Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Prawo unijne nie zabierze nikomu czarnoprochowca, malo tego, da mu wiecej niz tylko rozdzielne ladowanie. Tego byscie sie dowiedzieli jak byscie przeczytali co niektorzy, zamiast plesc bzdury.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Larkana »

To jest temat założony w 2016 roku. Odgrzał go Frycek pytając czy ktoś się orientuje jak prawo w europie ma się do CP. To Ty wyskoczyłeś z poerdoł-ami. Nie widzę w postach, które komentowałeś jakiegokolwiek plecenia bzdur. Czy ktoś pisał w 2022, że UE komuś CP zabierze? Nie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: RedGuy »

Był czas gdy straszono dyrektywą unijną. Prawda jest taka że gdyby ją odpowiednio interpretować mielibyśmy jeszcze bardziej liberalne przepisy niż dotychczas.
https://www.youtube.com/watch?v=e0muc8l ... nel=AdArma
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Larkana pisze: pt 11.lis.2022 - 21:14 To jest temat założony w 2016 roku. Odgrzał go Frycek pytając czy ktoś się orientuje jak prawo w europie ma się do CP. To Ty wyskoczyłeś z poerdoł-ami. Nie widzę w postach, które komentowałeś jakiegokolwiek plecenia bzdur. Czy ktoś pisał w 2022, że UE komuś CP zabierze? Nie.
O wyskoczyleś Filipku- zobacz sobie kto odgrzal kotleta i do czego zatem tyczyl sie moj post.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

Tego byscie sie dowiedzieli jak byscie przeczytali co niektorzy, zamiast plesc bzdury.
Może ktoś powinien sam przeczytać że w kwestii broni palnej miarodajne są nie unijne wytyczne ale regulacje krajowe, które potrafią być bardziej restrykcyjne. "Wydaje mi się" nie zastąpi merytorycznych argumentów. Na początek dobrym źródłem wiedzy może być np. biblioteka Kongresu USA. Znajdzie się tam informacje o sytuacji w każdym liczącym się państwie i wielu pozostałych:

https://www.loc.gov/collections/publica ... -congress/
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Prawda jest taka, ze to rzad danego kraju ma wszelkie w tej materii kompetencje i unijne dyrektywy co do ubojek kompletnie nie maja zadnego znaczenia poza propozycją.
USA zostawmy, ludzie tak chwalą sobie amerykanskie rozwiązania ale jesli by mialy byc w Polsce to by dostali nerwicy natręctw 😂
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

Dokładnie tak! Warto tylko zaznaczyć że krajowe rozwiązania prawne nie powinny być bardziej liberalne od dyrektyw unijnych. Bardziej restrykcyjne mogą oczywiście być, czego Niemcy są lepszym przykładem niż Polska. Jeszcze jedna uwaga odnośnie praw krajowych. Obecna polska UOBiA nie rozróżnia oryginałów od replik. Natomiast ustawa z 13.06.2019 r. O wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, ... etc. już to czyni. Cytuję:

Art. 4. Ustawy nie stosuje się do [...] broni historycznej, to jest broni palnej rozdzielnego ładowania, przystosowanej do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego, wytworzonej przed 1900.r..

Ustawodawstwo niektórych innych krajów również rozgranicza antyczne oryginały od replik, przy czym oryginały traktowane są - według mojej wiedzy - zawsze liberalniej.
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

A dlaczego lokalne prawo nie powinno byc bardziej liberalne od unijnego??? :O
Dobrze znam czeskie i niemieckie zapiski bo to kraje w ktorych mieszkałem i czasami bywam wciąz poałasowac ze znajomymi. U Czechów stosuje sie całkowita liberalizacje broni historycznej-posiadanie tam np jakiegoś colta SA lub Roling Blocka 45gov nie wymaga zupełnie zadnych reglamentacji. Wiele ałkiem ciekawych wspołczesnych zabawek rozdzielnego ładowania maja oni natomiast tylko na zgłoszenie.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

Vegvisir pisze: sob 12.lis.2022 - 21:31 A dlaczego lokalne prawo nie powinno byc bardziej liberalne od unijnego??? :O
Zapytać jakąś "papugę" albo doczytać samemu.
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Jestem douczony i nawet Jacek Hoga o tym aspekcie wspominał wiec lepiej sie doucz sam. Możemy miec całkiem wolny dostep do broni i unia nic nam nie moze zrobic w tym aspekcie. Oj co najwyżej pogrozic swoim osranym paluszkiem :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

W prawie najważniejsze jest nie to co się wie ale to czego się nie wie. Swoją drogą przyszli prawnicy mogliby spokojnie studiować na YouTube, nieprawdaż?
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Ty chyba nie rozumiesz, że to co wspomniał Jacek Hoga to nie pierdoły z YT tylko realne wykładnie, unia moze sobie pierdzieć a my jako kraj mozemy miec tu Texas i tyle w temacie. To dotyczy nie tylko uboiki.
ODPOWIEDZ