Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Dobra. Już się wyłączam z tej dydkusji. Ja widzę że jedyne co osiągnę to że zostanę uczestnikiem w tym bałaganie.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

smith pisze: pt 09.wrz.2022 - 13:08
Chłopiec z Chyloni pisze: pt 09.wrz.2022 - 12:48 Nie koniecznie. To jest forum a nie facebook. Gdybyście się kłócili o fachowe sprawy, no w porządku. Ale to są osobiste ataki z ktorych JA się niczego na temat nie nauczę.
Jesli śledziłeś ten wątek i inne to zapewne zauważyłeś że ataki ad personam następowały ze strony Irka. To w końcu on zarzucał Zbihowi braki w intelekcie i zalecał kurację w postaci przywalenia głową w "płaską powierzchnie" A co do mojej polemiki z Irkiem w kwestii fachowości to na moje zarzuty że powinno być tak a nie inaczej( bądź co bądź od ładnych paru lat żyję z obróbki skrawaniem, posiadam maszyny i wykonanie tak prostego detalu jak jakiś kominek jest sprawą prostszą niż dla niejednego trafienie palcem do własnej dupy) to nie było merytorycznych argumentów tylko histeryczny wprost atak, zarzucanie mi braków w intelekcie, nierozumienie tego co czytam i tym podobne. Czyli plucie jadem. A facebook? To to samo, gremium służące wymianie poglądów, doświadczeń i wyrażaniu swego zdania.

https://www.facebook.com/LotarTM/videos ... 3713170983
Proszę bardzo, Irek Modrz, etatowy pieniacz.
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

smith pisze: pt 09.wrz.2022 - 12:30
Vegvisir pisze: czw 08.wrz.2022 - 22:13 Edex umozliwia zakup po 500szt na zamowoenie w cenie pospekulacyjnej. Wiec jak ktos smutny to niech sie pocieszy :)
To było razem wszystkiego 400 opakowań. Po 3 godzinach brak towaru. Taka polityka, Edex chce na siebie zwrócić uwage, mają dość szeroka ofertę broni czarnoprochowej. Chcą złamać monopol sklepu z Ozorkowa. Dobrze jak wbija sie na rynek konkurencja, uzdrowi to może sytuację na rynku CP bo ceny są absurdalnie wysokie. Lecz nie liczył bym na to że będą jakieś superpromocje. Z pewnego źródła wiem że kapiszony sprzedawane ostatnio przez Edex to nie jest nowa produkcja którą rzekomo miano wznowić we wrześniu. Data na opakowaniach luty 2022.
No wiec skoro sa takiej daty to sa produkowane cały czas...wczesniejsze donosy o rzekomym wstrzymaniu sie widac niepotwierdzają.
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: zakooo84 »

Wracając do tematu, różne firmy zapewne produkują różnej jakości naboje. Będą silniejsze i słabsze, a że mocy w nich i tak jest aż nadto żeby odpalić ładunek w komorze to warto szukać jak najtańszych (będą zapewne słabsze) i łuska nie powinna wyskakiwać z kominka. Chyba, że chcemy uzyskać inny ciekawy efekt, przy wpakowaniu mocnego naboju hukowego jestem w stanie wyobrazić sobie rewolwer czarnoprochowy z opcją samo przeładowania - full auto :lol:
Swoją droga... szukam tych kominków po sieci i nigdzie nie mogę znaleźć, jakby ktoś dał namiary gdzie to można kupić byłbym zainteresowany 2 kompletami do remika (12 szt.)
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Larkana »

Odezwij się do kolegi na forum Smith
tomaszt
Posty: 63
Rejestracja: ndz 24.paź.2021 - 09:44
Lokalizacja: Lublin
Moja broń: Remington 1858 .44 Pietta, Hawken Woodsman .45 Ard

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: tomaszt »

