Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

mar_kow pisze: czw 23.mar.2023 - 21:48
scraab pisze: czw 23.mar.2023 - 21:45 Tak dla przypomnienia, bronić sie mozna czymkolwiek w tym ucieczką. Ale broń jest stworzona do obrony. To spatrzony i zgnity system powoduje ze to sie tu widzi jedynie jako element sportu czy kolekcji. Wy tego systemu zmienic nie chcecie co sugeruja wasze wypowiedzi. I taki Mosznej bedzie swoje bzdety z moszny wypowiadal bezkarnie 🤷‍♂️
Jeszcze trochę i trzeba będzie zmienić nazwę Forum...
NIE, NIE CHCEMY ŁAZIĆ PO ULICACH Z NAŁADOWANĄ BRONIĄ...
A to jeszcze tak nie jest? Po co krzyczysz swoje zdanie? Powiedziales raz, kto chce to je zrozumie kto nie to oleje. Ja nie sugeruje sie niczyimi opiniami. Bede chcial to wezme pod uwage nie to nie.
W czym przeszkadzac ma mi ktos z klamką?
Mi przeszkadzac moze predzej nieodpowiedzialny policjant ktory manifestuje swoje wladztwo wymuszajac kolejne mandaty na ludziach niz Kowalski w biedrze z cp za paskiem. Wiec jesli ktos nosi klame zeby manifestowac swoja wyższość to jest debilem jakiego nalezy tępic, bardzo wielu takich w sluzbach jest. A jak nosi bo sie czuje z tym szczesliwszy to niech sobie nosi
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:24 [...] Ja powinienem posiadać a wy pachołki nie."
Łomatttko łojeeezu, Chłopcze z Chylonii! :shock: Żeby tylko w/w cytatu ani n/w zdjęcia pt."Z.Z. po roku permanentnego noszenia za paskiem Glocka co my wylazł w miejscu klocka" nasz umiłowany w Zj...j Prawicy Z.Z.ksywa "ZERO" (nie mylić ze znanym z wyjątkowych osiągów myśliwcem o tej samej nazwie bo to by myśliwcowi sporo ujęło... :lol: ) nie zobaczył bo na jego rozkaz "Załoga Dżi" godz. 6.zero zero drzwi i okna porozbiero... :-D :-D :-D :-D A poza tym bardzo dobrze! Dużo celnych strzałów, Zera niewypałów, Zera samostrzałów! :-( :-(
Zrzut ekranu 2023-04-11 011711.jpg
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

PosiadaczProcy pisze: wt 11.kwie.2023 - 01:34
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:24 [...] Ja powinienem posiadać a wy pachołki nie."
Łomatttko łojeeezu, Chłopcze z Chylonii! :shock: Żeby tylko w/w cytatu ani n/w zdjęcia pt."Z.Z. po roku permanentnego noszenia za paskiem Glocka co my wylazł w miejscu klocka" nasz umiłowany w Zj...j Prawicy Z.Z.ksywa "ZERO" (nie mylić ze znanym z wyjątkowych osiągów myśliwcem o tej samej nazwie bo to by myśliwcowi sporo ujęło... :lol: ) nie zobaczył bo na jego rozkaz "Załoga Dżi" godz. 6.zero zero drzwi i okna porozbiero... :-D :-D :-D :-D A poza tym bardzo dobrze! Dużo celnych strzałów, Zera niewypałów, Zera samostrzałów! :-( :-(

Zrzut ekranu 2023-04-11 011711.jpg
Do lekarza tą drogą----------------------->
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Chłopiec z Chyloni pisze: wt 11.kwie.2023 - 13:29
PosiadaczProcy pisze: wt 11.kwie.2023 - 01:34
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:24 [...] Ja powinienem posiadać a wy pachołki nie."
Łomatttko łojeeezu, Chłopcze z Chylonii! :shock: Żeby tylko w/w cytatu ani n/w zdjęcia pt."Z.Z. po roku permanentnego noszenia za paskiem Glocka co my wylazł w miejscu klocka" nasz umiłowany w Zj...j Prawicy Z.Z.ksywa "ZERO" (nie mylić ze znanym z wyjątkowych osiągów myśliwcem o tej samej nazwie bo to by myśliwcowi sporo ujęło... :lol: ) nie zobaczył bo na jego rozkaz "Załoga Dżi" godz. 6.zero zero drzwi i okna porozbiero... :-D :-D :-D :-D A poza tym bardzo dobrze! Dużo celnych strzałów, Zera niewypałów, Zera samostrzałów! :-( :-(

