Oś bęna -Colt.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Oś bęna -Colt.

Post autor: Robert007 »

Po 200- 300 strzałach z colt army na ośi bębna na styku lufa-beben jest wypalenie od gazów prochowych. Jakby ciete piła. To normalne ? Czy az taki gownolit ? Colt to pietta. Ładowałem nieraz po 36 grain ale cos takiego to chyba nie powinno mieć miejsca .
Załączniki
CIMG0617.JPG
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Oś bęna -Colt.

Post autor: zbiho »

Tak to niestety jest, może szczelina za duża, wtedy więcej gazów się wydostaje i tnie oś jak plazma.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Oś bęna -Colt.

Post autor: Wycior »

To jest niestety normalne i występuje także w broni oryginalnej. Oś bębna jest nacinana strumieniem gazów o bardzo wysokiej prędkości (efekt Bernoulliego). W rewolwerach o zamkniętej ramie, jak Remington czy Whitney, w podobny sposób jest nacinana rama nad szczeliną bęben-lufa. Przy dużych naważkach i spowodowanych nimi wyższych ciśnieniach efekt ten będzie oczywiście bardziej intensywny.
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Oś bęna -Colt.

Post autor: Robert007 »

Hej . Dzięki. Faktycznie os bebna jest blisko komór. Myslałem że mam pecha. Ale jak widac to norma. Mam trzy rewolwery colt i na każdej osi to samo. Wczesniej nie zwróciłem uwagi. No i mam nadzieje że osi nie przetnie do konca i lufa nie poleci w tarczę ? Lubie colty i strzelam wiecej z nich niz z remingtona 1858 . Zerkne w ramę w remiku zaraz bo i przezyl 42 grain wielokrotnie... Pozdrawiam.
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Oś bęna -Colt.

Post autor: Robert007 »

Rama remingtona ma bardzo znikome slady przepalenia od gazów. Minimalne.
ODPOWIEDZ