Jak zamontować diopter

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
robfra
Posty: 29
Rejestracja: śr 07.gru.2022 - 16:50
Lokalizacja: Białystok
Moja broń: Długie i krótkie

Jak zamontować diopter

Post autor: robfra »

Latka lecą i po przejściu drogi wiatrowej nadeszła droga "dymienia". Wzrok też poleciał pewnie od lunet w wiatrówkach :lol: . W CP widzę, albo cel i słabo przyrządy, albo przyrządy jak uzbroję wzrok, ale wtedy celu niet. Luneta na CP jest "niekoszerna" więc czas na diopter.
Szukałem o montażu na CP.
0. Znalazłem tylko technicznie: na 2 otwory pod śruby w warkoczu (rozstaw), 1 w otwór w warkoczu 2 wiercić w drewnie, wiercić 2 w drewnie.
Mi chodzi optycznie:
1. Jaka odległość od oka?
Wiem. Pewnie zależy od średnicy "dziurki" :ok:
Co i jak mam widzieć?
Czy mam widzieć tylko pręcik lub kółko od insertu czy więcej? Czy całą muszkę tunelową?
2. Jak znajdę odległość od oka to montaż może wyjść inaczej niż w 0. (technicznie).
Potrafię i zamontować mogę wszędzie. Czy sugerować się chwytem i przesunąć montaż, aby nie wadził z chwytem? Wtedy nie mam optymalnej odległości od oka. Lub odwrotnie.
3. Wysokość "zerowa".
No właśnie. Montaż dioptera, a muszka? Niby miejsce mocowanie stałe, ale na jakiej wysokości muszka?
Co zamontować najpierw? Muszkę czy diopter? Pewnie diopter, ale jak potem dobrać wysokość muszki?
4. Hmm, jak wysoki diopter? Do strzelania na 50-100m? 200-1000m?
Coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Jak zamontować diopter

Post autor: zbiho »

No to epopeja by wyszła jakbym miał odpowiedzieć, podam ci telefon na priv to pogadamy.
ODPOWIEDZ