produkcja kapiszonów

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 12:09 Zgadzam się z Tobą w całości. W każdym społeczeństwie znajdą się ludzie, którym nic nie pasuje i zawsze szukają możliwości zaczepki, i to tej personalnej. Kolega wyżej nawet mego imienia nie pisze z dużej litery
Czy Ty udajesz takiego glupiego? sam masz w nicku z malej litery to tak Cie tytuluje, ale jakbys troche mial wiecej oleju w glowie to bys czytal ze pisze o Tobie Ty, Ci itd, jestes po prostu zgorzknialym czlowiekiem ktorego metoda jest o dupe potluc i nic wiecej a kreujesz sie tu na jakiegos znawce tematu,
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

Wycior pisze: śr 07.wrz.2022 - 10:02 :ok: :ok: :ok: Pamiętaj też, Kolego, że mieszkasz w kraju, w którym każdy szanujący się nieudacznik (i/lub zawistnik) czuje święty obowiązek opluwania i ośmieszania ludzi, którym się coś udało albo po prostu aktywnych i zaradnych. Tobie się powiodło, co gorsza - osiągnąłeś to własną głową i ręcami. Sam rozumiesz że to niewybaczalne i należy Cię tępić.
Wycior nie osmieszaj sie czlowieku, kapiszony z ktorych strzelalem z kolega dzialaja, sa z 2 sztuk lezek zabawkowych, Twoje i twojego mentora manka nie dzialaja z 26, a jezeli ktos tu jest nieudacznikiem to raczej Ty bo do chwili obecnej nie potarfiles nawet sprawdzic obu metod
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 08:54 A co do rozwiercenia kominków to na samym początku o tym napisałem, to żadna tajemnica nikt niczego nie ukrywa. Nie dodaję też żadnego środka do masy, którego nie opisałem. To tylko Twoje domysły, nic więcej. Nie chcesz korzystać z tej metody to nie korzystaj, są tacy, którzy chcą i im to lepiej czy gorzej ale działa. Po co się tak szarpać? Na początku pisałeś, że mój sposób nie odpali komory, potem jeden z kolegów napisał, że owszem odpali, że sam to przetestował i był zaskoczony skutecznością. W tym momencie zmieniasz narrację, że może i odpali, ale bez ingerencji w broń to z pewnością nie. Jak ktoś wyżej napisał to najprawdopodobniej Twoim jedynym celem jest ośmieszenie patentu, który opisałem. Żeby nie wiem co się działo to trzeba się czepiać. Odpuść, po co Ci to?
W ktorym miejscu napisales ze trzeba rozwiercac, bo z tej recepty ktora tu napisales na pol strony nie ma nic o rozwiercaniu kominkow. Sam siebie osmieszasz bo zmieniasz co chwile zdanie odnosnie tej receptury. Niedawno nie bylo slowa o rozwiercaniu ze to kluczowe bardziej kluczowe niz te czary z szybkoscia ktora robisz kapiszony :shock: :lol: gubisz sie juz w tej swojej recepcie, zmieniasz bo wychodzi na to ze wogole nie dziala. Przypominam Ci kolego jedna rzecz, strzelasz z wiernej repliki, kazda modyfikacja broni, bebenka, kominkow powoduje ze strzelasz z nielegalnej broni, ustawa jasno mowi wierna replika, a Ty co ludziom polecasz wiercenie kominkow? To ma byc ta wierna replika wg ustawy??? Balansujesz na granicy prawa kolego i najgorsze jset to ze jeszcze probujesz do tej metody przekonac innych. Nie wspomne o Twoich zachwytach nad substancja ktora jest nielegalna
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: ndz 28.sie.2022 - 18:55 Jako, że zasadniczy proces produkcji (powtarzalnej) kapiszonów 4mm uważam za skończony, ale z dużymi możliwościami optymalizacji czasu potrzebnego na wytworzenie tych capsów chciałbym się podzielić kilkoma liczbami.
Dziś zrobiłem 590 kapiszonów (wczoraj wybiłem miseczki, dziś je napełniłem). Łącznie potrzebowałem na to 7 godzin mojej pracy.
Całkowity koszt jaki poniosłem (materiały) to łącznie 59.72 PLN.
Tutaj rozbicie na składowe
1. Taśmy kapiszonowe 41.6 PLN (cena kupna za paczkę 3.2PLN)
2. Aceton - 3.96 PLN (cena kupna 12 PLN za 500ml)
3. Blacha mosiężna 0.01mm 14.16 PLN (cena kupna 32 PLN 300x1000)
4. Oczywiście kosztów mojej pracy nie liczę
5. Nie liczę również kosztów zakupu narzędzia do wybijania miseczek, koszt już dawno się zwrócił.

