Czarnoprochowiec własnej roboty

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Czarnowidz »

Stangrecie przyznać się muszę że jestem rozczarowany że tak szybko odpuściłeś. Liczyłem na dłuższą merytoryczną dyskusję podpartą konkretnymi argumentami. No cóż, szkoda... :(
Od siebie mogę dodać tylko że wielu ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na forach wiatrówkowych gdzie chłopaki budują wiatrówki dużego kalibru.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. :D

P. S. A tego Pana kojarzysz?
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: stangret »

My tu o broni palnej a Ty wiedzę czerpiesz z wiatrówek widzę :) Absolutnie nie mam nic przeciwko wiatrówkom. Sam kupiłem jedną jako... fanaberię i dodatek do iluś tam sztuk przeróżnych strzeladeł o przekroju od .22 do 12ga
Co ten filmik ma niby dowodzić? Pana znam i mam kolegów, którzy znają go osobiście.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Czarnowidz »

No więc znasz też historię pokazanych na nim pistoletów i tego jak one powstały. A co do wiatrówek to znasz zapewne termin "broń pneumatyczna" i co on oznacza w polskim prawie.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Jaroslaw78 »

Uderz w stół...a nożyce się odezwą... nikt przecież nie chce budować broni,a jak miał zamiar to wystarczyło jedno zdanie,a już nie ma zamiaru 😁 ale jak ktoś nie czytał ustawy ze zrozumieniem ,ale posługuje się "KK" 😁...bez dalszego komentarza...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Czarnowidz »

Na forach wiatrówkowych są ciekawe tematy gdzie chłopaki wymieniają sobie lufy w wiatrówkach PCP na lufy większego kalibru np. 6,35mm, 7,62mm, 9mm, .45" itp. Warto zwrócić uwagę na to z kąd biorą lufy. Podpowiem - nie wiercą. Jasno to wskazuje kiedy lufa jest istotną częścią broni a kiedy nie.

Co do filmiku przezemni podlinkowanego to na nim Pan BN mówi kto te pistolety zrobił. Zdaje się że to nasz kolega z beżowego forum.
Pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Jaroslaw78 »

Otóż to. Można wymienić lufę? Można. Zmieniając nawet kaliber.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: stangret »

Jaroslaw78 pisze: śr 09.lut.2022 - 17:56 Uderz w stół...a nożyce się odezwą... nikt przecież nie chce budować broni,a jak miał zamiar to wystarczyło jedno zdanie,a już nie ma zamiaru 😁 ale jak ktoś nie czytał ustawy ze zrozumieniem ,ale posługuje się "KK" 😁...bez dalszego komentarza...
Drogi Jareczku. Zostanę jednak z piwkiem i paluszkami i poobserwuję sobie 8)
Jeśli myślisz, że piszę aby się z Tobą przekomarzać czy Cię do czegoś przekonywać to wyjaśmiem, że nie mam takiego zamiaru. Każdy swój rozum ma i zakładam, że Ty też :ok:
Możesz teoretyzować do woli, ale ja to przerabiałem na własnej skórze, więc chyba się nie zrozumiemy.
Teoria I praktyka to dwa różne światy. Tak więc powodzenia :brawo:
Ps. Ja się KK nie posługuję gwoli ścisłości. Posługiwano się nim w stosunku do mnie 8)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Czarnoprochowiec własnej roboty

Post autor: Jaroslaw78 »

Nie piliśmy brudzia, więc wystarczy Jaro 😁
Oczywiście,że każdy ma swój rozum i nie pcha się w kłopoty. Możemy sobie tu polemizować do woli 🙃. Oczywiście,że teoria i praktyka to dwa różne światy. Przeważnie teoria przeczy zdrowej logice i nie tylko w przypadku broni. Tak więc pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 🙂
ODPOWIEDZ