Pierwsze kroki

podstawowe informacje
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Staszek L pisze: wt 24.sty.2023 - 13:13 Prędkość z czarnego prochu 480 m/s
Czekam na film.
To jeden z tych materiałów o mozliwosciach odbrzodowca
https://www.youtube.com/watch?v=yk1mpFK ... L&index=77
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pierwsze kroki

Post autor: zlyzuw »

Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 15:32
Staszek L pisze: wt 24.sty.2023 - 13:13 Prędkość z czarnego prochu 480 m/s
Czekam na film.
To jeden z tych materiałów o mozliwosciach odbrzodowca
https://www.youtube.com/watch?v=yk1mpFK ... L&index=77
Błędny przykład, ten współczesny karabin rozdzielnego ładowania na filmie strzela z prochu blackhorn 209 a nie czarnego prochu.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: alterjorge »

Słusznie Kolega zauważył niedorzeczność przykładu, ale moderniści nie są wyczuleni na takie niuanse .
Arkebuzer
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01.sty.2023 - 18:11
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Arkebuzer »

Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 15:25 Waliłem z duzych nawazek to rewolwer nawet nie stęknał
Jakie to były naważki i jakie pociski?
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

zlyzuw pisze: śr 25.sty.2023 - 12:19
Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 15:32
Staszek L pisze: wt 24.sty.2023 - 13:13 Prędkość z czarnego prochu 480 m/s
Czekam na film.
To jeden z tych materiałów o mozliwosciach odbrzodowca
https://www.youtube.com/watch?v=yk1mpFK ... L&index=77
Błędny przykład, ten współczesny karabin rozdzielnego ładowania na filmie strzela z prochu blackhorn 209 a nie czarnego prochu.
A co to jest blackhorn 209 moze wiesz? 2700J wypluł na szwajcarze z pociskiem 330gn jak dobrze pamietam. Zasilany kapiszonem, gdyby mial zaplon splonkowy to by bylo wiecej.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

Arkebuzer pisze: pt 27.sty.2023 - 08:49
Czesiek pisze: wt 24.sty.2023 - 15:25 Waliłem z duzych nawazek to rewolwer nawet nie stęknał
Jakie to były naważki i jakie pociski?
Np conical i zasypana na max pod niego komora. Czeste w strzelaniu rekreacyjnym do innych niz papier celi.
Czesiek

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Czesiek »

alterjorge pisze: śr 25.sty.2023 - 14:38 Słusznie Kolega zauważył niedorzeczność przykładu, ale moderniści nie są wyczuleni na takie niuanse .
A guzik zauwazyl. Taki karabin to techniczny blizniak tak znienawidzonego tu RB Pedersoli .50 a blackhorn to najepszy znany mi dzis proch dymny. Po prostu zestawienie nowoczesnej technologii ze starym systemem dalo takie osiągi. Trudno pojąc to tradycjonalostom? Jak wspomnialem na YT jest tez nagranie ze szwajcara i 2700J wyplute.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pierwsze kroki

Post autor: zlyzuw »

Czesiek pisze: pt 27.sty.2023 - 13:36
alterjorge pisze: śr 25.sty.2023 - 14:38 Słusznie Kolega zauważył niedorzeczność przykładu, ale moderniści nie są wyczuleni na takie niuanse .
A guzik zauwazyl. Taki karabin to techniczny blizniak tak znienawidzonego tu RB Pedersoli .50 a blackhorn to najepszy znany mi dzis proch dymny. Po prostu zestawienie nowoczesnej technologii ze starym systemem dalo takie osiągi. Trudno pojąc to tradycjonalostom? Jak wspomnialem na YT jest tez nagranie ze szwajcara i 2700J wyplute.
Pokrętnie rozumujesz. Nie ma znaczenia czy karabin to kentucky, RB Pedersoli czy jakiś inny garłacz. Ważne jest, że Blackhorn 209 to NIE JEST PROCH CZARNY! Jest to proch dymny będący ekwiwalentem prochu czarnego który ma lepsze osiągi i można go używać w broni z odbiorami tylko na czarny proch...