Zrzut ekranu 2023-04-11 011711.jpg
Do lekarza tą drogą----------------------->
Pochwal kamrata to cię kopnie i jest łata... :D :D :D :D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

I znowu te pierdoły. Forum jeszcze nie dosyć puste?
Chyba już piąty raz: Boisz się broni czarnoprochowej? To idź baw się w klocki, a mi nie truj dupy twoją paranoją i tym popisywaniem się typu:
"Ja, Pan strzelba z bagnetem, jestem tu rozsądny. A wy, dzieci, potrzebujecie mojego pouczania.".
Nie. Nie potrzebujemy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: wt 06.cze.2023 - 05:48 I znowu te pierdoły. Forum jeszcze nie dosyć puste?
Chyba już piąty raz: Boisz się broni czarnoprochowej? [...]
Po raz szósty: nie boję się broni CP, mogę zamieszczać przypadki z bronią pozwoleniową ale to nie ten dział. Wskazuję tylko że broń CP trzeba traktować poważnie, bez eksperymentów, noszenia, trzymania załadowaną pod poduszką, tłumaczeniu prawidłowych zdrowych zasad - a wtedy może ilość dziwnych przypadków będzie mniejsza.

Chodzi o ciągłą edukację - to nie są tylko bezpozwoleniowe zabawki...

Takie "wrzuty" mogą rodzić frustrację u posiadaczy broni CP ale jak postępujesz prawidłowo to nic Ci nie zagraża...
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

A dlaczego nie mozna nosic czy trzymac zaladowanej pod poduszką? Jaki jest logiczny sens zabraniania tego komus kto lepiej sie czuje gdy ma w szafce nocnej, za paskiem czy nie wiem...w aucie zawsze gotowy do akcji rewolwer cp? Jak wspomniales nie brak tez przypadkow z bronią na scalone i co lepsze nie brak ich wsrod tych co zwa sie strozami prawa i sluzbami mundurowymi- min. ci ci nam dyktuja co mamy robic...
Po co sie tymi medialnymi wrzutkami interesujesz? Wiem ze jestes posiadaczem kwitow i bodajże ex mundurowym co widac po charakterystyce twoich wpisow. A skoro to nie ta tematyka to co tu robisz?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

scraab pisze: wt 06.cze.2023 - 11:08 A dlaczego nie mozna nosic czy trzymac zaladowanej pod poduszką? Jaki jest logiczny sens zabraniania tego komus kto lepiej sie czuje gdy ma w szafce nocnej, za paskiem czy nie wiem...w aucie zawsze gotowy do akcji rewolwer cp? [...]
Zabronić nikomu nie można nawet w obliczu prawa - poniesie konsekwencje po jego złamaniu. To że prawo nie reguluje noszenia naładowanej broni CP nie znaczy że nie wzrasta ryzyko jej użycia czyli złamania prawa. "Bo masz pod ręką" - nawet jak użyjesz w teoretycznie obronie własnej to i tak prokurator zakwalifikuje "z zamiarem użycia".

A więc opłaca się trzymać czy nosić załadowaną broń żeby poprawić sobie humor ryzykując paragraf ?

Zdarzenie będzie roztrąbione w mediach a każdy taki przypadek to cegiełka do wprowadzenia regulacji prawnych.
scraab pisze: wt 06.cze.2023 - 11:08[...]
Jak wspomniales nie brak tez przypadkow z bronią na scalone i co lepsze nie brak ich wsrod tych co zwa sie strozami prawa i sluzbami mundurowymi- min. ci ci nam dyktuja co mamy robic... [...]
Ci teoretycznie stróże to zwykli ludzie którzy próbują zarobić na chleb, często jeszcze dzieciaki którym dano władzę z której nie zdają sobie do końca sprawy. Nie mówiąc o wiedzy czy wyszkoleniu. Nie są wyznacznikami prawa w bardziej skomplikowanych sprawach...
scraab pisze: wt 06.cze.2023 - 11:08[...]
Po co sie tymi medialnymi wrzutkami interesujesz? Wiem ze jestes posiadaczem kwitow i bodajże ex mundurowym co widac po charakterystyce twoich wpisow. A skoro to nie ta tematyka to co tu robisz?
Ponieważ podobnie ja Wy nie chciałbym ograniczenia praw nabytych odnośnie CP. Odnośnie broni pozwoleniowej prawo również może się szybko zmienić. Już chciano ograniczyć aby na pozwolenie kolekcjonerskie nie można było kupować amunicji i strzelać na strzelnicy co jest zupełnie bez sensu. Jak lizanie loda przez szybę.
Każdy wypadek czy świadome zdarzenie użycia broni rodzi konsekwencje - ilość tych przypadków działa na niekorzyść każdego środowiska.
To że trzymasz/nosisz to Twoja sprawa ale lepiej trzymaj to dla siebie. Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem i znasz ryzyko i konsekwencje to Twoja sprawa.
Ale jest masa naprawdę "nieświadomych" - "o on nosi i mówi że można więc ja też mogę" bezwiednie. Bezwiednie też mogą jej użyć. Zarejestrować na Forum może się każdy - nastolatek z kasą tatusia na bazarku kupi wszystko albo poda nr dowodu tatusia w sklepie. Jakiś napalony dziadek po wpływem też przypomni sobie czasy "coby sprawiedliwość była po naszej stronie"...

