Jak poprawić "osadzenie" gwintu osi Colt Navy .. ?

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
jarekvolvo
Posty: 26
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 16:33
Lokalizacja: Milanówek
Moja broń: Colt Navy 36 , Remington 36

Jak poprawić "osadzenie" gwintu osi Colt Navy .. ?

Post autor: jarekvolvo »

Witam Szanownych :)
Postanowiłem wymienić oś bębna w Naviku. Zakupiłem nową - okazała sie mocno tandetna, ale chwila na tokarce pozwoliła usunąć "kowalskie" niedoróbki. Jednak najsłabszą częścią owej osi jest gwint. Mam wrażenie, że jest nacięty po prostu za głęboko, luz miedzy nitkami osi i otworu jest według mnie za duży. Może gwint wewnętrzny był już wcześniej nadwyrężony, bo stara oś oprócz kołka była jeszcze ustalona klejem, a całość "poprawiona" młotkiem :( Zastanawiam się, czy można użyć kleju do gwintów, próbować spęczyć gwint na osi... ?? Może macie inne propozycje ??
Kłaniam się nisko i miłego wieczoru życzę ;)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak poprawić "osadzenie" gwintu osi Colt Navy .. ?

Post autor: Wycior »

Witaj! O spęczaniu gwintu jak najszybciej zapomnij. Jeżeli gwint jest mocno luźny to klej do gwintów wiele nie pomoże, ponieważ on ma zabezpieczyć gwint przed odkręceniem a nie likwidować duże luzy. IMHO lepiej wkręcić go na dwuskładnikowy, epoksydowy klej do metalu. Oś zostanie unieruchomiona na amen. W razie potrzeby da się ją wykręcić z powrotem po podgrzaniu palnikiem (ludzie o słabych nerwach mogą użyć opalarki ustawionej na ok. 250 C).
jarekvolvo
Posty: 26
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 16:33
Lokalizacja: Milanówek
Moja broń: Colt Navy 36 , Remington 36

Re: Jak poprawić "osadzenie" gwintu osi Colt Navy .. ?

Post autor: jarekvolvo »

Dzięki :) Masz rację, klej do luzów się nie nadaje. Epoxyd to dobra myśl. Z późniejszym wykręceniem chyba nie będzie problemów po rozwierceniu rdzenia. Ta oś wygląda na "Stal Ogrodzeniowa St0, o nieustalonym składzie chemicznym" :) :)
ODPOWIEDZ