Detonics

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

Osobiście wolę nie zostać zatrzymany wcale, niż zostać zatrzymany nielegalnie i dochodzić sprawiedliwości zza krat lub w najlepszym wypadku pod nadzorem policyjnym, ryzykując utratę legalnie posiadanej broni na podstawie kuriozalnego wyroku niekompetentnego sędziego.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Detonics

Post autor: RedGuy »

Ale zdajesz sobie sprawę że wystarczy by "życzliwy sąsiad" zeznał że mierzyłeś do niego, albo mu groziłeś bronią i nie pomoże ci żadne EKB. Twoje zabaweczki odjadą w siną dal a ty będziesz miał kupę smrodu u d... :-)
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Detonics

Post autor: stangret »

Slonik pisze: ndz 21.mar.2021 - 11:51 To dlaczego swoje zabawki trzymasz w Polsce, skoro taki chojrak z Ciebie? Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Zabawa w partyzantkę jest dobra dla przygłupów. Jeśli zmieni się prawo, to i tak trzeba będzie zdać broń do depozytu - chyba, że ktoś ma ochotę na około 8 lat zmienić miejsce pobytu.
Anonimowo chojraczyć na forum i psioczyć na władzę każdy potrafi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z anonimowego chojraka ktoś staje się podejrzanym, a nawet oskarżonym. Dlatego lepiej zabezpieczyć się w jedyny możliwy sposób i nie dawać tzw. stróżom prawa pola do popisu. Z reguły okazanie EKB wystarcza.
Tak właśnie myślą i wypowiadają się ludzie zniewoleni. Ludzie dla których życie bez dyrektyw, regulacji pozwoleń i zezwoleń nie są w stanie funkcjonować normalnie w społeczeństwie. Wzorowy obywatel socjalistycznego eurokołchozu. Gratuluję :brawo:
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

Wy, „wolni” ludzie, posuwacie się do tego, że usuwacie z forum niewygodne tematy. Cóż, niektórzy wyszli z komuny, ale komuna w nich pozostała. „Partyzanci” z bronią CP na strychach 🤣
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Detonics

Post autor: stangret »

Przykłady poproszę, bo to co teraz napisałeś to strasznie "antykomunistyczne" :lol:
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

Przykład niestety usunięto.
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Detonics

Post autor: escobar »

tak czy siak za pastuszka można mieć zarzut a za dwa pastuszki :pomysl:
Hollowwyn
Posty: 2
Rejestracja: ndz 21.sie.2022 - 16:27
Moja broń: brak

Re: Detonics

Post autor: Hollowwyn »

Kontynuując wątek pistolet MINI BERLOQUE ORIGINAL 2MM prawdopodobnie także mógłby zostać uznany za nielegalny. Oczywiście bliżej jemu do konstrukcji z epoki niż przykładu z pierwszego postu ale wskazanie konkretnego modelu z epoki którego mógłby być replika byłoby praktycznie niemożliwe. Problem ten występuje w wielu replikach powszechnie dostępnych w polskich sklepach. MINI BERLOQUE ORIGINAL 2MM jest tutaj skrajnym przypadkiem. Chciałbym poznać opinie innych bo jestem zainteresowany zakupem tej miniaturki ale mam prawne wątpliwości.
Deamiens
Posty: 60
Rejestracja: ndz 01.lip.2018 - 15:28
Moja broń: brak

Re: Detonics

Post autor: Deamiens »

Akurat ten pistolet/brelok jest na amunicję scaloną, myślę że to wyjaśnia sprawę.
Hollowwyn
Posty: 2
Rejestracja: ndz 21.sie.2022 - 16:27
Moja broń: brak

Re: Detonics

Post autor: Hollowwyn »

Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za moją nieuwagę. Powinienem spędzić z dłuższą chwilę na poszukiwaniu informacji przed zadawaniem pytań na forum. Rzeczywiście jest na amunicję scaloną(2mm), a tym samym jest nielegalny bez pozwolenia.
Vegvisir

Re: Detonics

Post autor: Vegvisir »

odnosnie detoników moge sie wypowiedziec bo widziałem bedac w CZ jak to działa i moja kpina znikła jak zobaczyłem efekty tej zabawki-na zapłonie spłonkowym i tripleseven osiagały z lekka 1200Jale tak o do samoobrony spokojnie 500-600 masz i pocisk kal .50 lub .45 w sabocie. bez problemu posiadający ta zabawke Czech odstrzeli łeb chcacemu go napaśc intruzowi. Ja posiadam derringery GG bo sa ladne i mmoze nie az tak mocne ale także zupełnie nadaja sie do obrony-z realem 250grein przestrzeli z 10m 2x3cm drewniana deske. mało?
Vegvisir

Re: Detonics

Post autor: Vegvisir »

Slonik pisze: ndz 21.mar.2021 - 11:51 To dlaczego swoje zabawki trzymasz w Polsce, skoro taki chojrak z Ciebie? Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Zabawa w partyzantkę jest dobra dla przygłupów. Jeśli zmieni się prawo, to i tak trzeba będzie zdać broń do depozytu - chyba, że ktoś ma ochotę na około 8 lat zmienić miejsce pobytu.
Anonimowo chojraczyć na forum i psioczyć na władzę każdy potrafi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z anonimowego chojraka ktoś staje się podejrzanym, a nawet oskarżonym. Dlatego lepiej zabezpieczyć się w jedyny możliwy sposób i nie dawać tzw. stróżom prawa pola do popisu. Z reguły okazanie EKB wystarcza.
żeby sie uchronic przed tymi to brak jakiejkolwiek rejestracji jest wymagany-zechca zabrac? Sprzedałem. umowy nie musisz posiadac. rejestrowanie cp w EKB to jawna głupota.
ODPOWIEDZ