Dlatego tematu nie można unikać i bać się jak diabeł wody święconej - trzeba sensownie dyskutować, edukować, tłumaczyć konsekwencje. A nie zarzucać jak @Chłopiec z Chylonii jakieś dziwne rzeczy, choć był już moment że myślałem że zrozumiał...
Lee Enfield
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25.wrz.2022 - 13:50
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Lee Enfield »

Wedle mnie następna przesłanka za wprowadzeniem pozwoleń na każdą broń lub choć rejestracji warunkowej jak wiatrówek powyżej 17J.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

Lee Enfield pisze: śr 07.cze.2023 - 10:22 lub choć rejestracji warunkowej jak wiatrówek powyżej 17J.
Rejestracja wiatrówki powyżej 17J wiąże się z obowiązkowymi badaniami przed upoważnionym lekarzem i psychologiem. Badania te kosztują dobrych parę stówek i są ważne 3 miesiące. Chcesz kupić sobie drugą wiatrówkę 18J? Płać i płacz.
Jak w tytule tego wątku "debile" się zdarzają - ale czy to powód aby Tobie, mnie i 99,9% innych strzelców czarnoprochowych znacząco utrudniać dostęp do ich hobby?

Pamiętaj, że nożem też można zabić a przy tym nie alarmuje się otoczenia hukiem i dymem.
Lee Enfield
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25.wrz.2022 - 13:50
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Lee Enfield »

Ważność badań 3 miesiące, owszem. Do złożenia z wnioskiem o rejestrację czy pozwolenie. Potem bez terminu. Czy pozwolenie wprowadzać czy nie? Mnie to obojętne, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wbrew temu co twierdzi jeden z szanownych kolegów na tym forum, zatytułował mnie nawet mitomanem, pozwolenie posiadam. Miałem zresztą swego czaau przyjemność postrzelać z Tobą w Kowalewku.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Larkana pisze: śr 07.cze.2023 - 11:31 [...]
Pamiętaj, że nożem też można zabić a przy tym nie alarmuje się otoczenia hukiem i dymem.
Pamiętajcie że to jest broń BROŃ BROŃ.
Magiczne słowo, reszta "mordulców" się nie liczy w obliczu broni.
A żadna władza nie lubi jakiejkolwiek broni w rękach obywateli, zwłaszcza nie rejestrowanej.
A jeszcze nie ma na tym żadnego zysku - badania lekarskie, kwity...
Dlatego każdy przypadek jest kropelką do małego naczynia - kwestia czasu jak się przeleje...

Dlatego trzeba trzymać poziom, zakładając że nawet jeżeli nosisz, trzymasz załadowaną to odradzasz innym bo nie wiesz co sobą reprezentują. Niekoniecznie to Twój poziom a na ekranie monitora tego nie widać...
Najlepiej trafiają do wyobraźni przykłady (- co widać jak się rodzi bunt u @Chłopca z Chylonii :)) - ale czasami tylko to trafia do do ludzi...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mówię...paranoik i narcyz. Który nadmuchuje sztucznie problem, aby się zdarzyło właśnie dokładnie to, czemu niby chce zapobiec.
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 08.cze.2023 - 08:36 Mówię...paranoik i narcyz. Który nadmuchuje sztucznie problem, aby się zdarzyło właśnie dokładnie to, czemu niby chce zapobiec.
No niestety.
Walka z systemem nie wyglada w ten sposob. Moze warto by sie poduczyc u takich jak Jacek Hoga bo to jeden z nielicznych ktorzy realnie i tresciwie w tą droge poszli.
ODPOWIEDZ