Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry ostatnio oglądałem amerykańskiego youtubera jak robił patrony do karabinu odprzodowego i sobie pomyślałem ,że też takie sobie zrobię.
Oczywiści zrobiłem są na zdjęciu ale zauważyłem ,że on jak ładuje karabin na strzelnicy to rozdziera papier i wrzuca proch j natomiast chciałem po prostu wrzucić patron do lufy bez rozdzierania papieru czy taka metoda jet dobra bo nie widziałem nikogo w internecie kto by tak robił z odprzodowymi.
Załączniki
nabójpapier2.jpg
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Nie dobra. Zaplon z kapiszonow moze byc za slaby.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Magua »

Dla Andy'ego jest wprost rewelacyjna!!! Jest duza nadzieja, ze tym sposoem nie wystrzeli i nie zrobi sobie i innym krzywdy!
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

scraab pisze: czw 23.lis.2023 - 18:38 Nie dobra. Zaplon z kapiszonow moze byc za slaby.
Ja specjalnie zrobiłem patron w taki sposób,że dno jest tylko jedna warstwa papieru - takie papierowe kółko co przyklejam do rurki i jest dno. Chyba że nawet jedna warstwa to za dużo bo używam ten papier do drukarki, poza tym zastanawiałem się czy papierowy patron się spali podczas wystrzału czy zostaną w lufie kawałki papieru?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 19:17 [...]Chyba że nawet jedna warstwa to za dużo bo używam ten papier do drukarki, [...]
Zabierz na strzelnicę grajcar...
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 19:17
scraab pisze: czw 23.lis.2023 - 18:38 Nie dobra. Zaplon z kapiszonow moze byc za slaby.
Ja specjalnie zrobiłem patron w taki sposób,że dno jest tylko jedna warstwa papieru - takie papierowe kółko co przyklejam do rurki i jest dno. Chyba że nawet jedna warstwa to za dużo bo używam ten papier do drukarki, poza tym zastanawiałem się czy papierowy patron się spali podczas wystrzału czy zostaną w lufie kawałki papieru?
Widziales jak wyglada komora prochowa? Nie bedzie to dzialac.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

scraab pisze: czw 23.lis.2023 - 20:16
Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 19:17
scraab pisze: czw 23.lis.2023 - 18:38 Nie dobra. Zaplon z kapiszonow moze byc za slaby.
Ja specjalnie zrobiłem patron w taki sposób,że dno jest tylko jedna warstwa papieru - takie papierowe kółko co przyklejam do rurki i jest dno. Chyba że nawet jedna warstwa to za dużo bo używam ten papier do drukarki, poza tym zastanawiałem się czy papierowy patron się spali podczas wystrzału czy zostaną w lufie kawałki papieru?
Widziales jak wyglada komora prochowa? Nie bedzie to dzialac.
Ok to zrobię ze wsypaniem ale przynajmniej wiem ,że się nie da.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 20:25
scraab pisze: czw 23.lis.2023 - 20:16
Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 19:17

Ja specjalnie zrobiłem patron w taki sposób,że dno jest tylko jedna warstwa papieru - takie papierowe kółko co przyklejam do rurki i jest dno. Chyba że nawet jedna warstwa to za dużo bo używam ten papier do drukarki, poza tym zastanawiałem się czy papierowy patron się spali podczas wystrzału czy zostaną w lufie kawałki papieru?
Widziales jak wyglada komora prochowa? Nie bedzie to dzialac.
Ok to zrobię ze wsypaniem ale przynajmniej wiem ,że się nie da.
Jak nic nie piszesz to czekamy z utęsknieniem aż coś napiszesz. Gdy już napiszesz to zawsze jakieś idiotyzmy... pozbądź się tej broni zanim stanie się jakaś tragedia. Może Pokemony?
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Przestań mnie krytykować po to się pytam by nie popełnić błędu i zrobić wszystko prawidłowo i bezpiecznie. Gorzej by było gdybym robił różne rzeczy nie pytając wtedy mógłbyś powiedzieć,że jestem nie odpowiedzialny ale tutaj zachowuję pełną ostrożność i pytam.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 208
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zlyzuw »

Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 18:37 Dzień dobry ostatnio oglądałem amerykańskiego youtubera jak robił patrony do karabinu odprzodowego i sobie pomyślałem ,że też takie sobie zrobię.
Oczywiści zrobiłem są na zdjęciu ale zauważyłem ,że on jak ładuje karabin na strzelnicy to rozdziera papier i wrzuca proch j natomiast chciałem po prostu wrzucić patron do lufy bez rozdzierania papieru czy taka metoda jet dobra bo nie widziałem nikogo w internecie kto by tak robił z odprzodowymi.
Nikt nie robi tak jak ty piszesz bo to nie działa. U Ciebie też nie zadziała i w każdym karabinie który ma zwężoną komorę prochową to nie zadziała. Jak chcesz przyspieszyć ładowanie to kup sobie saguaro sharpsa.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

zlyzuw pisze: pt 24.lis.2023 - 11:10
Andy88 pisze: czw 23.lis.2023 - 18:37 Dzień dobry ostatnio oglądałem amerykańskiego youtubera jak robił patrony do karabinu odprzodowego i sobie pomyślałem ,że też takie sobie zrobię.
Oczywiści zrobiłem są na zdjęciu ale zauważyłem ,że on jak ładuje karabin na strzelnicy to rozdziera papier i wrzuca proch j natomiast chciałem po prostu wrzucić patron do lufy bez rozdzierania papieru czy taka metoda jet dobra bo nie widziałem nikogo w internecie kto by tak robił z odprzodowymi.
Nikt nie robi tak jak ty piszesz bo to nie działa. U Ciebie też nie zadziała i w każdym karabinie który ma zwężoną komorę prochową to nie zadziała. Jak chcesz przyspieszyć ładowanie to kup sobie saguaro sharpsa.
Przecież już miał Saquaro. Niestety nawet z nim sobie nie radził dlatego sprzedał go. Z tym będzie podobnie.
Andy - Ty sam prosisz się o krytykę bo jeszcze ani razu nie napisałeś nic mądrego lub odkrywczego.`
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

No dobra to będę wsypywał proch tylko pytanie co na proch aby uszczelniać ja do tej pory stosowałem papierowy kwadracik ale mam również bawełniane patche tylko ,że do kalibru .45 więc nie wiem czy uszczelnią kaliber.58 chodź są dość szerokie.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 208
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zlyzuw »

Do tego karabinu jest kilka opcji, kula .570 i flejtuch (bawełniane kółeczko lub "kwadracik"), pocisk REAL .58 z nasmarowanymi rowkami lub pocisk minie również z nasmarowanymi rowkami (nie wiem czy minie będzie dobrze latał z tych luf bo to nie to samo co karabiny wojskowe).

Nie trzeba żadnych kartoników itp.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

zlyzuw pisze: wt 28.lis.2023 - 09:41 Do tego karabinu jest kilka opcji, kula .570 i flejtuch (bawełniane kółeczko lub "kwadracik"), pocisk REAL .58 z nasmarowanymi rowkami lub pocisk minie również z nasmarowanymi rowkami (nie wiem czy minie będzie dobrze latał z tych luf bo to nie to samo co karabiny wojskowe).

Nie trzeba żadnych kartoników itp.
Ja dużo oglądam amerykańskie filmy o czarnoprochowych pasjonatach i oni często używają pociski minie z tymi wnękami w tyle pocisku i tam zawsze wkładają przybitki filcowe nie wiem dlaczego? Zastanawiałem się że może spróbuje tego na strzelnicy i zobaczę jaki będzie efekt.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 208
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zlyzuw »

Jasne, pod pocisk minie daj grubą przybitke aby bron Boże nie uszczelnil sie w gwincie przy strzale, kulę załaduj w owijce papierowej a pocisk real we flejtuchu i będzie git.
ODPOWIEDZ