Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yarekinga
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06.mar.2022 - 12:46
Lokalizacja: Płock
Moja broń: Remington 44/8", Derringer 45/3,5"

Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: yarekinga »

Witam na forum. To mój pierwszy post, jestem świeżakiem. Zaczynam swoją przygodę z czarnym prochem, Remikiem Pietta 44/8" i Deringerem 45/3,5". Naoglądałem się internetów i przyszedł mi do głowy pomysł, żeby napsikać przez otwory Remingtona w oksydzie smar do łańcuchów motocyklowych, jakiego używam w motocyklach. Wynaleźli go żeby wytrzymywał podczas szybkiego ruchu łańcucha w czasie jazdy więc najpierw jest płynny i dobrze penetruje a kiedy podeschnie robi się bardzo gęsty i lepki, a woda go nie rusza. Lufy i całego toru ognia bym nie smarował bo nie wiem jak spalałby się ten smar, ale spust i kurek chyba powinny chodzić ok. Mam małe obawy, żeby rozbierać nowy rewolwer do smarowania i się tak zastanawiam... Macie jakieś doświadczenia w tej materii, ktoś próbował takiego wynalazku?
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: Larkana »

Osobiście swój pierwszy i nowy rewolwer przed pierwszym strzelaniem rozkręciłem. Wytarłem fabryczny słabo smarujacy "smar", podpiłowałem lekko parę ostrzejszych krawędzi i zadziorów oraz zasmarowałem wszystko ręcznie ŁT43. Generalnie mam półtorej lewej ręki ale dałem radę;)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mi przyszedł rewolwer kupiony u Saguaro ze smarem łożyskowym w częściach wewnętrznych. To było OK. Lepiej niż wodo rozpuszczalny Ballistol.
A ja sam popełniłem błąd do absolutnej konserwacji napsikać smaru do łańcuchów motorowych do lufy. To był koszmar go potem stamtąd usuwać.
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: BeetleJuice »

Pierwsze co zrobiłem po zakupie Pietty to rozebrałem go na części pierwsze. Nie jestem rusznikarzem, ale jak jesteś techniczny to spokojnie dasz sobię radę. Ja swojego wymyłem bo pływał w oleju dosłownie (chyba jakimś PKB,). To co ostre wygładziłem delikatnie, a cały mechanizm przesmarowałem ŁT43. Gwinty kominków smarem miedzianym. Delikatnie i z czuciem. Wsadzając dozownik w dziury bez rozbierania to takie troche smarowanie na oślep. Nie będzie idealnie. Poza tym prędzej czy później i tak Cię czeka rozbiórka ;)
Awatar użytkownika
Elektron
Posty: 34
Rejestracja: pt 20.lis.2020 - 08:43
Lokalizacja: Głubczyce
Moja broń: Colt navy 7,5" 36

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: Elektron »

BeetleJuice dobrze gada... I tak w końcu będziesz musiał rozebrać. Zrób to od razu. Wyczyść , nałóż zwykły smar. Poskładaj. Potem coś takiego co kilka wizyt na strzelnicy. Ja robię to co strzelnicę lub dwie. Tylko u mnie jednorazowo to 70-100 kulek idzie. Potem czuć po mechanice że już ciężko chodzi.
Awatar użytkownika
yarekinga
Posty: 20
Rejestracja: ndz 06.mar.2022 - 12:46
Lokalizacja: Płock
Moja broń: Remington 44/8", Derringer 45/3,5"

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: yarekinga »

Nasmarowałem i chodzi super, całkiem gładko, a co do czyszczenia, to benzyna ekstrakcyjna wyczyści wszystko w mig, nie wiem tylko czy oksyda nie ucierpi, ale sądzę, że nie jest taka delikatna. Za jakiś czas dam znać czy wszystko ok
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: BeetleJuice »

Grunt żeby odczyn nie był kwaśny. Benzynka jest delikatna ale mówiąc wprost śmierdzi i bardzo wysusza (o ile ma to znaczenie) :-? Ciepła woda z dobrym płynem (nie cytrynowym) też załatwi sprawę. Polecam jednak dedykowane płyny do czyszczenia broni. Można dostać takie na bazie wody, więc czyszczenie w warunkach domowych będzię przyjemniejsze ;) ja testuję super nano detergent. Jest na bazie oleju, ale nie zawiera amoniaku i ma neutralny zapach. Zobaczymy jak sobie poradzi z sadzą, bo narazie to wycierałem fabryczną konserwację. Zwróć uwagę na mosiężne elementy.

Dorzucam link:
https://mexarmory.pl/product/gnp-super- ... er-150-ml/

Na forum jest masa ludzi z ogromnym doświadczeniem i jest sporo fajnych postów na ten temat. Ja dopiero testuję ten preparat, więc może znajdziesz coś lepszego i sprawdzonego ;) polecam też filmy na YT. Jest tego sporo i wiele tenatów jest tam wyjaśnionych
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 208
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Smarowanie mechanizmów rewolweru smarem do łańcuchów motocyklowych

Post autor: zlyzuw »

Chłopiec z Chyloni pisze: pt 11.mar.2022 - 22:44 Mi przyszedł rewolwer kupiony u Saguaro ze smarem łożyskowym w częściach wewnętrznych. To było OK. Lepiej niż wodo rozpuszczalny Ballistol.
A ja sam popełniłem błąd do absolutnej konserwacji napsikać smaru do łańcuchów motorowych do lufy. To był koszmar go potem stamtąd usuwać.
Ja od lat tak samo używam do rewolwerów smaru łożyskowego, w colcie navy też jest wymieniony miesiąc temu smar w środku więc na ten sezon wystarczy. :)
ODPOWIEDZ