Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

maniekmaniek9 pisze: czw 23.mar.2023 - 20:53 [...]ale dopuść świadomość, że ludzie mogą mieć różne podejście do różnych spraw. Mogą popełniać błędy, mogą się czasem mylić. Jak przekroczą granice prawa to będzie ich problem, nie Twój. Ale Ty panie szanowny prezentujesz postawę całkowicie mentorską jako niezgłębiona skarbnica wszelakiej życiowej mądrości. [...]
Prezentuję postawę strzelca CP kolekcjonującego wszelaką broń. Forum to nie jest miejsce na popełnianie błędów, to nie jest Forum eksperymentalne - dziś dziewczynka, jutro może chłopaczek - pogadajmy sobie o tym...?
To jest miejsce na wyprowadzani z błędów, wskazywanie właściwych kierunków. Jeżeli chcecie sobie pogadać o noszeniu załadowanej broni to załóżcie swoje forum.
Tu nikogo poza kilkoma użytkownikami nie interesuje kto jak nosi i jaką broń, czym ładuje. Nie interesuje mnie Wasze własne wsparcie w tej sprawie. Możecie się stykać penisami gdzie indziej...

Obrazek
maniekmaniek9 pisze: czw 23.mar.2023 - 20:53 [...]ludzie mają prawo robić nawet najbardziej głupie rzeczy, podejmować najbardziej głupie (cokolwiek to znaczy) decyzje. Ale cholera jasna, mają do tego prawo, a Ty jak widzę najchętniej to byś chciał myśleć i podejmować decyzje za innych. Możesz tak chcieć/myśleć, ale nie dziw się, że ktoś się takiemu "patronatowi" mówi stanowcze nie.
Jeżeli społeczność Forum będzie popierała a nawet wspierała głupie rzeczy to całe Forum będzie dążyło do dna. Mam nadzieję że główny "Patronat" w postaci admina też powie stanowcze "nie" i całą grupę wzajemnej adoracji pośle w diabły...
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:24 [...] Ja powinienem posiadać a wy pachołki nie."
Mieszkasz podobno za granicą i może nie rozumiesz że posiadanie nie równa się noszeniu załadowanego na ulicy w celach samoobrony. Możesz sobie posiadać co chcesz ale zasadnym jest ładowanie tylko na strzelnicy a nie łażenie do biedry...
Ostatnio zmieniony czw 23.mar.2023 - 21:46 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
scraab
Bywalec
Posty: 425
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Tak dla przypomnienia, bronić sie mozna czymkolwiek w tym ucieczką. Ale broń jest stworzona do obrony. To spatrzony i zgnity system powoduje ze to sie tu widzi jedynie jako element sportu czy kolekcji. Wy tego systemu zmienic nie chcecie co sugeruja wasze wypowiedzi. I taki Mosznej bedzie swoje bzdety z moszny wypowiadal bezkarnie 🤷‍♂️
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

MarKow, gdybyś nnie mieszał non stop gówna, jak anglicy mówią, mnie by tu na tym wątku by w ogóle nie było. Po prostu nie próbuj nam wszystkim sport zepsuć i możemy wrócić do normy na forum.
Ostatnio zmieniony czw 23.mar.2023 - 21:49 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

scraab pisze: czw 23.mar.2023 - 21:45 Tak dla przypomnienia, bronić sie mozna czymkolwiek w tym ucieczką. Ale broń jest stworzona do obrony. To spatrzony i zgnity system powoduje ze to sie tu widzi jedynie jako element sportu czy kolekcji. Wy tego systemu zmienic nie chcecie co sugeruja wasze wypowiedzi. I taki Mosznej bedzie swoje bzdety z moszny wypowiadal bezkarnie 🤷‍♂️
Jeszcze trochę i trzeba będzie zmienić nazwę Forum...
NIE, NIE CHCEMY ŁAZIĆ PO ULICACH Z NAŁADOWANĄ BRONIĄ...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Kompletna utrata realizmu...zobacz czy pod twoim łóżkiem się Janusz z klamką nie chowa. Ukuj go twoim rozsądnym bagnetem.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