Zupełnie nie rozumiem tezy której bronisz, jeszcze wyskakujesz z jakimiś tekstami o tradycjonalistach... xD Piszesz, że karabin CP wypluwa 4000J po czym wrzucasz filmik z bronią która nawet nie strzela z prochu czarnego. Masz, poczytaj sobie o ile znasz angielski a jak nie znasz to warto przetłumaczyć:

Obrazek

PS: Chyba masz paranoję i szukasz wrogów na siłę, nikt tu nie nienawidzi karabinu RB .50. Po prostu status jako "repliki" jest dyskusyjny. Technicznie to wciąż dobry karabin a to czy się komuś podoba czy nie to już inny temat. Ja bym go nie kupił nawet za 1500zł, remingtona target i kilka innych również ale to moje zdanie którym mogę się dowolnie dzielić na forum.
Arkebuzer
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01.sty.2023 - 18:11
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Arkebuzer »

Panowie!
W tym filmie na koniec dają potrójny ładunek prochu i czterokrotny ołowiu. Przy takim przeładowaniu i "bezwładzie pocisku", przekładającym się na wzrost ciśnienia, to nawet zeskrobane łebki zapałek by rozerwały lufę.
Arkebuzer
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01.sty.2023 - 18:11
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Arkebuzer »

Czy klucz do kominków od Pedersoli będzie pasował do Remingtona 1858 Pietty?
Zastanawiam się czy kupić ten zestaw:
https://military-zone.sklep.pl/p4966,ze ... 31-44.html
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Larkana »

Będzie pasował.
Arkebuzer
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01.sty.2023 - 18:11
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Arkebuzer »

Wielkie dzięki!
To jeszcze jedno pytanie:
Czy kapiszony CCi No.11 sprzedawane w komplecie z rewolwerem nie są przypadkiem do remingtona 1858 za duże?
Łatwo spadają z kominków, jak zauważyłem i mają ok. 4,5 mm średnicy. Czy nie będą lepsze 4 mm (Sellier&Bellot)?
Konkretnie to: https://military-zone.sklep.pl/p4672,ka ... 0-szt.html
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Larkana »

Z tego co czytam CCi No.11 mają niby 4mm(4.1, 4.2 w zależności gdzie podane), obwód zewnętrzny mogą mieć większy.

Jak dla mnie do remika Pietty najlepsze są RWS1075 4mm(po lekkim ściśnięciu) i na drugim miejscu S&B 4mm - nie wymagają ściskania. Dlaczego wolę RWS-y jeśli je ściskać trzeba? Ponieważ S&B nie mają "karbowanej" blachy i po strzale czasem klinują się na kominku i nie wystarczy paznokieć by je ściągnąć.
Uwaga taka - że RWS-y ściskam w palcach bardzo lekko tak aby kapiszonownik nie miał z nimi problemu. Z tego co patrzę to RWSy nadal są słabo dostępne.

Możliwe, że z CCi No.11 też wystarczy lekko jak RWSy ścisnąć i spadać nie będą.
Arkebuzer
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01.sty.2023 - 18:11
Moja broń: brak

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Arkebuzer »

Larkana pisze: ndz 29.sty.2023 - 19:16 Możliwe, że z CCi No.11 też wystarczy lekko jak RWSy ścisnąć i spadać nie będą.
Ano nie!
Po każdym załadowaniu bębna kręciłem nim swobodnie z lufą do góry i zawsze przynajmniej 2 kapiszony spadały. Aż na pustym bębnie spróbowałem z jaką siłą mogę wcisnąć kapiszon na kominek, żeby go nie odpalić (można dość mocno, jakieś 5 kg nacisku na wyczucie), ale i to na nic - lufa do góry, szybki obrót bębnem i znów 2 kapiszony out!
Zastanawiam się więc nad zmianą kapiszonów. A do wciskania kapiszonów (żeby nie gołym paluchem) i zdejmowania resztek polecam pęsetkę do brwi - mała i poręczna - jej płaski koniec świetnie zastępuje paznokieć.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Pierwsze kroki

Post autor: Larkana »

To w takim razie muszą być rzeczywiście większe. RWS-y nie ściskane potrafią spadać przy wystrzale, ale od kręcenia bębnem - nie ;)
W takim razie jak najbardziej możesz kupić S&B.
Propos pęsety:
Jeśli po wystrzale kapiszon się dobrze zaciśnie to muszę go ściągać śrubokrętem...
A jak bardzo dobrze to już nożem i śrubokrętem...
Zwykła pęseta obawiam się, że może nie wystarczyć.
Nie mniej może to kwestia nie dostatecznego wyczyszczenia kominków u mnie, albo tego, że już się zbiły trochę (na sucho nie strzelam ale nawet z kapiszonami powoli acz nieubłaganie też się deformują).
ODPOWIEDZ