Sharps A. Zolli .54" - zestaw

Oferty towarów do sprzedaży. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Sharps A. Zolli .54" - zestaw

Post autor: halif »

Sharps A. Zolli z roku 1978r. w kalibrze .54", lufa 28" okrągła, wersja Rifle (moim zdaniem lepsza od krótkiej Cavalery)
Zgodnie z moją wiedzą pierwsze prawie trzydzieści lat przewisiał ten Sharps na ścianie w klubie strzeleckim w Szwajcarii, stamtąd przyjechał do Polski. Jestem tutaj drugim właścicielem.
Sam karabin jest repliką Sharpsa 1859 roku, podobnie jak oryginał ma ruchomą płytkę zamka i stałą tuleję. Doszczelniony przez korektę płytki plus oringi fluorowe FPM. Po doszczelnieniu płytka się wypala dużo wolniej, a przedmuchy są minimalne.

Jako, że to stary, dobry Sharps, więć w komplecie mam trzy płytki (jedna oryginalna, ta sygnowana, dwie zrobione ze wzoru) z kołnierzem do strzelania z patronów papierowych oraz dwie płytki do strzelania z mosiężnych (jedna, oryginalna ma już wyraźne wypalenia, ale dodaję jako wzór, plus kawał gatunkowej stali, aby sobie nową dorobić, jakby ktoś miał wenę). Do tego dwie mosiężne wkładki aby osłaniać kanał zapałowy gdyby ktoś chciał strzelać z płytek do papierowych z gilz mosiężnych.

Sharps jest wyposażony w diopter Pedersoli Long Range USA430 oraz muchę tunelową USA 455 (chyba z kompletem insertów, na pewno jest co mniej 10). Ale jest też oryginalny celownik ramkowy typu wojskowego M1859, skalowany na 800 jardów. Ja tam wolałem diopter.

Do tego prasa ręczna Lee Breech Lock Hand Press z shellholderem dorobionym do tych gilz oraz końcówką osadzającą pod Sharpsa Choinkę.
Mam w komplecie 16 gilz, zrobionych aktualnie 10 pocisków papierowych i ok 50 pocisków Sharps Classic. Do kompletu nieotwierane pudełko RWS 1081, ale są też 3 kapiszonowniki w pudełku, jeden załadowany 6-skrzydełkowymi, dwa pozostałe 4-o. Sharps niezawodnie odpala z obu.
Sprzedaję wszystko co do niego mam. Zjadłem zęby na tym modelu, więć mam już gotowe wzorniki do robienia patronów papierowych, jak widać nawet z klejem w zestawie. Również w komplecie trzymam EM-300 do czyszczenia gilz, środki do konserwacji, kaszownik do elaboracji pocisków, jakieś powietrze w spraju aby łatwiej można było rozkonserwować przed strzelaniem. Mam do niego wycior z jagiem i krótki do czyszczenia komory nabojowej, oba elastyczne aby dało się czyścić przez zamek i omijać diopter. Plus wybijak do zakleszczonych gilz jakby się zabrudził oraz szydełko do wyciągania gilz.

Dorzucam też do niego wycinak do przekładek z kartonu między kaszę i proch, miarke do prochu (wszystko wykończone w rogu), środek do nitrowania bibuły, wraz z bibułą. Potem krążkami takiego papieru zamykam denko gilzy. Ułatwia zapał, nie wysypuje się proch.
Całość w długiej walizce plus metalowa kasetka od UAZa na resztę szpeju

Najchętniej odbiór osobisty w Łodzi.
Za całość, 7500pln

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps A. Zolli .54" - zestaw

Post autor: halif »

No to jedziemy... 7250 pln, mogę też trochę rozebrać karabin, jeżeli komuś ten diopter wadzi :)
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps A. Zolli .54" - zestaw

Post autor: halif »

Sprzedany.
ODPOWIEDZ