Nie kąpcie czarnoprochowców

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

leonidas 1104 pisze: pt 03.mar.2023 - 23:29 Mam dwa fakultety i posługuję się czterema językami obcymi.
Cóż, mogę Cię oceniać tylko po kulturze wypowiedzi i sposobie argumentacji na forum. Z moich obserwacji wynika jednak że ludzie z dobrą kindersztubą, rzeczywistą wiedzą i doświadczeniem nie mają zwyczaju się tym chełpić.
leonidas 1104 pisze: pt 03.mar.2023 - 23:29 Wiedza to suma wszelkich informacji z różnych źródeł.
Suma informacji z różnych źródeł to w dalszym ciągu tylko informacja. Wiedza to coś więcej.
leonidas 1104 pisze: pt 03.mar.2023 - 23:29 W dzisiejszym szumie informacyjnym (również w pismach naukowych) nie lada sztuką jest umiejętność oddzielenia "ziarna od plew". Umiejętność korzystania ze współczesnej wiedzy i technologii .
Święte słowa. Dlatego czytam książki, zwłaszcza te z epoki i te napisane przez uznanych ekspertów. Tobie, Kolego, radzę to samo. Wtedy szybko zauważysz że YT jest inkubatorem idiotyzmu i miejscem pielegnacji wybujałego ego.
Ieonidas1104
Posty: 1
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 23:19
Moja broń: brak

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Ieonidas1104 »

Nie chelpię się wykształceniem, ale to Ty zarzuciłeś mi jego brak - więc powiedziałem prawdę.
Jak mówiłem, czytać - to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć odróżnić ziarno od plew.
Siedzę w nauce od lat i doskonale znam "od kuchni" jak się robi badania naukowe.
Niestety nauka ma b. skąpe własne źródła finansowania, korzysta ze sponsorigu, a sponsor jak płaci to wymaga.
Sądzisz, że na forach jest mniej idiotyzmów, niż na YT, czy innych portalach społecznościowych?
Jeśli wiedza nie jest sumą wszelkich informacji, to czym jest?
Chłopie, czy Ty czytasz, to co piszesz?!🤦
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

leonidas 1104 pisze: sob 04.mar.2023 - 23:30 Pod każdym względem z technicznego punktu widzenia - gorsza!
Zaczerpnąłeś garść danych z popularnej, nafaszerowanej nieścisłościami publikacji i już naśladujesz Archimedesa wyskakującego z wanny i wrzeszczącego 'Eureka?' Przepraszam ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Metalurgia nie jest decydującym argumentem, zresztą sama lufa broni nie czyni. Obejrzyj z bliska trochę dobrze zachowanych oryginałów z epoki, rozbierz je, oceń i porównaj z dzisiejszymi replikami, zwłaszcza pod względem precyzji i ogólnej jakości wykonania.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

Ieonidas1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 23:52 Nie chelpię się wykształceniem, ale to Ty zarzuciłeś mi jego brak - więc powiedziałem prawdę.
Czytaj proszę dokładniej posty zanim na nie odpowiesz. Nie zarzuciłem Ci braku wykształcenia tylko ignorancję. To zupełnie inny problem, na który wykształcenie nie stanowi automatycznego antidotum.
Ieonidas1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 23:52 Sądzisz, że na forach jest mniej idiotyzmów, niż na YT, czy innych portalach społecznościowych?
Nie, nie sądzę i nigdzie tego nie napisałem. Właśnie po to trzeba czytać książki. Powoływanie się wyłącznie na źródła z sieci, gdzie każdy głuptasek wypisuje co zechce, jest ryzykowne. Można się niepotrzebnie ośmieszyć.
Ieonidas1104 pisze: ndz 05.mar.2023 - 23:52 Jeśli wiedza nie jest sumą wszelkich informacji, to czym jest?
Dziwne - jako naukowiec powinieneś wiedzieć. Zajrzyj może do Internetu (książek Ci nie proponuję, to przecież Średniowiecze). Tutaj tylko krótka wskazówka. Znasz języki:

Informationen unterscheiden sich von Daten dadurch, dass sie zusätzlich zu den Daten den jeweils relevanten Kontext enthalten. Den Daten wird damit ein bestimmter Bezug verliehen. Wissen ist die darauf aufbauende, sinnvolle Verknüpfung von Informationen zueinander und die In-Beziehung-Setzung zu Erfahrungen.

Mnie różnicę między informacją a wiedzą wyjaśnił pewien profesor starej szkoły. Ale - prawda - studiowałem jeszcze za komuny, na pewno były to jakieś marksistowskie wymysły.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Ursus_c35 »

Bo to nie żaden naukowiec tylko znany i lubiany forumowicz, który w wolnych chwilach pasjonuje się sianiem fermentu zarówno na forum jak i na fb… Ma kilka nicków w tym jeden bardzo znany… Zawarłem z nim publiczny pakt w wątku o szkieletach. Jeśli go odrzuci nakreślę dokładną sylwetkę delikwenta (która z resztą dla wtajemniczonych nie jest już anonimowa…) i będzie tu spalony a świat będzie w szoku że stoi za tym jak się okazuje kolega postępujący po prostu głupio bo ze szkodą dla ogółu jak i własną spełniając encyklopedyczną definicję głupoty…
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Larkana »

Ursus_c35 - BRAWO.
A aby nie było samego offtopa:

Osobiście wody(bez żadnej chemii) używam tylko w przewodzie lufy (przepycham przez lufę wilgotną ściereczkę kilka razy) oraz do bębnów - te chwilę w wodzie(lepiej chłodnej) leżą.
Resztę broni przecieram na sucho bez żadnej chemii po czym broń natłuszczam - tym samym smarem którego używam do zasmarowywania kul.

