Pistolet Investarm plains .45

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry dawno tu nie pisałem. Właśnie kupiłem pistolet Investarm Plains.45, który popularny jest w Europie ale w Polsce nie mogłem znaleźć w radnym sklepie.
W każdym razie kupiłem go ponieważ do mojego rewolweru mogę załadować tylko maks. 20 -25 grains prochu bo inaczej się nie zmieści
pocisk a ten pistolet ma znacznie dłuższą lufę jak na zdjęciu to mogę ze 40- 45 grainsów załadować lubię mocny huk. Poza tym myślałem również o pociskach podkalibrowych a do rewolweru się nie da no i pytanie czy do tego pistoletu się da? A drugie pytanie jaką amunicję zwykłą stosować do tego pistoletu?

Są na zdjęciach też różne pociski do rewolweru będę testował na strzelnicy które z nich są najlepsze.
Załączniki
pistolet_Plains4.jpg
pistolet_Plains3.jpg
pociski_Rewolwer.jpg
pistolet_Plains2.jpg
pistolet_Plains.jpg
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: scraab »

Dlaczego mi sie miesci w rewolwerze wiecej? Masz jakis malokalibrowy?
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Andy88 »

scraab pisze: pt 23.cze.2023 - 19:47 Dlaczego mi sie miesci w rewolwerze wiecej? Masz jakis malokalibrowy?
Ja mam Cattlemana thunderera a ten rewolwer ma znacznie mniejszy bębenek niż na przykład Remington bo remika też kiedyś miałem i dwa razy więcej prochu zmieściłem w bębenku.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: scraab »

One sa do kulek bardziej, mmiej ale na takiego maluszka wystarczajaco. Jak masz slabszy proch to daj mocniejszy
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Irek M »

Mówisz, że chcesz z podkalibrowych strzelać, to zapakuj 376 będziesz miał idealnie podkalibrowe...Ale Ty to tak na poważnie?
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: pt 23.cze.2023 - 23:24 Mówisz, że chcesz z podkalibrowych strzelać, to zapakuj 376 będziesz miał idealnie podkalibrowe...Ale Ty to tak na poważnie?
Był temat w dziale broń krótka derringer .45 i było o amunicji pod kalibrowej z sabotem oczywiście i ponoć to działa na czranoprochowcach dobrze.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: scraab »

Jak masz saboty do kalibru 45 to masz tez okreslone w nich pasujace pociski- np 10mm.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: pt 23.cze.2023 - 23:47
Irek M pisze: pt 23.cze.2023 - 23:24 Mówisz, że chcesz z podkalibrowych strzelać, to zapakuj 376 będziesz miał idealnie podkalibrowe...Ale Ty to tak na poważnie?
Był temat w dziale broń krótka derringer .45 i było o amunicji pod kalibrowej z sabotem oczywiście i ponoć to działa na czranoprochowcach dobrze.
Ale Ty nic o sabocie nie wspominałeś. A możesz wyjaśnić dlaczego chcesz tak komplikować sobie życie?
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Andy88 »

Był temat w dziale broń krótka derringer .45 i było o amunicji pod kalibrowej z sabotem oczywiście i ponoć to działa na czranoprochowcach dobrze.
Ale Ty nic o sabocie nie wspominałeś. A możesz wyjaśnić dlaczego chcesz tak komplikować sobie życie?
Dla zabawy chciałem przetestować jak najwięcej egzotycznych pocisków i rozwiązań. Jak będą działać i się spisywać.Oczywiście mówię o takich oryginalnych i egzotycznych rozwiązaniach co mi mojej broni nie zniszczą:D
Przy okazji gdzie można takie pociski podkalibrowe z sabotem (kaliber 45) kupić?
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: scraab »

W Czechach albo szukaj moze cos w PL znajdziesz z tym ze markowe hornady sa drooogie. Najlepiej szukac samych sabotow i dobrac pociski.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pistolet Investarm plains .45

Post autor: Andy88 »

Ten kijek do ładowania przypomina różdżkę jak z Harrego Pottera ale jest ładny więc go nie będę używał tylko mosiężny sobie zamówiłem do ładowania.
Załączniki
IMG_20230626_165548.jpg
ODPOWIEDZ