(S) Karabin Wesson .45

Oferty towarów do sprzedaży. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
Awatar użytkownika
misio
Posty: 15
Rejestracja: sob 08.sty.2022 - 07:37
Moja broń: brak

(S) Karabin Wesson .45

Post autor: misio »

Sprzedam karabin czarnoprochowy Wesson kaliber .45 z przyspiesznikiem włoskiego producenta P.Bondini.(Wesson, Berdan i Foster )
Tzw. karabinek snajperski bardzo celny.
Doskonała lufa, składność , poręczność oraz ergonomia w jednym.
Stan techniczny b.dobry. Ładnie zachowany egzemplarz .
Lufa gwintowana (gwint 8-mio bruzdowy) oktagonalna.
Produkcja: P.Bondini Italy
Zamek działa we wszystkich pozycjach.
Nowoczesny jak na tamte czasy zamek kapiszonowy z mocną sprzężyną oraz jednym kominkiem w bdb. stanie.
Długość całkowita: 108cm.
Długość lufy: 67cm
Posiada regulowaną szczerbinkę.

Przewód lufy stan b.dobry.
Skok gwintu 1:48
Zdjęcie przedstawia sprzedawany przedmiot.
Zalecana amunicja- kula .440 lub .445 na flejtuchu lub pociski tylu R.E.A.L , MINIE i inne
30-50grs prochu FFFg
Więcej zdjęć po powrocie lufy z brunirowania.

Cena 1800 przesyłka kurierem w cenie
Tel . do kontaktu 884966660
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... RxMVFwXzNn
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1171
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: zbiho »

Tę lufę rzeczywiście brunirowałeś, czy tylko oksydowałeś? bo to nie to samo.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1081
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: Irek M »

A jesteś pewien, że wiesz co sprzedajesz? Przecież to nawet nie leżało obok Bondiniego! Możesz wstawić fotkę z logiem tego producenta na tej broni? Tylko literka B wybita na lufie nie jest logiem tego producenta. Bondini nie wypuścił czegoś takiego gdzie zamiast metalu - stal, mosiądz, zastosowano znal czyli szajsmetal. Ta Twoja zabaweczka firma PR.
Awatar użytkownika
misio
Posty: 15
Rejestracja: sob 08.sty.2022 - 07:37
Moja broń: brak

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: misio »

Awatar użytkownika
misio
Posty: 15
Rejestracja: sob 08.sty.2022 - 07:37
Moja broń: brak

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: misio »

Karabin kupiłem z lufą w takim stanie jak na zdjęciach , drewno oszlifowane i polakierowane przeze mnie , lufę oddałem do znajomego zakładu galwanicznego w celu wykonania bruniry brązowej na gorąco
Awatar użytkownika
misio
Posty: 15
Rejestracja: sob 08.sty.2022 - 07:37
Moja broń: brak

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: misio »

Zgadza się , producent to Pierino Ruschetta , gdyby można było edytować posta poprawiłbym opis , wprowadzono mnie w błąd na niemieckim forum .
Co nie znaczy że to szmelc , strzelałem z niego na 50 m kolega też i moim zdaniem jest najbardziej celny ze wszystkich z którymi miałem przyjemność ,sprawdzałem neodymem i nie ma w nim żadnego znalu.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: Arab »

Znal to stop cynku i aluminium czyli Zn i Al ,czyli stop nie żelazny ......... no chyba że wymyśliłeś jaki "magnes" na "amelinium " :D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: Arab »

Marchewka ma więcej żelaza niż zamek w tym ........... :shock:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1081
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: Irek M »

Pan Irek oświecił ciebie raz więc zrobi to i drugi raz :-) Jak zapewne wiesz magnes neodymowy jest "silniejszy" od zwykłego. Dlatego właśnie przez 'ścianę" ze znalu chwyta części metalowe znajdujące się pod nim czyli wewnątrz. W ten sam sposób neodym, który teraz mam w ręku "przyciągnął moją obudowę, która jest z ...mosiądzu. Ale chyba wyjaśniłem dlaczego :-)
Tłumaczenie, że wprowadzono Ciebie w błąd świadczy tylko bardzo źle o Tobie. Masz tego Wessona w ręku więc nie sprawdziłeś producenta? Za z daleka powiedziałem z czym masz do czynienia.
No dobra, kto nie popełnił nigdy głupoty niech pierwszy ...:-) Nikt nie powiedział, że to szmelc - chociaż ja każdego ostrzegam by tego nie kupować - tylko, że blacha to szajsmetal. Na yt czy forach zachodnich widać jak strzelają z tego bez niespodzianek ale też pokazywano rozerwaną "blachę". Poza tym taki znal prędzej czy później pęknie od naprężeń.
Awatar użytkownika
misio
Posty: 15
Rejestracja: sob 08.sty.2022 - 07:37
Moja broń: brak

Re: (S) Karabin Wesson .45

Post autor: misio »

Jestem entuzjastą amatorem BC i tyle , zawsze powtarzam że jeśli ktoś twierdzi że zna się na wszystkim to znaczy że nie zna się na niczym , ja znam się na kotłach gazowych i ogrzewaniu . Chyba po to jest to forum żeby ktoś z większą wiedzą oświecił kogoś kto popełnia błędy z własnej niewiedzy lub głupoty . A i jeszcze jedno nie zrobiłem tego opisu z chęci podwyższenia wartości karabinu , bezmyślnie skopiowałem opis i tyle .
ODPOWIEDZ