maniekmaniek9 pisze: czw 23.mar.2023 - 20:53 Jestem przekonany, że nie da się Ciebie przekonać, że ludzie mają prawo robić nawet najbardziej głupie rzeczy, podejmować najbardziej głupie (cokolwiek to znaczy) decyzje. Ale cholera jasna, mają do tego prawo
Poważnie?
Ludzie NIE mają PRAWA robić wszystkiego.
Mam nadzieję, że to "niefortunne" wyrażenie z Twojej strony a nie rzeczywisty pogląd.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:48 MarKow, gdybyś nnie mieszał non stop gówna, jak anglicy mówią, mnie by tu na tym wątku by w ogóle nie było. Po prostu nie próbuj nam wszystkim sport zepsuć i możemy wrócić do normy na forum.
Gdybyś się nie wtrącał w obronie "nosicieli" to "w ogóle by Cię nie było w tym wątku". Nie popieram wdrożenia ograniczeń czy zakazów w zakresie broni CP tylko zdrowego używania na strzelnicy.

Ale patrząc na wypowiedzi przedmówców to sam widzisz że komuś się wątki pomieszały - dla coraz większej części nowych użytkowników broń CP kojarzy się tylko i wyłącznie z "klamką" i macaniem lufą pomidorów w biedrze...
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 21:49 Kompletna utrata realizmu...zobacz czy pod twoim łóżkiem się Janusz z klamką nie chowa. Ukuj go twoim rozsądnym bagnetem.
No i właśnie odkryłeś wielką prawdę - rozsądniej ukłuć go bagnetem niż strzelać z Remika...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tak trochę off-topic: Tu w Niemczech przez ostatnie dwa miesiące, jakieś 20 ludzi zginęło przez noże i broń palną, a prawo należy do najsurowszych na świecie. Jeżeli stoi tak źle o Polskę, to czemu liczby morderstw nie są nawet blisko tych z Niemczech albo Anglii?
Kiedy ostatni raz w Polsce się zdążyło jakieś zabijanie w amoku? Mi nie wpada ani jeden wypadek do głowy mimo że każda dorosła osoba może sobie załatwić narzędzie.
W Polsce tak na prawdę nie ma problemu.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Kolejny debil

Post autor: maniekmaniek9 »

Mark_kow ja Cię bardzo przepraszam, Ty nie jesteś milicjantem, milicjant to zawód. Do Ciebie pasuje znacznie bardziej ormowiec, bo to funkcja z powołania :)

No i co Ty masz z tymi penisami, czy to również jakaś część strzelectwa CP o którym pojęcia nie mam?

Larkana, tak to niefortunne sformułowanie, chodzi mi o to, ze jak coś nie jest zabronione prawem a może wydawać się głupie, niebezpieczne czy nieodpowiedzialne to nikt nie ma prawa takich działań bronić. jak coś się stanie to zainteresowany odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

maniekmaniek9, Jak coś nie jest prawem zabronione to tak - nikt nie ma "prawa" zabraniać takiego postępowania.
Nie mniej nie widzę nic złego w ostrzeganiu przed niebezpiecznym/głupim/itd postępowaniem.
Nie jest prawem zabronione wychodzenie w szpilkach albo klapkach na rysy - ale chyba to nie jest złe, że ludzie ostrzegają przed wchodzeniem w góry w nieodpowiednim obuwiu.

Nie jestem w pełni na bieżąco z tym wątkiem i odnoszę się tylko do kwestii "chodzi z klamką do biedry". Osobiście broni ze sobą nie noszę i nie zamierzam w przyszłości (może z wyjątkiem wizyty na strzelnicy na odludziu).

Nie ma prawa zabraniającego noszenia CP(z tego co się orientuję ale opinie są różne) czy współczesnej broni przy pozwoleniu sportowym - nie mniej mam wrażenie, że większość społeczeństwa jest przeciwna dostępowi do broni palnej a już na pewno nie skrępowanego jej noszenia w miejscach publicznych.
Na dziś dzień prawo tego nie zabrania - ale jeśli świadomość tego jak obecne prawo wygląda "przecieknie do gawiedzi", będzie więcej artykułów o tym, że ludzie chodzą do spożywczaka z bronią za pasem, albo co gorsza zaczną widywać w lidlach czy innych stokrotkach ludzi nie wyglądających jak należących do służb z pistoletami - to może powstać podatny grunt pod zaostrzenie prawa dotyczącego broni palnej.
Zwyczajnie rządzący muszą czasem robić coś czego "ogół" chce bo nie wygra w następnych wyborach.

