Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: AdrianGm »

A z nowych produkcji co jest najmniejszym złem jeśli chodzi o rewolwery? Bo wiem, że Derringery są spoko ale tylko dwustrzałowe pistolety.
smith
Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: smith »

AdrianGm pisze: sob 19.lut.2022 - 15:08 A z nowych produkcji co jest najmniejszym złem jeśli chodzi o rewolwery? Bo wiem, że Derringery są spoko ale tylko dwustrzałowe pistolety.
FWB nie produkuje już H2 i H3
Pietta nie produkuje Shootera.
Euroarms nie produkuje Rogers Spencera
Santa Barbara nie produkuje Remingtona
Wogóle to Santa Barbara i Euroarms już nie istnieja.
Z Pedersolego to się zrobił Pederasti.
Został syf i kutasówka jeśli chodzi o nowe rewolwery.
Wiem, lubisz nowe. Na facebooku napisałeś nawet że nie kupujesz rzeczy używanych. Samochód kupiłeś nowy, rozumiem.
Nie smuć już konia chłopie. Zadzwoń do Polarmsu i pogadaj o tym Remingtonie Santa Barbara. Albo kup coś u Niemców, skoro byłeś w stanie dac prawie 4 tysiące za tego złoma z Pederasti to możesz za 1-1,5 tysiąca więcej kupić rewolwer który jest perfekcyjny. No cóż, uzywany...

P.S.
A ten FWB u Niemców dale stoi 855 euro a 24 godziny do końca aukcji. Póki co śię o niego nie bija, może 1000 euro starczy.
Bez pozwolenia u nas więc Niemiec wyśle do Polski. Trzeba tylko zapytać o koszty wysyłki, pisze też że jest komplet nowych kominków w zapasie.
smith
Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: smith »

AdrianGm pisze: sob 19.lut.2022 - 14:05
smith pisze: sob 19.lut.2022 - 07:42 "Osiowość 98%"
Oni tam na wszystkich aukcjach mają tak podane. Chyba taki standard.
Tak, standard jeśli rewolwer jest krzywy.
Rogers Spencer opisany jako 100% osiowy. Czyli pewnie prosty.
Bo nie wiem ile to dla nich jest 98%, ścina już kulę na krawędzi stożka wejściowego czy jeszcze nie? Czy może ścina tylko 2% kuli a 98% zostaje?
Zresztą nie dał bym 3600 zł za Euroarmsa gdy za jakieś max 5500 jest do kupienia FWB
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: alterjorge »

Ten FWB jest spokojnie wart i 1300 euro. Wiem co piszę, bo miałem w rękach R&S od FWB. To jest perfekcja wykonania i jakość materiału. Gdyby nie to, że mam 2 R&S to bym ten licytował. Naprawdę warto.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: alterjorge »

Trzeba tu pamiętać o papierach potrzebnych do wysyłki , w Niemczech ten rewolwer jest na pozwolenie.
Wycior
VIP
Posty: 2076
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: Wycior »

Na ichniej policji wyrobienie tych papierów kosztuje 50 Euro, ale sprzedający najprawdopodobniej będzie chciał uprzedniej, polskiej zgody przewozowej. Niby żaden problem ale jednak trzeba to będzie w WPA załatwić.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: Jaroslaw78 »

ICTC pisze: pt 18.lut.2022 - 06:33
AdrianGm pisze: czw 17.lut.2022 - 20:31 Napisałem już, że "nie" więc nie będę się rozpisywał.

Gdzie można dostać CP które nie są wykonane przez Włochów? Używki z poprzednich lat.
W zabytki czy używki nie ładuj się. Ponoć słabo z dostępnością części.

