Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Andy88
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry mam rewolwer Cattleman Thunderer już od dawna czyli 2019 roku. Jednak od dawna mam również problem z odlatującą muszką.
Kleiłem ją wiele razy nawet tymi silnymi kejami jak super glue itp. ale i tak odpada i tylko ten klej zasycha na lufie wokół muszki i brzydko się robi.
Myślałem by to zespawać ale wtedy mi do głowy przyszło a co jak uszkodzę lufę? Wtedy będzie do wyrzucenia a tego nie chcę.Więć kompletnie mi brakuje pomysłu jak rozwiązać ten problem?
Załączniki
Cattleman2.jpg
Cattleman1.jpg
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Post autor: Nessel1 »

Zalutować lutem twardym lub użyć kleju dwuskładnikowego do metalu typu płynny metal ,spaw na zimno .
Andy88
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Post autor: Andy88 »

Użyłem kleju dwuskładnikowego do metalu i trzymało długi czas jednak w pewnym momencie znów odleciało.
W związku z tym zacząłem znów kombinować jak rozwiązać ten problem jednak bałem się ,że nadmiernie eksperymentując uszkodzę lufę.
Pozatym nie posiadam narzędzi do obróbki metalu więc jak mam wykonać nową muszkę?
No i wtedy wpadłem na genialny pomysł znalazłem w skrzynce z narzędziami stare gumowe nakładki na śrubki i sobie pomyślałem guma nie doleci bo
się wygina zamiast stawiać opór. Dlatego najpierw starłem gumową nakładkę na pilniczku do paznokci bo była za gruba i nie wchodziła a potem wyciąłem nożyczkami z gumy coś na kształt muszki. Okazało się ,że guma się łatwo wciska w metal i trzyma bez klejenia jednak i tak skleiłem klejem superglu żeby się lepiej trzymało oto efekt na zdjęciach.
Załączniki
muszka_rewolwer.jpg
guma_do_muszki.jpg
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Post autor: Irek M »

Super glue nie jest klejem do gumy, to po pierwsze. Te wszystkie kleje pod tytułem zimny spaw czy jak go zwał to też o kant d...potłuc. W zestawie Kentucky wkleiłem ją na klej anaerobowy do gwintów Loctite 638. Było to kilka lat temu, trzyma do dziś. Fakt, że za dużo nim nie strzelałem ale strzelałem :-)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Jak zamontować muszkę by się trzymała w Cattleman Thunderer

Post autor: Czarnowidz »

Potwierdzam. "Cyjanopan E" z gumą radzi sobie o wiele lepiej, kosztuje praktycznie tyle samo i można go dostać w każdym sklepie wielobranżowym.

Jeśli miało by być bardziej trwałe to lutowanie. Myślę że nawet lut miękki mógłby dać radę a jeśli nie to niskotopliwy lut twardy np. srebrny. No ale tu musiał by Cię wspomóc ktoś z narzędziami i umiejętnościami.
ODPOWIEDZ