Kentucky firmy PR z szybkim gwintem

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Kentucky firmy PR z szybkim gwintem

Post autor: Irek M »

Nie dawno chyba na tym forum była mowa, że ktoś posiada tej firmy Kentucky, który ma szybki gwint chyba 1/20. Pisałem, że też posiadam identycznego, że też ma szybszy gwint niż podawany 1/66 i że sprawdzę go strzelając z długich pocisków. Wczoraj kilka razy wystrzeliliśmy; pocisk z kokili Lyman 451114A i ok 30gr czeskiego. Przede wszystkim zdziwienie, że do lufy .45 pocisk wsuwał się bez żadnego oporu chociaż w domu zastanawiałem się czy nie utknie w przewodzie bo ciasno wchodził tyle, że bez smaru. Wystrzeliliśmy 4 razy nie chodziło o skupienie lecz o to czy faktycznie gwint jest szybki, czy nie będą koziołkowały. Nie ja strzelałem więc skupienie takie sobie :-), najważniejsze, że wchodziły bez koziołkowania czyli faktycznie gwint ten z szybszych.
Nie wiedziałem tylko czy do takiego pocisku znacznie cięższego niż kula 445 30gr VLC to ni za mało. Na koniec sam strzeliłem z 45gr i pożałowałem... Kopniecie było takie, że aż wrzasnąłem z bólu tak kopnęło w obojczyk :-)
Te 45gr to wcale nie za dużo jak na pocisk o masie 431gr ale to cierpienie po wystrzale... :-)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kentucky firmy PR z szybkim gwintem

Post autor: zbiho »

Czy nie potrafisz wyciorem zmierzyć skoku gwintu, a nie próbować coraz to dłuższymi pociskami strzelać i na tej podstawie pewnie jeszcze ze wzoru Grenhilla wyliczyć skok gwintu?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Kentucky firmy PR z szybkim gwintem

Post autor: Irek M »

Nie tematem postu było czy umiem obliczyć czy nie, kłania się Zbyszek czytanie ze zrozumieniem tekstu. Napisałem, że skok gwintu jest szybszy od podawanego, a inny użytkownik podał to o czym wspomniałem. Mogłeś to przeoczyć lub nie zrozumieć, nie mam wpływu na to. Teraz będzie z pewnością jasny przekaz dla Ciebie, skoro gwint jest szybki to chyba jasne ,że raczej długi pocisk niż krótki.
I jeszcze jedno, nie jesteśmy tu za karę więc nie musimy czytać wszystkiego jak leci oraz odpowiadać gdy nie mamy nic ciekawego do powiedzenia.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kentucky firmy PR z szybkim gwintem

Post autor: zbiho »

Rzeczywiście, Dziękuję. :ops:
ODPOWIEDZ