Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
heulum
Posty: 4
Rejestracja: czw 31.mar.2022 - 21:12
Moja broń: Remington 1858 '8 Uberti

Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: heulum »

Witam,

Jestem posiadaczem remingtona 1858 firmy Uberti w wersji Inox z 8 calową lufą. Rewolwer jest nowy i jeszcze z niego nie strzelałem. Niepokoi mnie natomiast mały luz między bębnem a lufą.

Luz mierzyłem przy pomocy szczelinomierza w każdej pozycji bębna zarówno z lewej jak i z prawej strony.

Wyniki pomiarów:

lewa strona 0.1 mm
prawa strona 0.6-0.7 mm

Czy luz nie jest za mały?
Czy można coś z tym zrobić?

Będę wdzięczny za opinie :)
pozdrawiam serdecznie ;)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: zbiho »

Coś przecinki poplątałeś, różnica pół milimetra między stronami, to lufa w bok?
heulum
Posty: 4
Rejestracja: czw 31.mar.2022 - 21:12
Moja broń: Remington 1858 '8 Uberti

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: heulum »

zbiho pisze: sob 02.kwie.2022 - 20:48 Coś przecinki poplątałeś, różnica pół milimetra między stronami, to lufa w bok?
XD zgubiłem jedno zero :D dzięki za sprostowanie :)

Oczywiście miałem na myśli:

lewa strona 0.1 mm
prawa strona 0.06-0.07 mm
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: zbiho »

Wszyscy mają problem z za dużą szczeliną aż tu nagle za mała. Nic nie rób, tak jest dobrze, postrzelasz to i szczelina się powiększy. Czy przy pomiarach odepchnąłeś bębenek od lufy? Dopycha go sprężyna popychacza i taki pomiar nic nie daje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: Wycior »

1. Szczelinę powinieneś mierzyć przy odwiedzionym kurku, gdy bęben jest unieruchomiony w pozycji do strzału. Przy opuszczonym kurku może się zdarzyć, że kurek naciska na kominek i zniekształca wynik. W pozycji do ładowania bęben będzie się obracał, co nie ułatwi pomiaru.
2. @zbiho ma rację - za taką szczelinę wielu rewolwerowców byłoby gotowych zabić (zastrzelić?). Jeżeli zastosujesz przyzwoity smar na kule to nawet po wystrzeleniu n-tego bębna problemu z nagarem w szczelinie nie będzie.
heulum
Posty: 4
Rejestracja: czw 31.mar.2022 - 21:12
Moja broń: Remington 1858 '8 Uberti

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: heulum »

zbiho pisze: sob 02.kwie.2022 - 21:40 Wszyscy mają problem z za dużą szczeliną aż tu nagle za mała. Nic nie rób, tak jest dobrze, postrzelasz to i szczelina się powiększy. Czy przy pomiarach odepchnąłeś bębenek od lufy? Dopycha go sprężyna popychacza i taki pomiar nic nie daje.
Pomiary robiłem przy naciągniętym kurku na pozycję do strzału oraz starałem się maksymalnie odepchnąć bęben w kierunku przeciwnym do lufy.
Dzisiaj pierwszy raz strzelałem. Broń działa. Nic się narazie złego nie dzieje. Dziękuję za pomoc ;)
heulum
Posty: 4
Rejestracja: czw 31.mar.2022 - 21:12
Moja broń: Remington 1858 '8 Uberti

Re: Remington 1858 Uberti Inox mały luz lufa-bęben.

Post autor: heulum »

Wycior pisze: sob 02.kwie.2022 - 22:23 1. Szczelinę powinieneś mierzyć przy odwiedzionym kurku, gdy bęben jest unieruchomiony w pozycji do strzału. Przy opuszczonym kurku może się zdarzyć, że kurek naciska na kominek i zniekształca wynik. W pozycji do ładowania bęben będzie się obracał, co nie ułatwi pomiaru.
2. @zbiho ma rację - za taką szczelinę wielu rewolwerowców byłoby gotowych zabić (zastrzelić?). Jeżeli zastosujesz przyzwoity smar na kule to nawet po wystrzeleniu n-tego bębna problemu z nagarem w szczelinie nie będzie.
Dzięki za pomoc ;)
ODPOWIEDZ