Jak łatwo policzyć koszt tak zrobionego kapiszona to 10gr.
1. koszt taśmy kapiszonowej 7gr
2. Koszt acetonu 1gr
3. Koszt blachy 2gr

Zużyłem na 590 moich kapiszonów równo 13 rolek taśmy kapiszonowej (opakowania). 13 paczek po 12 taśm po 100 na każdej daje łączną ilość łezek kapiszonowych równą 15600. Prosty rachunek pokazuję, że mój jeden kapiszon potrzebuje około 26 łezek kapiszonowych (tutaj ta wartość oczywiście sporo spadnie poprzez uwzględnienie strat przy produkcji). Główny składnik, czyli chloran potasu w opakowaniu 100gramów kosztuje 14 PLN. Ale oczywiście nie mogę w legalny sposób wejść w posiadanie tak morderczej substancji :(
jakież piękne byłoby życie, gdybym mógł, ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, ale jednak nie.

I teraz gdy porównamy koszt fabrycznego kapiszona nawet po cenach sprzed miesiąca (190 PLN za 250szt) to koszt tego kapiszona równy jest 76gr. Własny kapiszon kosztuje mnie ponad siedem razy mniej. Myślę, że gra warta świeczki.

Potencjał optymalizacji kosztów leży oczywiście w kosztach zakupu kapiszonów odpustowych. Teraz koszt jednej rolki to okolice 3.75 PLN/sztukę. Waga samej wysuszonej masy zapałowej użytej do wyprodukowania 590 kapiszonów to 250 grains, czyli lekko ponad 16 gramów (przypominam koszt zakupu = 41.6 PLN).


Dodam jeszcze tylko, że pomyślnie strzeliłem na moich kapiszonach już 900 razy, nie było ani jednego niewypału, było kilka opóźnionych wystrzałów, raz na godzinne strzelanie jakiś kapiszon mi spadnie i się zagubi gdzieś. Pozostałości kapiszona nie blokują mechanizmów, resztki wypadają po strzale, jeśli jakieś jeszcze się trzymają to wystarczy przechylić broń lekko i śmieci wypadają.
maniek cudotworco gdzie tu piszesz ze podstawa jest rozwiercenie kominkow bo inaczej nie działaja??? tak czy owak nie zamierzam rozwiercac aby sprawdzic czy to zadziala z rozwierconymi, ale czlowieku przestan oszukiwac gdzie tylko moszesz. Dales tu recepte glowna produkcji kapiszonow, to chyba wypadaloby napsiac ze panowie trzeba rozwiercic kominki bo nie dziala???
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: maniekmaniek9 »

