Gdzie strzelać - Kraków

maniekmaniek9
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: maniekmaniek9 »

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 15:15 Kolego nie widzę tu nic ciekawego , jest coś takiego jak regulamin strzelnicy z którym masz obowiązek się zaznajomić :-P Jeżeli jest tam napisane że masz być w czerwonej czapce z piórkiem to masz ją mieć :kastro: Tyle w temacie :pomysl:
Oczywiście, zgadzam się, właściciel ustala zasady. Co nie znaczy, że takie podobne wymagania to rzecz niezbędna, co więcej normalna. Nie pozostaje nic innego, jak tylko takie miejsca omijać szerokim łukiem i dać zarobić komuś z bardziej luźnym regulaminem, niż wymóg przebrania które przywołałeś. Jakby w regulaminie byłoby napisane, że masz strzelać trzymając palec w dupie, to też być nie dyskutował, prawda?
Awatar użytkownika
Piston61

Post autor: Piston61 »

Właścicielem strzelnicy w Bochni jest LOK i on ustala zasady a operator musi się do nich stosować :( Wszystkie strzelnice LOK w tym kraju mają ten wymóg :D Korzystam z tej strzelnicy od wielu lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest przyjazna środowisku CP :-D Jeżeli będzie trzeba trzymać tam palec w czterech literach to będę trzymał :lol: Życzę Ci owocnych poszukiwań strzelnicy na której będziesz robił co tylko Ci się podoba :piwo:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Moja broń: .31"

Post autor: zbiho »

Tak, właśnie, ja też. https://www.youtube.com/watch?v=3l9RgtWJnRg
Oj Maniek Maniek :?
maniekmaniek9

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 16:23 Życzę Ci owocnych poszukiwań strzelnicy na której będziesz robił co tylko Ci się podoba :piwo:
Nigdzie nie napisałem, że chodzi mi o jakiś całkowity brak zasad i "róbta co chceta". Czy ta Twoja przyjazna strzelnica wpuści mnie abym skorzystał z jej dobrodziejstw, lecz nie posiadam EKB? Zakładam, że nie skoro o tym wspomniałeś. A EKB do samego legalnego strzelania nie jest niezbędna, dlatego też uważam, że takie wymagania to już przesada, ale zaznaczyłem, właściciel ma prawo ustalać i egzekwować zasady.
Strzelnica, którą mam najbliżej ma tylko jedną zasadę, strzelanie z CP tylko w czwartki wieczorem i bez świrowania z jakimś AGD.
Awatar użytkownika
Piston61

To nie jest moja strzelnica , tylko ogólnodostępna . EKB to nie jest przekleństwo typu PRZYJDO I ZABIORO BO REJESTROWANE . Nie chcesz tego zrób prowadzącego i to uhonorują . Pewnie to też nie będzie Ci pasowało bo trzeba wydać pieniądze , a za darmo nie dają. Z tej strzelnicy korzystam przez cały tydzień od rana do zamknięcia i nie tylko w czwartki wieczorem przy ograniczony czasie. Czy strzelnica z której będziesz ma oś 100 m i dłuższą :piwo:
Miro111

Post autor: Miro111 »

Ja również jestem zdania że każda strzelnica może ustanawiać własne zasady. Użytkownik musi się do nich zastosować lub wybrać inną strzelnicę. Wymóg EKB spowodował tyle że nie strzelam w Bochni tylko u konkurencji. To my klienci kształtujemy rynek i naszą przyszłość, zgadzanie się dla własnej wygody na coraz to kolejne "drobne" ograniczenia moim zdaniem nie prowadzi do niczego dobrego czy to w CP czy w innych "życiowych" zagadnieniach.
Awatar użytkownika
Piston61

Zgadzam się z tobą po całości :piwo:
Skalski
Moja broń: Remiki

Post autor: Skalski »

