Zakup Remington 1858 .44, 8" oksyda. Sklep ? Pietta vs Uberti ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sztywny
Posty: 12
Rejestracja: pt 21.sty.2022 - 00:53
Moja broń: Remington 1858 8" .44 HEGE-Uberti

Zakup Remington 1858 .44, 8" oksyda. Sklep ? Pietta vs Uberti ?

Post autor: Sztywny »

Witam wszystkich :D

Jak w temacie, przymierzam się do zakupu Remingtona 1858 .44, 8" w oksydzie.

:remik:

Na początek.. Firma. Pietta vs Uberti ? Naczytałem się dużo o wadach / zaletach jednej firmy, drugiej.. Nasłuchałem, naoglądałem.. I im więcej szukam na ten temat informacji tym bardziej jestem w kropce..

Pietta jest podobno z lepszej stali, ale brak korony lufy, nierówna oksyda, gorsze wykończenie, płytszy gwint w lufie, luzy na bębnie, czasami potrafią oś lufy spierdzielić. Ale słyszałem też że od roku - dwóch Pietta się poprawiła ( głównie u zagranicznych sprzedawców, bo do nas narzekali że trafia szmelc drugiej klasy ).

Uberti z kolei cena, gorsza stal ( podobno ). Nawet gdzieś słyszałem że to podfirma Beretty więc wiedzą co robią, i że Uberti produkuje niektóre podzespoły do modeli Pedersoli które później lepiej wykańczają i sprzedają pod swoją marką.

Trafiłem też na fajny filmik porównawczy, rozebranego Uberti i Pietty do każdej śróbki. Wg gościa lepsze Uberti.

https://youtu.be/-lTpikQsbso



Patrzyłem po różnych sklepach, Kaliber, DoctorGun, Saguaro Arms, Sharp-sa nawet pod uwagę nie biorę bo kolega dostał kiedyś składaka i go reklamował 3 razy.. Zawsze coś było nie tak. Nawet w sklepach we Francji patrzyłem bo Pietta tańsza o kilka stówek nawet.

Który ? Zakup tylko przez internet więc kaliber odpadł nawet z "Buraczanym hasłem". W DoctorGun wczoraj ten model akurat wyszedł xD O Saguaro słyszałem dużo dobrego

Który sklep i firmę byście wybrali ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Najbardziej od osób które mają już jakieś doświadczenie w zakupie z tych sklepów , z dwoma producentami najlepiej od 2021 roku żeby to były świeże informacje ;)
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Zakup Remington 1858 .44, 8" oksyda. Sklep ? Pietta vs Uberti ?

Post autor: andrzej11111 »

Ja kupiłem przez internet piette stalową new army w oksydzie , trafił mi się fajny egzemplarz produkcja 2021. Szczelina 0.1. Nie ma się do czego przyczepić .Strzelałem i wszystko jest ok . Następny kupię w wersji target też piette. ja wolał bym kupić piette + dodatkowy beben za cenę uberti. Na strzelnicy strzelają też z tych tańszych opcji w mosiądzu i nie narzekają . Bierz co się podoba.
ODPOWIEDZ