Mam dziwne przeczucie, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, całkowicie nierokującym. Nie będę się odnosił do całości tych Twoich wypocin, ale jeśli chodzi o rozwiercenie kominków, to w pierwszym moim poście a czwartym poście tego wątku napisałem o rozwierceniu kominków, tak więc ewidentnie jest coś z Tobą nie tak, nie wiem czy czytasz po łebkach, czytasz bez zrozumienia?
Rozumiem też Twoja pokręconą logikę, mój kapiszon jest nielegalny, za to Twój już ok? Błagam Cię, weź pod uwagę konsekwencje tego co podnosisz w swoich postach.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:33 Mam dziwne przeczucie, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, całkowicie nierokującym. Nie będę się odnosił do całości tych Twoich wypocin, ale jeśli chodzi o rozwiercenie kominków, to w pierwszym moim poście a czwartym poście tego wątku napisałem o rozwierceniu kominków, tak więc ewidentnie jest coś z Tobą nie tak, nie wiem czy czytasz po łebkach, czytasz bez zrozumienia?
Rozumiem też Twoja pokręconą logikę, mój kapiszon jest nielegalny, za to Twój już ok? Błagam Cię, weź pod uwagę konsekwencje tego co podnosisz w swoich postach.
Kolego to co polecasz z rozwierceniem to łamanie prawa a kapiszon Twoj czy moj to kapiszony zabawkowe, z ktorych moze strzelac dziecko 8 letnie
Ostatnio zmieniony śr 07.wrz.2022 - 21:37 przez adamadamczewski, łącznie zmieniany 1 raz.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:34
maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:33 Mam dziwne przeczucie, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, całkowicie nierokującym. Nie będę się odnosił do całości tych Twoich wypocin, ale jeśli chodzi o rozwiercenie kominków, to w pierwszym moim poście a czwartym poście tego wątku napisałem o rozwierceniu kominków, tak więc ewidentnie jest coś z Tobą nie tak, nie wiem czy czytasz po łebkach, czytasz bez zrozumienia?
Rozumiem też Twoja pokręconą logikę, mój kapiszon jest nielegalny, za to Twój już ok? Błagam Cię, weź pod uwagę konsekwencje tego co podnosisz w swoich postach.
Kolego to co polecasz z rozwierceniem to łamanie prawa, a kapiszon Twoj czy moj to kapiszony zabawkowe, z ktorych moze strzelac dziecko 8 letnie
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:33 Mam dziwne przeczucie, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, całkowicie nierokującym. Nie będę się odnosił do całości tych Twoich wypocin, ale jeśli chodzi o rozwiercenie kominków, to w pierwszym moim poście a czwartym poście tego wątku napisałem o rozwierceniu kominków, tak więc ewidentnie jest coś z Tobą nie tak, nie wiem czy czytasz po łebkach, czytasz bez zrozumienia?
Rozumiem też Twoja pokręconą logikę, mój kapiszon jest nielegalny, za to Twój już ok? Błagam Cię, weź pod uwagę konsekwencje tego co podnosisz w swoich postach.
Zaponaj sie lepiej z ustawą o broni, pojeciem "wierna replika" bo beznadziejnosci twoich postow nie bede juz komentowal
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: maniekmaniek9 »

adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:24 Nie wspomne o Twoich zachwytach nad substancja ktora jest nielegalna
No to jak to jest w końcu, jest nielegalna, czy też dziecko 8 letnie może tego używać?
Co do przerabiania broni to wiesz w jakim dziale piszemy prawda?

Wierna replika:) Wiesz co to jest pleonazm? :)
Ostatnio zmieniony śr 07.wrz.2022 - 21:42 przez maniekmaniek9, łącznie zmieniany 1 raz.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:33 Nie będę się odnosił do całości tych Twoich wypocin,
Nie bedziesz bo nie potrafisz i sie osmieszasz z kazdym kolejnym postem. Atakujesz za pisanie z malej litery a taki nick stworzyles, naprawde masz narabane w glowie i to strasznie
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:40
adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:24 Nie wspomne o Twoich zachwytach nad substancja ktora jest nielegalna
No to jak to jest w końcu, jest nielegalna, czy też dziecko 8 letnie może tego używać?
Co do przerabiania broni to wiesz w jakim dziale piszemy prawda?
Piszemy o zabawkowych kapiszonach ktore moze uzytkowac juz 8 latek bezpiecznie, nie mowimy o zakupach bo zakupu moze dokonac 18 latek. A co ma za znaczenie w jakim dziale piszesz? modyfikujesz bron a dokladnie kominki czyli wychodzisz z pojecia wierna replika, reszte sobie dopowiedz sam. Nawet piłowanie lufy, skracanie, wszelkie modyfikacje powoduja ze w domu nie masz legalnej broni tylko posiadasz ja nielegalnie. Wiem ze tu nie wszyscy o tym pamietaja i czesto takie przerobki maja miejsce, ale to jest na granicy prawa albo jego zlamanie.
Ostatnio zmieniony śr 07.wrz.2022 - 21:45 przez adamadamczewski, łącznie zmieniany 1 raz.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:43
maniekmaniek9 pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:40
adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:24 Nie wspomne o Twoich zachwytach nad substancja ktora jest nielegalna
No to jak to jest w końcu, jest nielegalna, czy też dziecko 8 letnie może tego używać?
Co do przerabiania broni to wiesz w jakim dziale piszemy prawda?
Piszemy o zabawkowych kapiszonach ktore moze uzytkowac juz 8 latek bezpiecznie, nie mowimy o zakupach bo zakupu moze dokonac 18 latek. A co ma za znaczenie w jakim dziale piszesz? modyfikujesz bron a dokladnie kominki czyli wychodzisz z pojecia wierna replika, reszte sobie dopowiedz sam. Nawet piłowanie lufy, skracanie, wszelkie modyfikacje powoduja ze w domu nie masz legalnej broni tylko posiadasz ja nielegalnie. Wiem ze tu nie wszyscy o tym pamietaja ale taka jest prawda.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: maniekmaniek9 »

