Wiarygodność sklepu nternetowego.

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
ODPOWIEDZ
cortega
Posty: 1
Rejestracja: ndz 23.paź.2022 - 21:30
Moja broń: brak

Wiarygodność sklepu nternetowego.

Post autor: cortega »

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić Remington 1858 w INOX 5,5", znalazłem na akcesoriaobronne.pl dość atrakcyjną cenę 1999zł. Czy ktoś już kupował w tym sklepie, czy jest godny polecenia?
Deamiens
Posty: 60
Rejestracja: ndz 01.lip.2018 - 15:28
Moja broń: brak

Re: Wiarygodność sklepu nternetowego.

Post autor: Deamiens »

Serio...?

Sprawdź NIP/REGON w różnych źródłach, sprawdź ceny u konkurencji, pomyśl chwilę.
Awatar użytkownika
Powder-11
Posty: 7
Rejestracja: śr 11.maja.2022 - 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Moja broń: brak

Re: Wiarygodność sklepu nternetowego.

Post autor: Powder-11 »

Zdjecia giwery z gogla, z przed 5-7 lat.
Cena z roku 2017.
Albo strona nie aktualizowana od X lat albo wałek, mi to wali stolcem, omijaj z daleka.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Wiarygodność sklepu nternetowego.

Post autor: andrzej11111 »

Okazja Black Week. :lol: :lol: :pomysl: :pomysl:
Wycior1977
Posty: 5
Rejestracja: sob 04.mar.2023 - 11:48
Moja broń: brak

Re: Wiarygodność sklepu nternetowego.

Post autor: Wycior1977 »

Ja niestety kiedyś nie dokonałem weryfikacji podmiotu i się ślizgnąłem na nie małą kwotę. Okazało się, że spółka jakiej dane widniały w sklepie istniała, ale nie miała nic wspólnego ze stroną internetową więc samo sprawdzenie KRS czy nip nie musi oznaczać, że sklep jest legalny. Dziś robię tak:

- sprawdzam zgodność danych ze strony z rejestrami publicznymi
- sprawdzam opinie na google i innych portalach tego konkretnego sklepu
- sprawdzam historię stronę na archive.org/web/ - tam możesz sprawdzić ile czasu dana strona funkcjonuje, co było na niej wcześniej
- korzystam z narzędzi białego wywiadu OSINT - https://humint.pl/osint-bialy-wywiad/ , zwłaszcza przy sklepach zagranicznych gdzie trudniej dotrzeć do rejestrów
- piszę maila do sklepu z rana i sprawdzam jak długo trzeba czekać na odpowiedź
- zawsze dzwonię z jakimś pytaniem, żeby sprawdzić czy po drugiej stronie jest osoba obeznana w temacie

Może gwarancji nie mam nigdy na 100%, ale wiem przy najmniej czy sklep "żyje" i nie korzystam z takich, które wydają się być podejrzane i w pewnym sensie nie są aktywne.
ODPOWIEDZ