Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Ale ze jaki ten stan?
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

Możliwe, że kupujący oglądał tego Westley'a z aukcji u sprzedawcy na Rynku w Krakowie... ma on ciekawe oznaczenia i nie jest to typowy MT!
ps. karabin posiada dwucyfrowy numer seryjny.
Obrazek
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: alterjorge »

Okropnie wypucowany, o to mi chodziło.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek M »

Stan kolekcjonerski...nie zastanawiajcie się zbyt długo!!! :-)
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sharps-mod-1852
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Nie wolno się zastanawiać za długo ... bo go ruda zeżre ... do końca.
Oni go w ziemi trzymali?
Przecież strach tego używać ...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek M »

Heron pisze: ndz 24.lip.2022 - 20:02 Nie wolno się zastanawiać za długo ... bo go ruda zeżre ... do końca.
Oni go w ziemi trzymali?
Przecież strach tego używać ...
W końcu to chyba kolekcjonerski oryginał :-)
Irek1970
Posty: 6
Rejestracja: śr 17.kwie.2024 - 17:26
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek1970 »

Niektóre aukcje są wystrzałowe)))))
Irek1970
Posty: 6
Rejestracja: śr 17.kwie.2024 - 17:26
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek1970 »

zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:53
krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 20:20
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:03

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
Ten cwany sprzedawca, jak mówisz, dokonał zatem konwersji wstecznej. Pozbawił broń cech karabinu centralnego zapłonu na nabój zespolony. Więc jest to broń obecnie wyłącznie kapiszonowa. Gdyby nie cena, trochę wysoka, sam bym go kupił. Gdyż wg. mej subiektywnej oceny, broń nosi znamiona wymogów ustawy o broni rozdzielnego ładowania.

A ja z wielką przyjemnością bym kupił taki karabin tylko dłuższą wersje, gdyby potencjalne zawinięcie jednostki przez policję nie skutkowało długim i niepewnym procesem.
Tym tokiem rozumowania można kupić winchestera na 44-40 z zaworkami zamiast spłonek i przewodem zapalowym z kominkiem zamiast iglicy i tez mówić o konwersji wstecznej. Realia są takie, ze w sądzie biegły powie, ze w/w snider w wersji kapiszonowek nie istniał historycznie a ty podważając jego opinie musisz mieć jakieś dowody. Nie przeceniajmy naszego systemu prawnego. Chciałbym, żeby było u nas więcej broni bezpowoleniowej ale nie dajmy się zaslepic.
Witam,jestem tutaj nowy na forum.Oczywiscie że istniały Enfieldy z zamkiem snidera na kapiszon, głównie w wersji kawaleryjskiej.Enfieldow sniderow były trzy wersje MK 1,2 i 3.Tutaj kuriozum,Enfieldy istniały z zamkiem i na kapiszon i z zamkiem wyposażonym w iglicę że sprężyna, wiązało to się aż z 9 cio krotną modyfikacją naboju Boxera, można sobie poszukać w internecie jest sporo fotek z aukcji lub kolekcji gdzie takowy snider na kapiszon jest, głównie w wersji kawaleryjskiej- krotki.Widzialem dwa snidery w kolekcji jeden na kapiszon,drugi na iglicę - zamki różnią się szczegółami, pozdrawiam.
Irek1970
Posty: 6
Rejestracja: śr 17.kwie.2024 - 17:26
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek1970 »

Irek1970 pisze: śr 17.kwie.2024 - 19:36
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:53
krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 20:20
Ten cwany sprzedawca, jak mówisz, dokonał zatem konwersji wstecznej. Pozbawił broń cech karabinu centralnego zapłonu na nabój zespolony. Więc jest to broń obecnie wyłącznie kapiszonowa. Gdyby nie cena, trochę wysoka, sam bym go kupił. Gdyż wg. mej subiektywnej oceny, broń nosi znamiona wymogów ustawy o broni rozdzielnego ładowania.

A ja z wielką przyjemnością bym kupił taki karabin tylko dłuższą wersje, gdyby potencjalne zawinięcie jednostki przez policję nie skutkowało długim i niepewnym procesem.
Tym tokiem rozumowania można kupić winchestera na 44-40 z zaworkami zamiast spłonek i przewodem zapalowym z kominkiem zamiast iglicy i tez mówić o konwersji wstecznej. Realia są takie, ze w sądzie biegły powie, ze w/w snider w wersji kapiszonowek nie istniał historycznie a ty podważając jego opinie musisz mieć jakieś dowody. Nie przeceniajmy naszego systemu prawnego. Chciałbym, żeby było u nas więcej broni bezpowoleniowej ale nie dajmy się zaslepic.
Witam,jestem tutaj nowy na forum.Oczywiscie że istniały Enfieldy z zamkiem snidera na kapiszon, głównie w wersji kawaleryjskiej.Enfieldow sniderow były trzy wersje MK 1,2 i 3.Tutaj kuriozum,Enfieldy istniały z zamkiem i na kapiszon i z zamkiem wyposażonym w iglicę że sprężyna, wiązało to się aż z 9 cio krotną modyfikacją naboju Boxera, można sobie poszukać w internecie jest sporo fotek z aukcji lub kolekcji gdzie takowy snider na kapiszon jest, głównie w wersji kawaleryjskiej- krotki.Widzialem dwa snidery w kolekcji jeden na kapiszon,drugi na iglicę - zamki różnią się szczegółami, pozdrawiam.
https://antiquearmsandarmour.com/produc ... 3-sn-x2005
Irek1970
Posty: 6
Rejestracja: śr 17.kwie.2024 - 17:26
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek1970 »

zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:03
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 14:49 chętnie bym kupił snidera 2 albo 3 bączkowego z zapłonem kapiszonowym.
A skąd wziąłbyś Snidera z zapłonem kapiszonowym?
Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
Niczego tam ani nie przewiercisz ani przegwintujesz,tym bardziej nie wkrecisz kominka,przewód na iglicę jest dużo węższy od standardowego kominka, jedynym wyjściem byłoby dorobienie całego zamka od podstaw,a to mało opłacalne
https://antiquearmsandarmour.com/produc ... 3-sn-x2005 tutaj przykład " nieistniejącego snaidera"
Irek1970
Posty: 6
Rejestracja: śr 17.kwie.2024 - 17:26
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek1970 »

Irek1970 pisze: śr 17.kwie.2024 - 23:40
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:03
A skąd wziąłbyś Snidera z zapłonem kapiszonowym?
Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zlyzuw »

Zwracam honor, nie spodziewałem się że coś takiego istniało - a jednak. :o
ODPOWIEDZ