Dołączając się do tematu chciałbym opisać swoje wrażenia z korzystania z kominków na naboje short 6mm od kolegi Smitha.
Zamówiłem komplet kominków do remingtona 1858, a na moją prośbę Smith wykonał też kominek do Hawkena Ardesy. Jako że każda broń jest trochę inna wymagały one ode mnie delikatnego doszlifowania w celu dopasowania do konkretnego egzemplarza (szczególnie kominek do hawkena, który blokował się we wgłębieniu kurka). Najtańsze shorty jakie znalazłem wchodziły w kominek z wielkim trudem więc minimalnie podszlifowałem je też od wewnątrz tak żeby nabój wchodził z lekkim oporem, ale z nich nie wypadał. Kilka minut z dremelem rozwiązało sprawę. Szlifowane elementy pokryłem na nowo oksydą na zimno i całość wygląda jak z fabryki, albo nawet lepiej :)
Ogólnie jestem pod mega wrażeniem wykonania i dopasowania tych kominków do moich CP. Pierwsze strzelanie pokazało, że ten zakup to "strzał w dziesiątkę" :?:
Piszę tu z poziomu osoby, której nie zależy na jak najlepszym wyniku na tarczy. Jeżdżę na strzelnicę typowo for fun, rozwalam różne rzeczy i fajnie jak czasem trafiam w cel :P
Broń przy naważkach jakie stosowałem z kapiszonami po założeniu shortów ma dużo większego kopa, strzelanie sprawia mi więcej frajdy. 500 sz. nabojów kupiłem za 140 zł (na kapiszony w takiej ilości wydałbym w tej chwili majątek :oczy: )
W remiku po strzale short zostaje w kominku i wymaga cienkich kombinerek do wyjęcia, w hawkenie nie ma tego problemu - odrzut sprawia że łuska wyskakuje z kominka jak z zamka broni na amunicję scaloną (noś okulary).
Pewnie znajdą się ludzie co będą zachwyceni jak ja, albo będą narzekać jak niektórzy we wcześniejszych wpisach. Takie kominki to na pewno patent na tańsze strzelanie. Shorty są też dużo trwalsze od kapiszonów więc można je przechowywać latami. Mam pudełko po dziadku (ma ze 40 lat) i bez problemu wszystkie do tej pory odpalają.
Wrzucam zdjęcia jak to u mnie wygląda, w razie czego polecam ;)
Załączniki
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

Problem z podbijaniem kurka występuje zazwyczaj w tych kominkach w ktorych wykonawca nie przewidzial miejsca na otwierającą sie przy wystrzale łuskę.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Ursus_c35 »

Dokładnie tak ! dla bardziej wybrednych można by jeszcze po spasowaniu zrobić małe podcięcie w kominku a na kurku dorobić coś w stylu iglicy cattlemana co pozwoliło by na mniejszą deformację floberta i lepszą szczelność na wszelakie cofki połączoną z łatwością ekstrakcji po zapłonie.
Mitko
Posty: 7
Rejestracja: pn 04.gru.2017 - 21:17
Moja broń: Colt Cattleman kal. 44 Uberti

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Mitko »

Mi w warsztacie wg. mojego projektu zrobili 12 kominków za 200 PLN do cattlemana. Fabryczna iglica ich nie odpalała, więc zrobiłem nową, o większej powierzchni, jakby ok. połowy koła średnicy 6 mm. Trzeba było rozpiłować trochę otwór na iglicę w kolcie. Shorty zaczęły odpalać ale dają za duże ciśnienie i wybrzusza się denko naboju często zachaczając o otwór iglicy w ramie. Na razie dałem sobie spokój ale mam w planie nawiercenie 3 bocznych otworów w kominkach celem upustu ciśnienia. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej, bo tak ciśnienie pójdzie w powietrze a nie do komory bębna. A można było spróbować zrobić z 2 a być może 3 otworami do bęna a nie z jednym otworem 0,8 mm. Można by powiększyć otwór do 1,0 mm ale Vesuvit jest taki drobny, że mam obawy czy nie przedostałby się części gdzie jest short.
scraab
Bywalec
Posty: 407
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: scraab »

Powieksz na 1. Ja dawalem tak i jest ok.
ODPOWIEDZ