Wiecie nie chodzi o to że właściciel może, tylko po co te fanaberie? Co im to daje że ktoś ma EKB, będzie od tego bezpieczniej czy lepiej strzelał? Nie sądzę. Coraz więcej oddolnej głupoty i tyle.
maniekmaniek9

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 17:45 To nie jest moja strzelnica , tylko ogólnodostępna . EKB to nie jest przekleństwo typu PRZYJDO I ZABIORO BO REJESTROWANE . Nie chcesz tego zrób prowadzącego i to uhonorują . Pewnie to też nie będzie Ci pasowało bo trzeba wydać pieniądze , a za darmo nie dają. Z tej strzelnicy korzystam przez cały tydzień od rana do zamknięcia i nie tylko w czwartki wieczorem przy ograniczony czasie. Czy strzelnica z której będziesz ma oś 100 m i dłuższą :piwo:
Pozwolę sobie nie odnieść się do tego o EKB, a już z pewnością nie do wynaturzeń o wydawaniu pieniędzy, nie warto.
Mam w miarę blisko dwie strzelnice. Ta w czwartki to strzelnica kryta, właściciel pozwala na CP, a to nie jest zbyt częsty przypadek niestety na strzelnicach zamkniętych, osie 25m. Od kilku miesięcy nikogo z CP tam nie widziałem, jestem jedyną osobą, która bywa tam regularnie. Druga strzelnica to strzelnica otwarta, raczej o profilu myśliwskim, najdłuższa oś to 100m na stan obecny, długa oś (chyba) 300m w budowie. Właściciele obydwu to fajni ludzie, normalni. Można by zacytować klasyka "z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest przyjazna środowisku CP" :)
Jak widać nie tylko dla mnie cudowanie z dziwnymi wymogami jest irracjonalne, ale Ty masz swoje zdanie, Twoje prawo. Dla mnie strzelnica, która wymaga EKB do strzelania z CP to strzelnica, która nie obsługuje strzelców CP. Kolega Miro ładnie opisał mechanizm wyboru miejsca do strzelania, do którego i ja się również przychylam. Myślę też, że jak na daną strzelnicę przychodzi sporo ludzi z bronią współczesną i generalnie jest tłoczno, to wtedy pojawiają się jakieś dziwne wymogi do broni CP. Jakby frekwencja nie dopisywała, to każdego z bronią CP witano by jak szlachcica, ale to tylko moja opinia, dopuszczam możliwość, że jestem w błędzie.
teedoubleu

Post autor: teedoubleu »

Hej, a mógłbyś napisać konkretnie jakie to są te strzelnice na które jeździsz?

Ja osobiście jeżdżę i gorąco polecam strzelnice Laki Strzał. Trochę daleko z Krakowa, ale lepszych warunków do strzelania sobie nie wyobrażam. Nie ma mowy o żadnych dziwnych wymogach EKB czy dodatkowych, płatnych "szkoleniach" z bezpieczeństwa jak to ma miejsce w Bochni.

Natomiast strzelnicy w Pleszowie absolutnie nie polecam. Nie dość, że drogo to jeszcze Panowie ją prowadzący mają niezwykłą zdolność wysysania wszelkiej frajdy ze strzelania ;) Nie można tam strzelać z długiej broni - mimo iż jest długa oś - ponieważ "kule zbytnio ziemie wzruszają" czy jakoś tak mi to jeden z tych Panów tłumaczył :)

Jakby ktoś jechał na strzelnice Laki Strzał (albo jakąś inną przyjazną) postrzelać z długiej na 50m to chętnie się przyłącze.
maniekmaniek9

Te dwie strzelnice to na mazowszu. Pierwsza jest w Teresinie/Paprotnia, a druga w Luszynie pomiedzy Kutnem a Sochaczewem.
http://strzelnica-cel.pl/
http://strzelnica-luszyn.com.pl/
Skalski
Moja broń: Remiki

Post autor: Skalski »

Z całym szacunkiem maniekmaniek9 ale wątek jest o Krakowie, więc nie pomogłeś.
ODPOWIEDZ