Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Za grube te tulejki widoczne na prasce. Co to właściwie jest? 🤔
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: zakooo84 »

To jest niby taki patent, że na te tulejki nakładasz bęben i wtedy ma to pomóc w wykręcaniu zapieczonych kominków (praska lekka więc trochę bezsensowne bo co to za różnica czy trzymam bęben czy praske razem z bębnem jak wykręcam kominki no ale dobra reklama dźwignią handlu) 😉
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: zakooo84 »

Jaroslaw78 pisze: wt 22.mar.2022 - 18:44 Na allegro, mogę dać Ci namiar tam gdzie kupowałem praskę. Ostatnio musiałem dokupić,bo mam Colta z ciasną dziurką 😁😁😁 i nie pasowała tulejka 11 mm i musiałam zamówić 10 mam, jest minimalny luz,bo źle zmierzyłem, powinno być 10,5 mm 🙈🤦
Będę wdzięczny za ten namiar. Jakby patent z termokurczem nie zdał egzaminu, zamówię tulejkę.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

zakooo84 pisze: wt 22.mar.2022 - 21:38
Jaroslaw78 pisze: wt 22.mar.2022 - 18:44 Na allegro, mogę dać Ci namiar tam gdzie kupowałem praskę. Ostatnio musiałem dokupić,bo mam Colta z ciasną dziurką 😁😁😁 i nie pasowała tulejka 11 mm i musiałam zamówić 10 mam, jest minimalny luz,bo źle zmierzyłem, powinno być 10,5 mm 🙈🤦
Będę wdzięczny za ten namiar. Jakby patent z termokurczem nie zdał egzaminu, zamówię tulejkę.
Tu jest do Colta,ale napisz do nich i podaj wymiar to Ci zrobią.
https://allegro.pl/oferta/tulejka-reduk ... 1964030831
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

zakooo84 pisze: wt 22.mar.2022 - 21:36 To jest niby taki patent, że na te tulejki nakładasz bęben i wtedy ma to pomóc w wykręcaniu zapieczonych kominków (praska lekka więc trochę bezsensowne bo co to za różnica czy trzymam bęben czy praske razem z bębnem jak wykręcam kominki no ale dobra reklama dźwignią handlu) 😉
A dobra, rozumiem. W sumie chodzi o to, że nie trzymasz bębenka w garści tylko masz na podstawce zablokowany, a rączka od praski pełni rolę dź2igni do kontry. Hm.. Ciekawe jak w praktyce to działa
sylip
Posty: 4
Rejestracja: czw 03.lut.2022 - 20:49
Moja broń: Remik i Hawken

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: sylip »

zakooo84 pisze: wt 22.mar.2022 - 18:03 A odnośnie termokurcza, świetny pomysł, pytanie tylko czy nie jest zbyt plastyczny ? daję radę ? bęben siedzi podczas prasowania kuli stabilnie ? najtańsze rozwiązanie, muszę wypróbować :lol:
Bęben siedzi bardo stabilnie, a koszulka nie jest plastyczna, ale właśnie trzeba w tym celu użyć tej z klejem. Twardnieje po obkurczeniu.
Wolnystrzelecm
Posty: 1
Rejestracja: pt 30.gru.2022 - 16:43
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Wolnystrzelecm »

Właściciele strzelnic w pełni odpowiadają za instruktorów prowadzących zajęcia na swojej strzelnicy, więc wymóg odpowiednich dokumentów mnie zupełnie nie dziwi. Jak będzie jakakolwiek wnikliwa kontrola tych formalności, to właściciel w przypadku zaniedbań będzie odpowiadał karnie. Dla mnie przedstawienie odpowiednich dokumentów było oczywiste. Nie był to dla mnie problem, bo zrobiłem właśnie wszystkie uprawnienia, a dodatkowo kurs instruktora wyszkolenia strzeleckiego w Polskiej Akademii Kultury i Sportu. Czasami to się wręcz śmieję, że urodziłem się z bronią w ręku, bo posiadam już spore, wieloletnie doświadczenie w zakresie strzelectwa i nauki strzelania. Dokumenty zawsze warto mieć, nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.
Wycior1977
Posty: 5
Rejestracja: sob 04.mar.2023 - 11:48
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Wycior1977 »

Najlepiej zrobić ten kurs i mieć spokój, nie są drogie, a właściciele strzelnic podlegają pod różne restrykcje i potrzebują tzw "chronodupów".
ODPOWIEDZ