Pierwsze strzelanie CP. Gdzie można potestować i pogadać w Warszawie?

bozar
Posty: 13
Rejestracja: wt 11.paź.2022 - 12:56
Moja broń: pięści

Pierwsze strzelanie CP. Gdzie można potestować i pogadać w Warszawie?

Post autor: bozar »

Witam,

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zabawa z czarnoprochowcem i chyba nadszedł czas, żeby wreszcie wcielić to w życie.
Ze strzelaniem z krótkiej broni miałem styczność parę lat temu. Wtedy chodziłem na strzelnicę dosyć regularnie i doszedłem do momentu, w którym najrozsądniej było zrobić patent i kupić własną klamkę albo spasować ze strzelaniem zupełnie. Wtedy ze względu na koszty i sam proces uzyskania papieru spasowałem.

CP jest relatywnie tańszy i jak wiadomo stosunkowo bezproblemowy w kupnie, poza tym wydaje się dużo ciekawszy. Mam jakieś mgliste pojęcie o tym od czego chciałbym zacząć, ale zdecydowanie potrzebowałbym:
1. Najpierw postrzelać, żeby przekonać się co jak mi leży. W głowie mam Remingtona New Army 1858 .44 i/lub ewentualnie Colt Navy .44.
2. Porozmawiać na miejscu z kimś, kto podpowie co i jak z podstawowymi operacjami.

No i teraz sedno - gdzie w Warszawie mogę zorganizować jedno i drugie nie tracąc przy tym dużych ilość kapitału (który wolę przeznaczyć na sprzęt)???

PS - mam cichą nadzieję, do zabawy uda mi się wciągnąć żonę (strzelała kiedyś tylko raz!), więc powyższe chciałbym zrealizować we dwójkę.
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Pierwsze strzelanie CP. Gdzie można potestować i pogadać w Warszawie?

Post autor: bambus0134 »

Witam.
Tam u was w Wawie to najprędzej na ZSK, tylko z tego co mi się odbiło o uszy to jakieś szkolenia tam są prowadzone, musisz sobie poczytać
https://forum-bron.pl/viewforum.php?f=78
https://www.zks.waw.pl/index.php/oferta ... oprochowej
bozar
Posty: 13
Rejestracja: wt 11.paź.2022 - 12:56
Moja broń: pięści

Re: Pierwsze strzelanie CP. Gdzie można potestować i pogadać w Warszawie?

Post autor: bozar »

Wielkie dzięki za info. Już napisałem i czekam na zwrotkę.
Robert007
Posty: 42
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Pierwsze strzelanie CP. Gdzie można potestować i pogadać w Warszawie?

Post autor: Robert007 »

Legia-Rembertów. Jak będe jechał dam znać. Pewnie za tydzien -weekend.
ODPOWIEDZ