Bęben Remington

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Siara
Posty: 2
Rejestracja: czw 29.gru.2022 - 21:51
Moja broń: Remington

Bęben Remington

Post autor: Siara »

Witam jestem nowy zakupiłem remingtona pietty ca 44 mam pytanko odnośnie luzu bębna na osi w granicach 004 mm jak i samej osi w pistolecie czy to taka ich norma
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Bęben Remington

Post autor: zbiho »

Jakiś przecinek przy tej liczbie jest/ czy to zera nieznaczące i ma 4mm luzu?
Siara
Posty: 2
Rejestracja: czw 29.gru.2022 - 21:51
Moja broń: Remington

Re: Bęben Remington

Post autor: Siara »

00,4 mm cztery setne a osi w rewolwerze tez w granicach 00,5 mm . Wiem ze to pietta a nie pedersoli ale sumując wszystko i chwytając z bęben może robić za grzechotkę po reklamacji druga sztuka tak samo . I moje pytanko czy ktoś zwracał uwagę na to i czy po dłuższym użytkowaniu nie tracił celności po przez takie niedociągnięcia producenta .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Bęben Remington

Post autor: mar_kow »

Siara pisze: pt 30.gru.2022 - 08:50 00,4 mm cztery setne a osi w rewolwerze tez w granicach 00,5 mm . [...]
Cztery setne mm wyraża się tak: 0,04mm. Podejrzewam że faktycznie są to 0,4mm (czyli cztery dziesiąte mm) :)
Oczywiście im mniejsza szczelina tym lepiej ale na celność nie ma to wpływu...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Bęben Remington

Post autor: zbiho »

Smaruje się oś grubo tym samym smarem co komory i nie klekocze. Co prawda w Rosyjską Ruletkę nie pograsz, ale się wyciszy.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Bęben Remington

Post autor: Nessel1 »

W moim egzemplarzu Remingtona Pietty namierzyłem luz pomiędzy osią a otworem bębna 0.05 - 0.06 mm. Problem rozwiązałem poprzez dorobienie ośki .Obecnie luz wynosi ok.0.01mm. Nie wspomnę już o tym , że stara ośka była tak miękka ,że nie łapała się na pomiar twardości .Twardościomierz pokazywał 0. :lol: Obecnie jest to 43 HRC , materiał NC6 . Podobnie postąpiłem z drugą klamką tj. z Remingtonem Macho od SA gdzie problem był , o dziwo, jeszcze większy.
Robert007
Posty: 42
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Bęben Remington

Post autor: Robert007 »

Nie mam jakiegos wielkiego doswiadczenia z CP ale luzy beben -oś nie maja jakiegos wielkiego znaczenia w przypadku replik remingtona 1858 firmy pietta. Mam dwa modele army i jeden navy. W navy klekoce beben , luzy sa , strzela dobrze , bardzo celny. Niezawodny.Na razie ok 300 kul i pociskow. W army podobnie .Nawet nie myslalem zwracac jak postrzelałem.Olac to moim zdaniem i strzelać. Te repliki są do zabawy na strzelnicy. Z suwmiarkami nie ma co tam szukać....A na pewno sie nie zamartiwac że cos tam klekocze lub minimalna nieosiowosc. Bez znaczenia wszystko jak działa i strzela dobrze rewolwer.
ODPOWIEDZ