FWB Rogers & Spencer

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
RadekP
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: RadekP »

Desperado pisze: wt 22.mar.2022 - 18:32 Skąd wy bierzecie te rewolwery? Nie ma żadnych ogłoszeń.
Wiem czego już chcę. Żadnych włoskich replik. Nigdy.

Naprawdę zazdraszczam
Nie przesadzaj, mam Thunderera od Uberti i działa kilka lat. Nigdy się nic nie stało. Remik w Inoxie od gościa ze Świnoujścia :kastro: z miedziowanymi śrubkami, działa bez zarzutu. Też Uberti. Pattern od Pedersoliego działa i wykonanie fajne i matowe. A Macho i Desperado zwracałem. Tak więc Uberti robi dobre rewolwery. Dopiero biorąc do ręki FWB to widać i czuć różnice. Ale czy każdemu to potrzebne? Hobby mam cieszyć i tyle :piwo:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: Jaroslaw78 »

Też mam Uberti, karabinek rewolwerowy z 2021 roku. Reklamowałam,ale wysłali dobry. Jakość przyzwoita. Kiedyś robili lepsze,mam Remika Pietty z 2016 roku. Nic nigdy się nie stało, działa jak nowy :-D
RadekP
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: RadekP »

Jaroslaw78 pisze: wt 22.mar.2022 - 19:43 Też mam Uberti, karabinek rewolwerowy z 2021 roku. Reklamowałam,ale wysłali dobry. Jakość przyzwoita. Kiedyś robili lepsze,mam Remika Pietty z 2016 roku. Nic nigdy się nie stało, działa jak nowy :-D
:piwo: :piwo: :piwo:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Jeden szczegół który mi dopiero teraz rzucił się w oczy: Ten rewolwer nie posiada wcięć lub dzyndzlów, żeby położyć kurek bezpiecznie między komory.
:-o
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: Jaroslaw78 »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 06.cze.2022 - 10:17 Jeden szczegół który mi dopiero teraz rzucił się w oczy: Ten rewolwer nie posiada wcięć lub dzyndzlów, żeby położyć kurek bezpiecznie między komory.
:-o
A co to za problem? Wystarczy,że nie założysz kapiszona na jedną komorę. Zresztą nie przechowuje się i nie łazi po strzelnicy z załadowaną bronią.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mnie to trochę dziwi ze strony technicznej i historycznej. Bo to był model który się pojawił na końcu epoki zapłonu perkusyjnego i w niego wchodziło kilka dobrych pomysłów rozmaitych innych rewolwerów, a o czymś tak ważnym by zapomnieli, lub nie uważali za warte by to wbudować?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ps jestem akurat przez weekend w Polsce i nie mogę się nacieszyć tym cackiem. Nie żałuję zakupu.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: szczupi26 »

Fakt, FWB jest pieruńsko ładny ale powiem szczerze że dla mnie, w kategorii "rewolwery czarnoprochowe" najpiękniejszy jest i będzie Ruger Old Army w nierdzewce :-D
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: stangret »

szczupi26 pisze: ndz 12.cze.2022 - 07:51 Fakt, FWB jest pieruńsko ładny ale powiem szczerze że dla mnie, w kategorii "rewolwery czarnoprochowe" najpiękniejszy jest i będzie Ruger Old Army w nierdzewce :-D
Ponoć o gustach się nie dyskutuje :lol:
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: FWB Rogers & Spencer

Post autor: zlyzuw »

Gratuluję pięknego FWB, też od pewnego czasu posiadam taki egzemplarz. Jest po prostu doskonały.

Po ponad 10 latach zabawy z CP muszę przyznać, że szczena mi opadła. Jakość doskonała, osiągi doskonałe. Teraz tylko trenować aby nie przeszkadzać rewolwerowi w celnym strzelaniu. ;)
Załączniki
received_879612879882674.jpeg
ODPOWIEDZ