Colt navy/army .44 prototyp.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: tealeaf »

Zupelnie przypadkiem odnalazlem ciekawe zdjecie prototypowego Colta New Model Army. Jest to zapewne wariacja Colta Navy .36 i Army .44 jeszcze przed powstaniem Colta Army 1860 jak sadze. Co o tym mylicie?
coltprototype.jpg
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

całkiem sexi :D
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: tealeaf »

Tu jest historia prototypu Colta 1860: https://www.lodgewood.com/Colt-Prototyp ... c_280.html Mysle, ze teraz wlasciciele niekoszernych Coltow Navy .44 moga odetchnac z ulga xD.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

Ja wgle nie rozumiem tych "szitosztormów" do osób nie biorących udziału w zawodach ... Osobiście brak mi dostatecznych pokładów wiedzy i czelności żeby "straszyć, szykanować i wykluczać z kręgu znajomych" tych co zapragnęli mieć navy w 44ce... A koniec końców okazuje się że jednak różnie to w historii bywało i najtęższe głosy oponentów nagle milknął wobec faktów... Już nie mówiąc o tym że army wywodzi się z navy więc logiczne że pod drodze musiał istnieć egzemplarz przejściowy ..
tealeaf
Posty: 12
Rejestracja: czw 05.sty.2023 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: tealeaf »

Army 1860 zastapil Colta Dragona, ktory byl zrobiony ze slabej stali niskoweglowej dlatego byl ciezki z gruba lufa. Mysle, ze spokojnie mozna uzywac Colta Navy z kalibrem .44 i nie bedzie to zaden powod do wstydu. Amerykanie sa praktykami i dokonuja roznych ulepszen nie zrwacajac uwagi na koszernosc. Przyklad conversji pieknego Colta Navy w kalibrze .44:

www.youtube.com/watch?v=nfA6RKzQNOQ
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

Ja też jestem zdania że pasja ma przede wszystkim cieszyć więc nie faworyzował bym żadnej z podgrup interesantów czy to ortodoxów z koszernymi zabawkami czy to praktyków , po prostu lubiących strzelać, którzy mają cattelemany, rolling blocki i colty navy w 44ce...
Czesiek

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Czesiek »

Jeszcze nie raz koszerni sie zdziwią. To ze ktos na sile podwaza to siwdczy tylko o jego zacofaniu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Wycior »

Ursus_c35 pisze: pt 27.sty.2023 - 09:43 army wywodzi się z navy więc logiczne że pod drodze musiał istnieć egzemplarz przejściowy ..
Jak to się odbywało można w szczegółach dowiedzieć się z napisanej przez profesjonalnego bronioznawcy książki, którą zaprezentowano tutaj:

viewtopic.php?t=7374

Uprzedzam że ta publikacja zawiera skoncentrowaną wiedzę, która w tym stężeniu dla niektórych forumowiczów może okazać się toksyczna.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

Niestety nie posiadam jeszcze tej pozycji ale w przyszłości chętnie nabędę jeśli jest w miarę osiągalna. Jeśli ktoś z Kolegów posiada tą pozycję to proszę o informację jak to było wg autora i czy był navy w 44ce czy też nie oraz czy colt army stanowił zupełnie nowy koncept czy też wywodził się z navy jak to się zwykle słyszy tu i ówdzie. Wówczas ten wątek stanie się użyteczny
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Wycior »

Czy to na początek wystarczy?

Obrazek

OMN = Old Model Navy (M.1851), OMA = Old Model Army (Dragoon) (strona 69 jest pokazana w recenzji).
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

O ile dobrze się wczytałem istnieje egzemplarz navy w 44ce zwany "1 navy pistol fluted cyl." widoczny na zdjęciu ? Czy czegoś nie wyłapałem ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Wycior »

Tak, to byłby właśnie ten na zdjęciu. Autor nie ma absolutnej pewności, gdyż najwyraźniej brakuje dokumentacji przejścia eksponatu z muzeum Colta do Woolaroc. Tym niemniej wszystkie przesłanki na to wskazują.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ursus_c35 »

Ciekawa historia a książkę warto nabyć :) Swoją drogą czytelnicy posta będą ostrożniejszy na przyszłość w dyskusjach na temat istnienia navy w .44 bo najprawdopodobniej takowy jednak istniał
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Wycior »

Jak najbardziej, z tym że tu chodzi o prototyp. Oby tylko nagminnie nie mieszano pojęć ARMY i NAVY bez uwzględnienia kontekstu. Generalnie terminy te określają kaliber a nie model broni. W tekście dla uproszczenia mówi się o Old Model Navy ale w rzeczywistości chodzi o ramę modelu 1851. W innej części książki napisano wprost: Navy Frame, Enlarged Caliber Revolvers.
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Re: Colt navy/army .44 prototyp.

Post autor: Ritcheer »

Czy zatem colt navy millenium .44 od pietty jest dostatecznie uzasadniony tym prototypem by nazwać go repliką, czy za bardzo od niego odbiega?
Oczywiście pomijając rękojeść z tworzywa, zakładam że jest drewniana? Pytam na poważnie ;)
ODPOWIEDZ