Co kilka strzelań dodatkowo z grubsza patyczkami higienicznymi wygrzebuje brudny ŁT-43 ze szkieletu w okolicach kurka i kabłąka(odkręcam) po czym go uzupełniam.

Co parę miesięcy rozkręcam rewolwer na części pierwsze, wszystkie wycieram na sucho i zasmarowuje sowicie ŁT-43.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 310
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Ursus_c35 »

To nie moja zasługa a właściwa decyzja admina, który zadziałał prawidłowo i Leonidas 1104 musi ulec przepoczwarzeniu… Powracamy do tematu kąpieli nie mylić z czyszczeniem by jakiś ślad bo „trollańczyku” pozostał😂
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Larkana »

*
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: scraab »

Larkana pisze: pn 06.mar.2023 - 08:06 Ursus_c35 - BRAWO.
A aby nie było samego offtopa:

Osobiście wody(bez żadnej chemii) używam tylko w przewodzie lufy (przepycham przez lufę wilgotną ściereczkę kilka razy) oraz do bębnów - te chwilę w wodzie(lepiej chłodnej) leżą.
Resztę broni przecieram na sucho bez żadnej chemii po czym broń natłuszczam - tym samym smarem którego używam do zasmarowywania kul.

Co kilka strzelań dodatkowo z grubsza patyczkami higienicznymi wygrzebuje brudny ŁT-43 ze szkieletu w okolicach kurka i kabłąka(odkręcam) po czym go uzupełniam.

Co parę miesięcy rozkręcam rewolwer na części pierwsze, wszystkie wycieram na sucho i zasmarowuje sowicie ŁT-43.
Prawidlowo.
Zalezy ile sie strzela i tez czy to lepszy czy gorszy proch. Ja poszedlem za radą Marka Pysznego i stosuje dimmer uniwersalny würtha.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

Dalej cytujesz kompletne posty? Jako naukowiec powinieneś mieć pojęcie o korzystania z forum i redagowaniu wpisów. Chyba że Twoje ulubione forum to bar piwny ...
Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 09:55 Wissen ist die Summe aller Informationen!
To napisałeś sobie Ty. A to poniżej napisał ktoś mądry:
"Wissen ist mehr als die Summe aller Informationen".
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 10:28 Wissen ist die Summe aller Informationen!
To stwierdziłeś ty, mądralo. A to poniżej napisał Albert Einstein:

„Information ist kein Wissen. Die einzige Quelle des Wissens ist die Erfahrung.“

No tak, ale co on tam wiedział! Przecież był Żydem!
Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 10:28 𝕯𝖚𝖒𝖒𝖍𝖊𝖎𝖙 𝖐𝖆𝖓𝖓 𝖓𝖎𝖈𝖍𝖙 𝖌𝖊𝖍𝖊𝖎𝖑𝖙 𝖜𝖊𝖗𝖉𝖊𝖓
Autodiagnoza? O tyle samokrytycyzmu Cię nie podejrzewałem. Przepraszam!
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: scraab »

Wycior pisze: pn 06.mar.2023 - 10:53
Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 10:28 Wissen ist die Summe aller Informationen!
To stwierdziłeś ty, mądralo. A to poniżej napisał Albert Einstein:

„Information ist kein Wissen. Die einzige Quelle des Wissens ist die Erfahrung.“

No tak, ale co on tam wiedział! Przecież był Żydem!
Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 10:28 𝕯𝖚𝖒𝖒𝖍𝖊𝖎𝖙 𝖐𝖆𝖓𝖓 𝖓𝖎𝖈𝖍𝖙 𝖌𝖊𝖍𝖊𝖎𝖑𝖙 𝖜𝖊𝖗𝖉𝖊𝖓
Autodiagnoza? O tyle samokrytycyzmu Cię nie podejrzewałem. Przepraszam!
Daj spokoĵ prosze. Administracja juz wszystko wie. Tylko w tym celu sie tu zalogowalem zeby zdemaskowac tego trolla raz na zawsze.
Prawda jest okrutna.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

Kolwgo @scraab, masz zupełną rację. Będzie mi go jednak brakować. Oczywisty troll, ale przynajmniej bardzo zabawny.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: Wycior »

Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 12:55 Nie manipuluję jak Ty, wycinając fragmenty wypowiedzi. Te np. po wycięciu słowa "nie" - zmieniają diametralnie sens.
Potrafisz, bezradny kłamczuszku, pokazać sytuację w której wyciąłem słowo "nie' zmieniając diametralnie sens wypowiedzi?
Dużo piszesz, tworząc zasłonę dymną dla własnej niewiedzy, ale nic nie wnosisz. To marksiści uważali że ilość przechodzi w jakość.
Ostatnio zmieniony pn 06.mar.2023 - 13:12 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Nie kąpcie czarnoprochowców

Post autor: scraab »

Ieonidas 11O4 pisze: pn 06.mar.2023 - 13:14
scraab pisze: pn 06.mar.2023 - 11:17
Daj spokoĵ prosze. Administracja juz wszystko wie. Tylko w tym celu sie tu zalogowalem zeby zdemaskowac tego trolla raz na zawsze.
Prawda jest okrutna.
Właśnie piję wódkę z administracją😁
[/quote]

Bujna wyobraznia nadwornego klowna 😉
ODPOWIEDZ