Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Nie mam postawy roszczeniowej, po prostu przemawia przeze mnie rozgoryczenie. Przez lata prowadziłem forum o specjalistycznej tematyce i zawsze jak tylko znalazłem chwilkę odpowiadałem świeżakom. Tutaj najwyraźniej macie nowych w czterech literach. OK, akceptuję to i dziękuję za uwagę.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: Wycior »

Kolego @ICTC, skoro jesteś tu nowy to może na razie się nie gorączkuj i na początek lepiej przyjrzyj temu forum. Nie wiem czy zauważyłeś że wcześniej dostałeś od Kolegów wiele sensownych odpowiedzi. Skoro sam prowadziłeś forum to wiesz że w każdym środowisku są tematy z jakichś powodów wkurzające, chociażby dlatego że powtarzają się jak mantra u buddyjskiego mnicha. Aby się tego dowiedzieć zwykle wystarczy przejrzeć starsze wątki forum i - jak radzi @Miner - użyć szukajki. Tymczasem ty naburmuszyłeś się zaraz po tym jak przez chwilę nie było reakcji. Gdybyś na forum ogrodniczym zapytał dlaczego kwiatki sadza się w doniczkach korzeniami do ziemi a nie na odwrót to też nie wszyscy byliby chętni szczegółowo sprawę objaśniać.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: szczupi26 »

@ICTC jeśli chodzi o pytania które postawiłeś, na początek zastosuj się to tego co zaleca producent danego modelu. Podane są zazwyczaj właśnie, kaliber kuli, smar, kapiszon, naważka prochowa. Z niezbędnych akcesoriów polecam klucz do kominków, malutkie płaskie sczypczki co by kominków nie "skrobać" w razie zapieczenia wystrzelonego kapiszona.
Must have to: eppendorfy z pojemnikiem, smar (twardość zależy od temperatur w jakich strzelasz), pobijak, kulki właściwego kalibru, proch, przybitki, szmatki do czyszczenia i jakiś WD to przesmarowania mechanizmów na strzelnicy
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Pistolet z oryginalną kabura zamówiony. :)
Awatar użytkownika
yarekinga
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06.mar.2022 - 12:46
Lokalizacja: Płock
Moja broń: Remington 44/8", Derringer 45/3,5"

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: yarekinga »

szczupi26 pisze: czw 27.sty.2022 - 10:53 Jeśli chodzi o niewielki rozmiar to od prawie roku bronię się przed GG Derringerem 3,5" .45 wykończonym w czarnym macie.
Nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam :D
Ja się nie powstrzymałem, musiałem mu tylko stępić ząbki, spiłowałem bo kciuk aż cierpiał :lol:
piotr7
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02.lut.2020 - 22:50
Moja broń: Remington New Army, 1858, .44, 8", Pietta, black

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: piotr7 »

ICTC pisze: pt 28.sty.2022 - 09:12 Interesuje mnie strzelanie rekreacyjne więc nie jestem specjalnie nastawiony na wyniki. Częściej do puszek/butelek niż do tarczy. Bez stresu, z usmiechem na twarzy. Dlatego celuję w małe rewolwery czy pistolety, bardziej do mnie pasują. Nie ukrywam też, że strona wizualna ma znaczenie. Jeżeli spodoba mi się strzelanie CP to kupię drugi egzemplarz - ten będzie musiał być celny. :)
Chyba pomyliłeś ze strzelaniem z wiatrówki, kto Cię wpuści na strzelnicę z butelkami? puszki też technicznie słabo widzę.
P.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: Jaroslaw78 »

No butelki Pet jak najbardziej akceptowalne, 5 L też 😁 puszki wszelkiego rodzaju też. Przynajmniej tam gdzie ja strzelam,to często strzelamy do "dziwnych" rzeczy,kolega z centralnego,jak z nim naprzemian 😁 właściciel powiedział " jak pojadę,nie widzę,to strzelajcie do czego chcecie,tylko porządek ma być ".😁🙂
ODPOWIEDZ