Naszym działaniem, naszą postawą i naszymi własnymi postami na forum możemy sobie ukręcić na siebie samego bata.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

"Naszym działaniem, naszą postawą i naszymi własnymi postami na forum możemy sobie ukręcić na siebie samego bata."
Przez nadmuchiwanie problemu za pomocą takich wątków jak ten tu.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

W pewnym sensie dobrze, że oprócz linków do artykułów o "debilach" (bazując na nazwie tematu) jest dużo "szumu". Najgorzej jakby był ładny porządek i jeszcze temat podpięty ;)
Ktoś sugerował ankietę chyba na temat zamknięcia tego tematu.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ty po prostu nie rozumiesz że ten szum będzie powodem restrykcji prawa. A nie że problem jest taki wielki.Bo nie jest.
Albo udajesz że nie rozumiesz, bo tak na prawdę chcesz tą restrykcje. To jest przynajmniej co myślę w przypadku słonia i ormowca.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

Najlepiej aby tematu w ogóle nie było.
Chłopiec z Chyloni pisze: pt 24.mar.2023 - 13:44 Ty po prostu nie rozumiesz że ten szum będzie powodem restrykcji prawa.
Nie sądzę by pisanie, że "najlepszą obroną jest ucieczka na własnych nogach", "samemu broni nie noszę i nie zamierzam", albo "jak już masz taką potrzebę to się tym nie chwal" było szumem, który może to spowodować. Uważam wręcz przeciwnie.
Powodem restrykcji prawa może być chwalenie się noszeniem broni w miejscach publicznych czy przekonywanie, że najlepszą obroną jest klamka za pasem bo miasto XYZ jest takie niebezpieczne.
Chłopiec z Chyloni pisze: pt 24.mar.2023 - 13:44 A nie że problem jest taki wielki.Bo nie jest.
Nie wiem tak na prawdę o jaki konkretnie "problem" Tobie chodzi.
Problem strzelanin w Polsce (a już zwłaszcza przy użyciu CP) jest marginalny.
Problem tego, że ludzie noszą broń mając do tego prawo w miejscach publicznych - nie powinien być problemem gdyby nie to, że:
Problemem jest to, że generalnie społeczeństwo jest (w moim odczuciu) przeciwko broni i jej noszeniu w miejscach publicznych.
Dlatego moim zdaniem nie powinniśmy chwalić się noszeniem broni na co dzień.
Chłopiec z Chyloni pisze: pt 24.mar.2023 - 13:44 Albo udajesz że nie rozumiesz, bo tak na prawdę chcesz tą restrykcje
Na prawdę zaczynam się gubić w tym "o co Tobie chodzi". Bo jeśli generalnie uważasz, że szum w tym temacie szkodzi społeczności CP to... To jest mój 7 post w tym temacie. Ty napisałeś tu chyba 46 postów. Więc jeśli dobrze Ciebie rozumiem i uważasz szum za zły to jesteś ponad 6,5 razy gorszy ode mnie :P
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Larkana pisze: czw 23.mar.2023 - 21:56
maniekmaniek9 pisze: czw 23.mar.2023 - 20:53 Jestem przekonany, że nie da się Ciebie przekonać, że ludzie mają prawo robić nawet najbardziej głupie rzeczy, podejmować najbardziej głupie (cokolwiek to znaczy) decyzje. Ale cholera jasna, mają do tego prawo
Poważnie?
Ludzie NIE mają PRAWA robić wszystkiego.
Mam nadzieję, że to "niefortunne" wyrażenie z Twojej strony a nie rzeczywisty pogląd.
