Gdzie strzelać - Kraków

maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: maniekmaniek9 »

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 15:15 Kolego nie widzę tu nic ciekawego , jest coś takiego jak regulamin strzelnicy z którym masz obowiązek się zaznajomić :-P Jeżeli jest tam napisane że masz być w czerwonej czapce z piórkiem to masz ją mieć :kastro: Tyle w temacie :pomysl:
Oczywiście, zgadzam się, właściciel ustala zasady. Co nie znaczy, że takie podobne wymagania to rzecz niezbędna, co więcej normalna. Nie pozostaje nic innego, jak tylko takie miejsca omijać szerokim łukiem i dać zarobić komuś z bardziej luźnym regulaminem, niż wymóg przebrania które przywołałeś. Jakby w regulaminie byłoby napisane, że masz strzelać trzymając palec w dupie, to też być nie dyskutował, prawda?
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 50
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Piston61 »

Właścicielem strzelnicy w Bochni jest LOK i on ustala zasady a operator musi się do nich stosować :( Wszystkie strzelnice LOK w tym kraju mają ten wymóg :D Korzystam z tej strzelnicy od wielu lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest przyjazna środowisku CP :-D Jeżeli będzie trzeba trzymać tam palec w czterech literach to będę trzymał :lol: Życzę Ci owocnych poszukiwań strzelnicy na której będziesz robił co tylko Ci się podoba :piwo:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: zbiho »

Tak, właśnie, ja też. https://www.youtube.com/watch?v=3l9RgtWJnRg
Oj Maniek Maniek :?
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: maniekmaniek9 »

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 16:23 Życzę Ci owocnych poszukiwań strzelnicy na której będziesz robił co tylko Ci się podoba :piwo:
Nigdzie nie napisałem, że chodzi mi o jakiś całkowity brak zasad i "róbta co chceta". Czy ta Twoja przyjazna strzelnica wpuści mnie abym skorzystał z jej dobrodziejstw, lecz nie posiadam EKB? Zakładam, że nie skoro o tym wspomniałeś. A EKB do samego legalnego strzelania nie jest niezbędna, dlatego też uważam, że takie wymagania to już przesada, ale zaznaczyłem, właściciel ma prawo ustalać i egzekwować zasady.
Strzelnica, którą mam najbliżej ma tylko jedną zasadę, strzelanie z CP tylko w czwartki wieczorem i bez świrowania z jakimś AGD.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 50
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Piston61 »

To nie jest moja strzelnica , tylko ogólnodostępna . EKB to nie jest przekleństwo typu PRZYJDO I ZABIORO BO REJESTROWANE . Nie chcesz tego zrób prowadzącego i to uhonorują . Pewnie to też nie będzie Ci pasowało bo trzeba wydać pieniądze , a za darmo nie dają. Z tej strzelnicy korzystam przez cały tydzień od rana do zamknięcia i nie tylko w czwartki wieczorem przy ograniczony czasie. Czy strzelnica z której będziesz ma oś 100 m i dłuższą :piwo:
Miro111
Posty: 8
Rejestracja: ndz 19.cze.2022 - 17:54
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Miro111 »

Ja również jestem zdania że każda strzelnica może ustanawiać własne zasady. Użytkownik musi się do nich zastosować lub wybrać inną strzelnicę. Wymóg EKB spowodował tyle że nie strzelam w Bochni tylko u konkurencji. To my klienci kształtujemy rynek i naszą przyszłość, zgadzanie się dla własnej wygody na coraz to kolejne "drobne" ograniczenia moim zdaniem nie prowadzi do niczego dobrego czy to w CP czy w innych "życiowych" zagadnieniach.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 50
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Piston61 »

Zgadzam się z tobą po całości :piwo:
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Skalski »

Wiecie nie chodzi o to że właściciel może, tylko po co te fanaberie? Co im to daje że ktoś ma EKB, będzie od tego bezpieczniej czy lepiej strzelał? Nie sądzę. Coraz więcej oddolnej głupoty i tyle.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: maniekmaniek9 »

