pietta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
moskit
Posty: 3
Rejestracja: wt 08.lis.2022 - 18:08
Moja broń: piętra remington

pietta

Post autor: moskit »

Witam szanownych forumowiczów mam takie małe pytanie chcę zakupić piętkę remingtona tes sherif co o nim sądzicie mam prośbą nie jedzcie od razu po mnie jak po burym kocie bo to będzie mój pierwszy krutki czarnoprochowiec scalaki nie sa dla mnie niewiadoma ale cp to inna bajka
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: pietta

Post autor: Larkana »

W kwestii mosiężnych ram rewolwerów zdania są podzielone. Niektórzy piszą/mówią, że bez problemu wszystko wytrzymują, inni twierdzą że po krótkim strzelaniu rama im się krzywi od temperatury albo po kilku setkach kulek rośnie szczelina. Osobiście skłaniał bym się raczej ku pierwszym, ale nie mam rewolweru z mosiężną ramą który wystrzelił kilka setek kulek.

5,5 cala to nie jest krótka lufa, rzeczywiście 8 jest popularniejsze, ale w świecie CP funkcjonują bronie o sporo krótszej lufie. W kwestii "problemów" z celnością z powodu krótkiej lufy - większość współczesnych pistoletów i rewolwerów ma krótsze lufy i co za tym idzie bliższe sobie przyrządy celownicze.
Ostatnio zmieniony wt 08.lis.2022 - 19:31 przez Larkana, łącznie zmieniany 1 raz.
moskit
Posty: 3
Rejestracja: wt 08.lis.2022 - 18:08
Moja broń: piętra remington

Re: pietta

Post autor: moskit »

Dla mnie odleglosc miedzy mucha i szczerbina jest i tak o lata swietlne dluzsza niz w moim stoegerze (taki klon gloka)więc tu jest ok ale przeczytałem uważnie całe forum i wiem że o cp...nic nie wiem ten egzemplarz po prostu mi się podoba ale nie chciałbym strzelić babola
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: pietta

Post autor: Larkana »

Popularniejsze jest 8 cali, popularniejsza jest rama stalowa, ale kupując ten rewolwer nie strzelisz babola.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: pietta

Post autor: szczupi26 »

Kolega ze strzelnicy kupił Remika 5,5 od Pietty w mosiądzu. Zobaczymy za kilka miesięcy czy rzeczywiście wystąpią jakieś problemy. Jeśli chodzi o celność to na 25m bez problemu ląduje w czarnym polu co jak na nasze, rekreacyjne, standardy jest naprawdę świetnym wynikiem.
moskit
Posty: 3
Rejestracja: wt 08.lis.2022 - 18:08
Moja broń: piętra remington

Re: pietta

Post autor: moskit »

No cuz sprzęt zamówiony zobaczymy co przyjdzie na co zwrócić uwagę w sprzęcie ?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: pietta

Post autor: RedGuy »

Mam z mosiężną ramą, kupiłem kilka lat temu (w promocji) i nie widzę żadnych problemów. Mosiądz po jakimś czasie zachodzi i jak lubisz błyskotki to trzeba go pastą do zębów potraktować ale poza tym ok. Gdzieś to było opisane ale jeśli kupujesz nowy to standardowo osiowość, prostym patykiem, albo latarką - na każdej komorze bębna gdy jest ustawiona do strzału to czy krawędzie komory są równo z lufą z każdej strony. Nieduża nieosiowość nie przeszkadza. Czy wszystko pracuje bez problemów: nie obciera, nie blokuje się (nie strzelaj na "sucho" bo sklepiesz kominki). Szczelina między lufą a bębnem czy równa i nie za duża. Nowy zapewne będzie w smarze więc rude miejsca nie zawsze muszą być rdzą. Generalnie wygląd, to niby nówki ale zdarzają się jakieś "promocyjne" badziewiaki, wyrzucić im tego szkoda więc pchają na rynek w nadziei że trafią jelenia i opylą. Przez neta masz bodajże dwa tygodnie na zwrot więc się na spokojnie przyjrzyj. Nie kupuj żadnych kabur, prochownic, drogich kapiszonowników, przybitek filcowych. Spokojnie na początku bez tego cię można obejść. Rewolwer, proch, kapiszony, trochę kaszki manny (zamiast przybitki) smar do kul. Może później praskę do ładowania by nie złamać pobojczyka (nieraz się zdarza). Kapiszonownik można zrobić ze strzykawki insulinowej lub są za kilka złotych silikonowe czy plastikowe na 6 kapiszonów. Do tego coś do konserwacji broni. Trochę probówek eppendorf do prochu bo z prochownicą na strzelnicę to mało gdzie wpuszczają. Odmierzać proch możesz łuską 9mm, ewentualnie dokładniejszą wagą ;)
ODPOWIEDZ