Pewnie chodziło Autorowi o to, że ludzie nie tyle MAJĄ PRAWO robić wszystko, ile o to, że LUDZIE MAJĄ TAKIE MOŻLIWOŚCI bo temu, że je mają żaden obserwator sceny na kt. LUDZKOŚĆ robi sobie i Środowisku "kuku", zaprzeczyć nie może...Taka to jest różnica między MANIEM PRAWA do czegoś a MANIEM MOŻLIWOŚCI robienia lub nie czegoś - MOŻLIWOŚCI NIE DAJĄ PRAWA bo prawo możliwości temperuje-penalizuje-poskramia, POSIADANIE PRAWA - NIE OBLIGUJE DO WYKORZYSTYWANIA MOŻLIWOŚCI: mogę coś ale'ć przecie nie muszę...np. mieć czarnoprochowca, kochanki, drugiego czy trzeciego auta. 🤣🤣
Jako posiadacze rozumu - co wcale nie "brzmi dumnie", raczej durnie - jesteśmy zdolni do rzeczy i spraw które w sensie możliwości zwierzętom są na zawsze niedostępne, np. okrucieństwo, wymyślne tortury, perfidia itp., przebiegłość, zdrada, nienawiść, poświęcenie, altruizm, wielkoduszność, miłość, technika-jej rozwój dla dobra powszechnego i niestety odwrotnie, itp. Jedni są za PRAWEM i regulacyjnymi do zdechu skutkami stosowania PRAWA, a drudzy, by mogli wykorzystać obszar MOŻLIWOŚCI, tego ograniczającego ich PRAWA chcą mieć jak najmniej, dlatego nie wróżę stronom uzyskania konsensusu.
Ci dążący do max. zamordyzmu czyniącego z jednostek bardziej marionetki-kukiełki z "teatru lalek" (vide KRL-D) poruszane drucikami PRAWA i WOLI UKOCHANEGO PRAWODAWCY, i ludzie wolni, zwolennicy liberalizmu i jak najmniejszego mieszania się WADZY PRAWEM to "ogień i woda - woda i olej". Broniący swobody używania kończyn i głowy i fani "teatru lalek" na 2 biegunach życia stali, stoją i stać będą...a w życiu - najlepiej i najbezp. dla nich jest żyć na emigracji, vide kukiełki z KRL-D i obywatele KP których ci pierwsi najchętniej widzieliby w obozach reedukacyjnych gdzie Oni będą dzierżyli bat i pistolet tylko dlatego, że bat i pistolet to" my i tylko my nosić, a nie oni... :oczy: :oczy: mamy PRAWO".
Do tego prowadzi każde PRAWO któremu pozwolimy w niekontrolowany sposób się rozrosnąć-pozwolimy mu zrakowacieć. Ono, zamiast wspierać dobrostan organizmu może już tylko jedno - zatruć go swoimi miazmatami bezprawia czynionego w todze PRAWA...
Ludzkość bojąc się skutków bezprawia łączyła się w coraz większe strukt. społeczne i...stanowiła tej społ. regulator: PRAWO, które bez końca i potrzeby rozwijane, cyzelowane i polerowane, do każdej "potrawy życia" hojną ręką dzierżących miecz "dosypywane" rychło rodziło... kolejne bezprawie, tyle że tym razem w todze PRAWA dumnie chodzące, że nie wspomnę o Ustawach Norymberskich czy sławetnych prawach czasów stalinowskich będące parodią samego siebie i PRAWA jako takiego... Bo jeszcze nigdy nigdzie tak nie było by PRAWO PRAWO znaczyło, a SPRAWIEDLIWOŚĆ - SPRAWIEDLIWOŚĆ. DLATEGO WEZWANIE "NIECH PRAWO PRAWO ZNACZY itd..." ZAWSZE POZOSTANIE wezwaniem na puszczy bujającym W SFERZE POBOŻNYCH ŻYCZEŃ...😢😢😢
Każde PRAWO dające poddanym jego paragrafów szerokie prawa - vide USA - będąc na początku kagankiem rozświetlającym drogę rachitycznej, raczkującej sprawiedliwości rychło kolejnymi "poprawkami i ustawami" zamieniono w żelazny kaganiec, państwo zyskało miano państwa policyjnego o systemie zwanym demokraturą...
https://www.youtube.com/watch?v=9ShWibxALJE - Hoga na dobranoc...
ODPOWIEDZ