Proch wysyłkowo z zagranicy

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
bozar
Posty: 13
Rejestracja: wt 11.paź.2022 - 12:56
Moja broń: pięści

Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: bozar »

Czy ktoś przecierał już szlaki? Jest to w ogóle możliwe, aby legalnie nabyć ze sklepy za granicą FFF? Możecie polecić jakieś kraje/sklepy?

PS - patrząc na ceny w Polsce rozważałem nawet zakup z USA. Mimo iż wysyłka statkiem to koszt ok 35 dolków, przy większych partiach (ok 3 lbs) może być to opłacalne. Nie mam pojęcia czy taka operacja doszłaby do skutku, ale zaczynam być już "mocno zniecierpliwiony" obecną sytuacją.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: Wycior »

bozar pisze: pn 24.paź.2022 - 17:59 patrząc na ceny w Polsce rozważałem nawet zakup z USA.
Zacznij może od sprawdzenia czy potencjalni sprzedawcy z USA zechcą to wyeksportować do Polski. Obecnie nie wysyłają nawet części zamienych do zabytkowej broni palnej, nie wspominając o takich np. gilzach, nawet plastikowych. O ewentualnych problemach ze spedycją i odprawą celną prochu w Polsce nie chcę na tym etapie wspominać, żeby przedwcześnie nie gasić Twojego zapału.
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: bambus0134 »

bozar pisze: pn 24.paź.2022 - 17:59 Jest to w ogóle możliwe, aby legalnie nabyć ze sklepy za granicą FFF?
Raczej nie, nawet u sąsiadów z bronią poczta nie ma problemu ale prochu nie słyszałem.
A gdzie jest tak tanio że prawie za darmo ?
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: szczupi26 »

Wycior pisze: pn 24.paź.2022 - 19:36
bozar pisze: pn 24.paź.2022 - 17:59 patrząc na ceny w Polsce rozważałem nawet zakup z USA.
Zacznij może od sprawdzenia czy potencjalni sprzedawcy z USA zechcą to wyeksportować do Polski. Obecnie nie wysyłają nawet części zamienych do zabytkowej broni palnej, nie wspominając o takich np. gilzach, nawet plastikowych. O ewentualnych problemach ze spedycją i odprawą celną prochu w Polsce nie chcę na tym etapie wspominać, żeby przedwcześnie nie gasić Twojego zapału.
To samo miałem napisać. Znane z autopsji (awaria popychacza bębna w moim Remiku, znalazłem dwa sklepy które miały hurtowe ilości części do Ubertiego na pytanie czy wyślą do Polski napisali że ich prawo zakazuje nawet wysyłki do niektórych stanów, więc "zaoceaniczna zagranica" nie wchodzi w grę)
bozar
Posty: 13
Rejestracja: wt 11.paź.2022 - 12:56
Moja broń: pięści

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: bozar »

Przed napisaniem posta dostałem odpowiedź ze sklepu z USA: crowdstreet-firearms.com

Pytałem o:
1. Czy mogę kupić proch online?
2. Czy wysyłają go do Polski?
3. Czy muszę posiadać jakieś specjalne pozwolenie?

Na wszystkie 3 dostałem pozytywną odpowiedź.

Ale... Potem zacząłem drążyć sklep i zobaczyłem, że jego adres na Google Street View jest na parkingu:) więc to raczej mało legitna instytucja.

Niemniej zastanawiam się jakie są możliwości kupna wysyłkowo z Czech, czy Niemiec...
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: bambus0134 »

[quote=bozar post_id=58710 time=1666681558 user_id=8396
Niemniej zastanawiam się jakie są możliwości kupna wysyłkowo z Czech, czy Niemiec...
[/quote]

Raczej żadna, inaczej nie było by zakupów zbiorowych i wyjazdów do Czech, a o Niemczech to zapomnij bo bez EKB i uprzedniej zgody przewozowej to nikt nic tam ci nie sprzeda.
bozar
Posty: 13
Rejestracja: wt 11.paź.2022 - 12:56
Moja broń: pięści

Re: Proch wysyłkowo z zagranicy

Post autor: bozar »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Temat więc zarzucamam. Mam jeszce pieprzu na kilka strzelań, potem się zobaczy. Mozna Zamykać
ODPOWIEDZ