Le Mat

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Rafalgl87
Posty: 87
Rejestracja: sob 22.sty.2022 - 06:15
Moja broń: Remington 1858 New Army Sheriff / Hawken 150 .45

Le Mat

Post autor: Rafalgl87 »

Ktoś miał w ręku i wie czy fajnie się z tego strzela? Są jakieś wady w stosunku do Remingtona? Przyznam, że strasznie podoba mi się wygląd tej broni, jak i jej możliwości w postaci drugiej lufy i pojemności bębna.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 305
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Le Mat

Post autor: Ursus_c35 »

Tą recenzję zapewne znasz ale wrzucam dla pewności. Osobiscie nie macałem ale tez mi się podoba :)

https://m.youtube.com/watch?v=d8R2ap5UgEM
https://m.youtube.com/watch?v=iYTZ3DY7ok8
amigo
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Le Mat

Post autor: amigo »

Le Mat to takie XIX - wieczne kuriozum - przerost formy nad treścią. Orginalna konstrukcja do kolekcji .
Remington i Colt bija go na głowę jeżeli chodzi o funkcjonalność , prostotę konstrukcji i łatwość użytkowania.
Poza tym aby Le Mat poprawnie strzelał bez zacięć i mordęgi z za twardą sprężyną trzeba poprawiać mechanizmy po fabryce - to jest Pietta ( chyba tylko Shootera potrafili zrobić " od razu " dobrze )
jarekvolvo
Posty: 26
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 16:33
Lokalizacja: Milanówek
Moja broń: Colt Navy 36 , Remington 36

Re: Le Mat

Post autor: jarekvolvo »

Miałem w ręku, nie strzelałem. Ale od pierwszego momentu, gdy ułożyłem go w dłoni, wiedziałem że jest to CUDO. Większość kręci na niego nosem, ale wg mojej subiektywnej oceny - jest idealnie skonstruowany pod względem egronomicznym. Nie wiem, jak z precyzją strzelania i wykonaniem, ale dla mnie to idealny kształt - po prostu kolejna kość przedramienia :) Jak kiedyś $$ pozwoli, to na pewno kupię..
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Le Mat

Post autor: Irek M »

Jarekvolvo, nie do końca jest to co piszesz o ergonomii. Jedną ręką nie da rady naciągnąć kurek bez zmiany chwytu w dłoni. Ładowanie nawet w colt jest dużo prostsze. Wcięcie w kurku pełniące funkcję szczerbiny jest za płytkie co sprawia obiektywne wrażenie, że muszka jest na poziomie prostej poziomej linii szczerbiny. Ale jego ciężar sprawia, że w ogóle nie czuć odrzutu i to jest bardzo przyjemne odczucie.
jarekvolvo
Posty: 26
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 16:33
Lokalizacja: Milanówek
Moja broń: Colt Navy 36 , Remington 36

Re: Le Mat

Post autor: jarekvolvo »

:D Niee, dlatego piszę o subiektywnym odczuciu :D :D Ale niedogodność z kurkiem dla mnie jest niwelowana pewnym i "powtarzalnym" sposobem trzymania w ręku. Remek i Colt są dla mnie w zasadzie nie do przyjęcia - ostra krawędź dolnej części chwytu trafia mi dokładnie w szwy po operacji cieśni nadgarstka, przez co odruchowo łapię "trzemapalcami". LeMat pod tym względem jest idealny..
:piwo:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Le Mat

Post autor: Irek M »

Powiedzmy tak, za tę kasę to on musi być świetny!!! :-) Ja strzelałem tylko z pożyczonego. Trzymam w tej chwili w ręku i jak napisałem nie dam rady napiąć kurka trzymając go tak jak celuję. Musi pomóc mi druga dłoń :-) Ale nie ma też dłoni jak bochny chleba.
amigo
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Le Mat

Post autor: amigo »

Da się napiąć jedną ręką ale wymaga to poprawy po fabryce - przede wszystkim osłabienie sprężyny . Da się też po wystrzeleniu bębna kulowego przerzucić kciukiem " dynks " kurka aby odpalił dolną lufę śrutową.
Co nie zmienia mojej opinii o nim - kolekcjonersko rewelacja takie coś, strzelecko przerost formy nad treścią.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Le Mat

Post autor: Irek M »

Gdyby kurek był inaczej wyprofilowany to bez problemu naciągnę jedną ręką. Słabsza sprężyna też umożliwi to. Przerzucenie "dynksa" jeszcze w rękawicy nie jest możliwe jedną ręką, przynajmniej w moich warunkach fizjonomicznych :-)
ODPOWIEDZ