Piston61 pisze: ndz 19.cze.2022 - 17:45 To nie jest moja strzelnica , tylko ogólnodostępna . EKB to nie jest przekleństwo typu PRZYJDO I ZABIORO BO REJESTROWANE . Nie chcesz tego zrób prowadzącego i to uhonorują . Pewnie to też nie będzie Ci pasowało bo trzeba wydać pieniądze , a za darmo nie dają. Z tej strzelnicy korzystam przez cały tydzień od rana do zamknięcia i nie tylko w czwartki wieczorem przy ograniczony czasie. Czy strzelnica z której będziesz ma oś 100 m i dłuższą :piwo:
Pozwolę sobie nie odnieść się do tego o EKB, a już z pewnością nie do wynaturzeń o wydawaniu pieniędzy, nie warto.
Mam w miarę blisko dwie strzelnice. Ta w czwartki to strzelnica kryta, właściciel pozwala na CP, a to nie jest zbyt częsty przypadek niestety na strzelnicach zamkniętych, osie 25m. Od kilku miesięcy nikogo z CP tam nie widziałem, jestem jedyną osobą, która bywa tam regularnie. Druga strzelnica to strzelnica otwarta, raczej o profilu myśliwskim, najdłuższa oś to 100m na stan obecny, długa oś (chyba) 300m w budowie. Właściciele obydwu to fajni ludzie, normalni. Można by zacytować klasyka "z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest przyjazna środowisku CP" :)
Jak widać nie tylko dla mnie cudowanie z dziwnymi wymogami jest irracjonalne, ale Ty masz swoje zdanie, Twoje prawo. Dla mnie strzelnica, która wymaga EKB do strzelania z CP to strzelnica, która nie obsługuje strzelców CP. Kolega Miro ładnie opisał mechanizm wyboru miejsca do strzelania, do którego i ja się również przychylam. Myślę też, że jak na daną strzelnicę przychodzi sporo ludzi z bronią współczesną i generalnie jest tłoczno, to wtedy pojawiają się jakieś dziwne wymogi do broni CP. Jakby frekwencja nie dopisywała, to każdego z bronią CP witano by jak szlachcica, ale to tylko moja opinia, dopuszczam możliwość, że jestem w błędzie.
teedoubleu
Posty: 1
Rejestracja: czw 28.lip.2022 - 22:20
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: teedoubleu »

Hej, a mógłbyś napisać konkretnie jakie to są te strzelnice na które jeździsz?

Ja osobiście jeżdżę i gorąco polecam strzelnice Laki Strzał. Trochę daleko z Krakowa, ale lepszych warunków do strzelania sobie nie wyobrażam. Nie ma mowy o żadnych dziwnych wymogach EKB czy dodatkowych, płatnych "szkoleniach" z bezpieczeństwa jak to ma miejsce w Bochni.

Natomiast strzelnicy w Pleszowie absolutnie nie polecam. Nie dość, że drogo to jeszcze Panowie ją prowadzący mają niezwykłą zdolność wysysania wszelkiej frajdy ze strzelania ;) Nie można tam strzelać z długiej broni - mimo iż jest długa oś - ponieważ "kule zbytnio ziemie wzruszają" czy jakoś tak mi to jeden z tych Panów tłumaczył :)

Jakby ktoś jechał na strzelnice Laki Strzał (albo jakąś inną przyjazną) postrzelać z długiej na 50m to chętnie się przyłącze.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: maniekmaniek9 »

Te dwie strzelnice to na mazowszu. Pierwsza jest w Teresinie/Paprotnia, a druga w Luszynie pomiedzy Kutnem a Sochaczewem.
http://strzelnica-cel.pl/
http://strzelnica-luszyn.com.pl/
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: Skalski »

Z całym szacunkiem maniekmaniek9 ale wątek jest o Krakowie, więc nie pomogłeś.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Gdzie strzelać - Kraków

Post autor: zlyzuw »

Strzelnica w Krakowie - Pleszowie klubu HTS

Strzelnica po odbudowie, w dobrym stanie. Oś długa mocno zabłocona w gorszą pogodę, oś krótka jest ok - ma ścieżkę drewnianą do tarcz. Na tym się kończą zalety...

Podejście mocno wieje poprzednim ustrojem, jest tor 25 i 50m i nie pozwalają ustawić tarcz bliżej (argument: nie bo nie) więc albo strzelasz na 25m ze stanowiska albo nie strzelasz ;).

Cena: 30zł za godzinę ALE UWAGA, każdy strzelec CP który nie ma np. uprawnień prowadzącego strzelanie itp musi dopłacić jeszcze 30zł. Czyli przychodząc na godzinę płacisz 60zł, przychodząc na dwie płacisz 120zł.
Dopłata 30zł jest za "czujne oko instruktora". :? Jest to dopłata każdorazowa, nawet przy kolejnych wizytach na strzelnicy.

Dodam tylko, że Panowie nie szkolą ze strzelania CP, nie prowadzą takich szkoleń więc to 30zł jest nie wiadomo za co.

Informacje techniczne:
- płatność tylko gotówką
- można kupić tarczę 2zł/szt
- można wypożyczyć lunetkę do podglądania tarcz 5zł
- spory przeciąg, warto się cieplej ubrać
- w deszczową pogodę warto ubrać buty których nie żal, oś długa to bagno
- samochody z bardzo niskim zawieszeniem mogą mieć problem z dojazdem
ODPOWIEDZ