Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

Dokładnie.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Kolejny debil

Post autor: Andy88 »

Chciałbym powiedzieć, że ta strzelanina nie świadczy o zwykłych ludziach posiadających czarnoprochowce,ponieważ gość był notowany za liczne przestępstwa więc nie był zwykłym "Kowalskim".
To jest istotny dla nas argument żeby walczyć o utrzymanie dostępu do broni cp.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

To jest istotny argument żeby powiązać zakup broni CP z pozwoleniem na broń palną. Co byłoby raczej śmiercią naszego hobby. Bo większość która by nie miała ochoty się w to bawić, by odeszła od strzelectwa kompletnie. A reszta strzelców CP by przeszła na współczesną broń palną. Wtedy sporo sklepów fachowych by splajtowało, co by utrudniało tym którzy się nadal czarnym prochem zajmują, uprawianie tego sportu, co by znowu skutkowało w zniechęceniu pozostałej garstki ludzi...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Kolejny debil

Post autor: Andy88 »

Chłopiec z Chyloni pisze: śr 18.maja.2022 - 16:44 To jest istotny argument żeby powiązać zakup broni CP z pozwoleniem na broń palną. Co byłoby raczej śmiercią naszego hobby. Bo większość która by nie miała ochoty się w to bawić, by odeszła od strzelectwa kompletnie. A reszta strzelców CP by przeszła na współczesną broń palną. Wtedy sporo sklepów fachowych by splajtowało, co by utrudniało tym którzy się nadal czarnym prochem zajmują, uprawianie tego sportu, co by znowu skutkowało w zniechęceniu pozostałej garstki ludzi...
Możemy się bronić bo po pierwsze tacy ludzie jak on stanowią zaledwie promil społeczeństwa i nie ma to związku z większością. Oczywiście możemy wprowadzić mechanizm obowiązkowej rejestracji i sprawdzania niekaralności. Uważam jednak ,że nie powinniśmy się godzić na ustępstwa i zamiast tego jeżeli spróbują wprowadzić ustawę utrudniającą dostęp do cp opierając się na tego rodzaju strzelaninach to możemy złożyć się i zatrudnić prawnika i pozwać do trybunału Rząd o naruszenie Konstutucji bo karanie zbiorowe jest niezgodne z Konstytucją. Trochę trzeba dbać o swoje.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

W końcu oni i tak zrobią co im się podoba. Ale ja bym im nie ustąpił dobrowolnie ani kroku. Praw oddanych rządowi się z zasady już nie odzyskuje, albo tylko bardzo trudno. Dlatego, ani kroku do tylu i wtedy nie ma tego kłopotu.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Kolejny debil

Post autor: Nessel1 »

Za każdym razem kiedy dzieje się coś takiego , na zainteresowanych forach rozlega się rytualne krakanie . Ja pozostaję optymistą bo nie sądzę aby na podstawie jednostkowych przypadków ktoś próbował wywrócić istniejące uregulowania tej kwestii do góry nogami.Zwłaszcza ,że z za sprawą Władymira Władymirowicza , rozsądek nakazywałby daleko idącą liberalizację dostępu do broni.A że czasem jakiś debil zrobi coś głupiego . Po to w końcu są debile. :lol:
Paul
Posty: 81
Rejestracja: sob 09.kwie.2022 - 09:03
Moja broń: Remington new model army 1858. 44 pietta

Re: Kolejny debil

Post autor: Paul »

Jest obecnie tendencja w myśleniu władz o dozbrojeniu i przeszkoleniu społeczeństwa więc nie sądzę, że paru debili, którzy z CP strzelą do ludzi wpłynie na obecne przepisy w dostępie do CP.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

A ja za to widzę co się w ostatnich dwóch latach działo i jak ludzie się jeszcze cieszyli że im prawa i wolność zabierano.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Kolejny debil

Post autor: Nessel1 »

Chłopiec z Chyloni pisze: śr 18.maja.2022 - 19:26 A ja za to widzę co się w ostatnich dwóch latach działo i jak ludzie się jeszcze cieszyli że im prawa i wolność zabierano.
Są ludzie i ludziska.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: RedGuy »

Chłopiec z Chyloni pisze: śr 18.maja.2022 - 16:44 To jest istotny argument żeby powiązać zakup broni CP z pozwoleniem na broń palną.
A czy pozwolenie na współczesną broń ograniczyło jej użycie w przestępstwach?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

To jest coś innego. Ja nie jestem fanem pozwoleń. Źle mnie zrozumiałeś.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kolejny debil

Post autor: Wycior »

Chłopiec z Chyloni pisze: śr 18.maja.2022 - 19:26 A ja za to widzę co się w ostatnich dwóch latach działo i jak ludzie się jeszcze cieszyli że im prawa i wolność zabierano.
Przeciętny Polak (ten klasy 500+) nie rozumie co to jest wolność i wcale jej nie chce. Ten Polak chce tylko swobody a to całkiem co innego.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Wiem i to nie tylko Polak. Ja przede wszystkim Niemców widzę. I stare tryki działają też dzisiaj.
Narób im stracha, daj im wroga, uzależnij normalność ich życia codziennego od twojej łaski, to oni popełnią KAŻDE łajdactwo na twój rozkaz.
etherni
Posty: 1
Rejestracja: wt 26.kwie.2022 - 20:14
Moja broń: Remington NMA 1858 Hege

Re: Kolejny debil

Post autor: etherni »

Nasze współczesne społeczeństwo, woli miskę ryżu od wolności. Wolność ich przeraża, bo oznacza odpowiedzialność i samodzielność. Elity które mogłyby zadbać o wolność i budować w społeczeństwie poczucie godności, bardzo skutecznie wybili socjaliści narodowi w Auschwitz , Ravensbrück i socjaliści internacjonalni w Katyniu.
Statystyczny współczesny mieszkaniec kraju nad Wisłą to tresowany Homo sovieticus, nadal.
Daj mu nowy telewizor albo samochód, to odda prawa wyborcze albo i osobiste..
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

Aby cokolwiek się zmieniło w tym kraju, należało by wywalić wstecz 100 lat wszystkich polityków i powiązanych z nimi ludzi. Od lat te same mordy niezależnie od partii. Gdyby kierowano sie przy władzy rozsądkowo ,to kraj byłby potęgą. Tylko że inne kraje nie pozwolą na to aby to była Polska. Dlatego bedziemy mieć jeszcze gorzej . Za chwile będziemy pracować za miskę ryżu lub siedzieć na socjalu podstawowym . Polityka europy skutecznie zmierza do całkowitego zniewolenia człowieka i każdej jego sfery życia. a jeżeli to się uda to będzie totalny komunizm i totalitaryzm. Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. A wszystkiemu jest winne samo społeczeństwo.
ODPOWIEDZ