Myjka ultradźwiekowa

podstawowe informacje
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: stangret »

Irek M pisze: pn 10.sty.2022 - 22:15 Tylko ona strasznie głośno pracuje, w nocy bałbym się włączać w obawie przed sąsiadami :-)
Włącz kilka razy w nocy a potem obserwuj miny sąsiadów 8) Zobaczysz jakie mają skojarzenia :lol: :lol: :lol:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Chyba nie masz na myśli wielkiego wibratora uciechy -) :-)
muczacz
Posty: 52
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 20:30
Moja broń: brak

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: muczacz »

o ile dobrze kojarzę to ultradźwięków nie powinniśmy słyszeć
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: stangret »

muczacz pisze: śr 12.sty.2022 - 17:26 o ile dobrze kojarzę to ultradźwięków nie powinniśmy słyszeć
Wsyp do myjki ze 100 łusek to usłyszysz echo ultradżwięków :lol: :lol: :lol:
muczacz
Posty: 52
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 20:30
Moja broń: brak

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: muczacz »

a na pusto?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

I bez łusek dźwięk będzie nieprzyjemnie głośny. Odpalcie od 9-10 minuty. U mnie jest identycznie.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Nessel1 »

Mam podobną myjkę tylko mniejszą może dlatego hałas jest umiarkowany i nie przeszkadza np. w słuchaniu radia.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Siedząc w drugim pokoju czy w pierwszym - u mnie myjka stoi w kuchni - i oglądając TV lub słuchając czegokolwiek to tak nie przeszkadza.
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: escobar »

Myjka kupiona i przetestowana model taki jak na filmiku po wyżej do myjki dołączony był koncentrat ultraconic K3 więc w takim roztworze testowałem , muszę przyznać że miło mnie zaskoczyła bo stosując roztwór 1do 10 płyn temperatura 50 st.C. czas pracy 20 min. pięknie domywa bębny nawet te mocno - mocno zasyfione , ale z tego co wyczytałem to płyn K3 nie jest najlepszym płynem do usuwania nagarów , czy próbował ktoś z płynem K1 czy ma ktoś może recepturę na własną miksturę .
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Czarnowidz »

Postanowiłem dać drugą szansę myjce ultradźwiękowej i zakupić dedykowaną mikstrurę do takowych.

Poszedłem za radą Marka który nie chciał zdradzić jakiego preparatu używa i poczytałem fora elaboracyjne. Krótko mówiąc strata czasu. Oni myjkami czyszczą misiężne łuski z osadów po prochu nitro. Używają kwaśnych mikstur które trawią węglan miedzi z powierzchni mosiądzu. Ja chcę czyścić bębenek rewolweru z inoxu z wkręconymi oksydowanymi kominkami i ewentualnie oksydowany zamek pistoletu skałkowego więc wszystko co kwaśne odpada.

Wróciłem więc do punktu wyjścia i zacząłem czytać opisy preparatów dostępnych na allegro. Znalazłem tam dwa preparaty: "K1" i "Sonic B".

K1 ma mocno zasadowy odczyn więc oksydzie nie zaszkodzi jednak skład taki wskazuję że lepiej poradzi sobie z "tłustymi" zabrudzeniami. Czy poradzi sobie z osadem z czarnego prochu to zależy od użytego detergentu i jego właściwości zawiesinotwórczych.

Sonic B ma odczyn neutralny (pH 6) i skład bardziej "uniwersalny" jeśli chodzi o usuwane zabrudzenia jednak w opisie znalazłem że usuwa rdzę i osady z metali. Bałem się że oksyda może być dla niego rodzajem rdzy lub osadem i zdecydowałem się zamówić K1 który wydaje mi się bezpieczniejszy.

Ciekaw jestem czy wy używaliście któregoś z tych środków i jak się u was sprawdzały.
Pozdrawiam! :D
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: escobar »

ja dalej używam K3 ale czekam na opinie z testów na K1
ODPOWIEDZ