Dobra, ja pasuje, nie mam więcej argumentów.
adamadamczewski
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04.wrz.2022 - 19:19
Moja broń:

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: adamadamczewski »

Koniec dyskusji, niech ludzie sobie sprawdza obie metody, ktora jest szybsza, wymaga mniej zachodu, mniej modyfikacji. Tak naprawde wiesz malo mnie obchodzi czy ktos bedzie tworzyl sobie kapiszony z 2 oczek czy z 26, jego sprawa. MI sie nie chce robic ani jednej ani drugiej metody, a ze mj kolega ma na to czas to fajnie, czasami dzieki niemu mam okazje postrzelac, Znalazlem sie w tym temacie bo jak wiekszosc szukalem tanszej alternatywy niz kapiszony za 400 zl. Napisalem tu bo kolege od dluzszego czasu strzela z 2 na sucho i jest zadowolony. Na logike wydaje mi sie ze ta metoda jest szybsza, a to ze na 10 sztuk 2 nie odpala? koledze czy czasami mi to nie przeszkadza. Nie zamierzam sie w tym temacie wiecej wypowiadac bo mozna tu pisac na 100 stron ani ja ciebie nie przekonam ani Ty mnie. hej
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: produkcja kapiszonów

Post autor: Wycior »

adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:34 Kolego to co polecasz z rozwierceniem {kominków} to łamanie prawa
Resztę Twoich wypowiedzi, Kolego, można by zignorować ale tutaj wkroczyłeś na obszar gdzie bla-bla-bla nie wystarczy. Potrafisz uzasadnić swoje twierdzenie, wskazując skonkretyzowaną podstawę prawną? Warto to wyjaśnić bo postawiona teza może zbulwersować mniej zorientowanych forumowiczów.

Pytania pomocnicze: czy wolno zrobić sobie samemu, na własny użytek, kominek do repliki Remingtona 1858? A śrubkę do tej repliki? A sprężynę główną do oryginalnego Colta? A okładki chwytu?

Inne, hm, nieścisłości (chciałem napisać: dyrdymały, ale tego nie zrobiłem):
adamadamczewski pisze: śr 07.wrz.2022 - 21:24 ustawa jasno mowi wierna replika, a Ty co ludziom polecasz wiercenie kominkow? To ma byc ta wierna replika wg ustawy???
Potrafisz wskazać ustawę używającej pojęcia "wiernej repliki?" Czy wiesz czym kominki replik różnią się od oryginalnych? W zasadzie wszystkim: materiałem, średnicą zwężki kanału zapłonowego, profilem kanału, wymiarami zewnętrznymi, sposobem wykonania i parametrami gwintu. Dlatego może się okazać że rozwiercenie repliki kominka wręcz zbliży go do oryginału. :-D
ODPOWIEDZ