Remington 1858 Uberti - problem z oddaniem strzału

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 Uberti - problem z oddaniem strzału

Post autor: Wycior »

Jeżeli konstrukcja jest dobra i sprawdzona a sprzęt mimo to działa niepewnie to powód jest prosty: niechlujne, niedokładne wykonawstwo. Bezpośredni winowajca może mieć na imię Luigi, Ogma-Kumba, Hassan, Randhir albo kogo się tam producentomwi udało tanio zatrudnić. Niedoróbka może polegać np. na niedotrzymaniu tolerancji elementów albo braku wykończenia, po którym zostały chropowate powierzchnie dające duże tarcie. Skutecznym remedium jest często przepolerowanie ocierających się o siebie części. Podejrzanym węzłem jest właśnie blok spustu i blokady bębna. Montując sprężynę dwupalczastą warto też sprawdzić czy któreś z ramion nie ociera o ramę.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Remington 1858 Uberti - problem z oddaniem strzału

Post autor: Jaroslaw78 »

Nie wiem co to za chochlik się wkradł w mechanizmy,ale teraz ponownie sprawdziłem na dwóch bębnach i działa jak należy. Z ciekawości rozkręciłem mojego "starego" (2016 Pietta) Remika, wyczyściłem (chociaż ostatnio to robiłem), nasmarowałem ponownie i jak zawsze zero problemów. Zresztą wygląda i działa solidniej, przy nim ten Uberti to jakiś taki "odchudzony"...
ODPOWIEDZ