Nie namawiam, ale przemyśl raz jeszcze współczesną. Też uważałem, że CP to jest to bo można mieć przy minimum wysiłku i nikt głowy nie będzie mi zawracał. Życie szybko ten pomysł zweryfikowało, bardzo szybko zrozumiałem, że tylko broń na amunicję scaloną ma sens. CP hobbystycznie można też mieć. Tyle ode mnie. Powodzenia.
No i co ,że słabo z częściami? Nie psują się tak ja obecne. A i każą cześć można dorobić jakby coś. I to będzie wieczne. Jak o lat '70 -tych nic nie padło,to przez dłuższy czas nic się nie stanie. Z nowszych to mam Remika 1858 z 2016 i karabinek rewolwerowy Uberti z 2020. Wykonanie zajebiste,bo reklamowałam oba i wysłali porządne sztuki. Ale Colty mam stare i działają jak w zegarku. Obecne Colty to złom. Wiem,bo odesłałem ze dwa takie gnioty.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: alterjorge »

No i R&S z e-gun poszedł za śmieszne pieniądze, w sumie blisko tego " Muczacza ", o którym tu tyle. A propos CP co mają więcej jak 150 lat... Jak były kupione w dobrym stanie to nic się nie psuje w normalnej eksploatacji, to tak było zrobione, że miało działać. I działa. Zlecam dorabianie elementów w tych karabinach, z których często strzelam, bo wole oszczędzać oryginalne kominki czy niektóre elementy ryglowania zamka w pewnych modelach. Osobiście uważam, że przy obecnych cenach replik i mając na uwadze obecne wykonanie ( celowo unikam słowa jakość), to jedynym wyjściem pozostają starsze modele i oryginały.
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: amigo »

Dokładnie - w tych rewolwerach nie ma się co zepsuć. Mam trochę sztuk starej produkcji i w zasadzie to tylko raz albo dwa pękła sprężynka popychacza - dorobiona w 5 minut z sprężystego klipsa biurowego i rewolwer śmiga aż miło. W przeciwieństwie do nowej produkcji mechanizmy są jeszcze z dobrej stali i przeważnie zahartowane - nic się tam nie wyciera . Zadbane posłużą jeszcze następnym pokoleniom :)
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: AdrianGm »

Gdzieś czytałem, że zarówno inox jak i stal węglowa, jest więcej niż wystarczająca i bezpieczna do strzelania z CP. A przecież są i z mosiądzu. Spróbuję zamówić jeszcze raz tego Muchacho (o ile Saguaro odpowie na maila, bo przestali) i jeżeli przyjdzie bez takiej lufy przekręconej, to będę zadowolony, bo do reszty zastrzeżeń nie miałem. Dodatkowo wizualnie mi bardzo odpowiadał.

Te starsze z lat 70/80 są może i solidniejsze, ale ja umiejętności do wytwarzania części samemu nie mam.

Pytanie mam inne: Czy jakbym kupił Uberti z lat 80, to części z nowych Uberti będą pasować?
smith
Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: smith »

alterjorge pisze: sob 19.lut.2022 - 19:27 Ten FWB jest spokojnie wart i 1300 euro. Wiem co piszę, bo miałem w rękach R&S od FWB. To jest perfekcja wykonania i jakość materiału. Gdyby nie to, że mam 2 R&S to bym ten licytował. Naprawdę warto.
https://www.egun.de/market/item.php?id=14703709
I handlarzyna zpod Warszawki go wziął. (znam trochę cwaniaka) I zaraz się pokaże za 6500...
smith
Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: smith »

AdrianGm pisze: pn 21.lut.2022 - 22:04 Gdzieś czytałem, że zarówno inox jak i stal węglowa, jest więcej niż wystarczająca i bezpieczna do strzelania z CP. A przecież są i z mosiądzu. Spróbuję zamówić jeszcze raz tego Muchacho (o ile Saguaro odpowie na maila, bo przestali) i jeżeli przyjdzie bez takiej lufy przekręconej, to będę zadowolony, bo do reszty zastrzeżeń nie miałem. Dodatkowo wizualnie mi bardzo odpowiadał.

Te starsze z lat 70/80 są może i solidniejsze, ale ja umiejętności do wytwarzania części samemu nie mam.

Pytanie mam inne: Czy jakbym kupił Uberti z lat 80, to części z nowych Uberti będą pasować?

https://www.egun.de/market/item.php?id=14703709
Popatrz, przyjacielu za jakie smieszne pieniądze poszedł. A ty prawie tyle chcesz dać za szmelc.
Powodzenia w tej loterii.
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Remington Muchacho .44, Pedersoli-Saguaro

Post autor: AdrianGm »

Update: Zamówiłem kolejną sztukę i tutaj wszystko jest już perfekcyjnie. Dziękuję za wpisy i rady. Saguaro bardzo profesjonalne jest i nie było żadnych problemów.
ODPOWIEDZ