Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
tatar.tatar
Posty: 3
Rejestracja: śr 03.cze.2020 - 09:15
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: tatar.tatar »

Ja to się tylko zastanawiam po co psuć sobie przyjemność strzelania z pięknych historycznych przyrządów celowniczych? Nawet jeżeli to miało by poprawić wyniki (w co nie wierzę) to i tak chyba tylko "dla własnej satysfakcji", bo w towarzystwie gdzie ludzie osiągają niesamowite wyniki z oryginalnych przyrządów wstyd by mi było to z torby wyjąć.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: wyrzucony »

kol. Dziechu otrzymał pierwsze ostrzeżenie i 7 dniowy urlop na uspokojenie.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Правильно!
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Ten Pan nie wygląda na świra "wbijającego młotkiem pociski płaszczowe", ani też na osobę mającą jakiś problem z "wynalazkiem łamiącym wszelkie kanony strzelectwa CP".

https://www.youtube.com/watch?v=FNta4Oo_1s4&t=439s
Załączniki
Untitled-1.jpg
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Biker »

Nie wygląda a jednak ma Targeta z kolimatorem. Czyli coś na rzeczy jest ;)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Gdyby zdemontował pobojczyk, to może mógłby jeszcze zamontować podwieszany granatnik 🤔
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Staszek L »

Czy niektórzy koledzy sugerują że kolimator jest istotną częścią broni i jest nielegalny?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Niektórzy koledzy po prostu znają znaczenie słowa replika: wierna kopia czegoś. Kolimatory zdaje się nie były na wyposażeniu XIX-wiecznych rewolwerów. Problem z dostępem do broni CP polega na tym, że z prawa do posiadania replik, które w założeniu miało ułatwić życie rekonstruktorom i pasjonatom broni historycznej, zaczęli korzystać kombinatorzy, których na pozwolenie na współczesną broń albo nie stać albo nie chce im się o nie ubiegać albo nie otrzymaliby go z powodu wcześniejszej karalności lub przyczyn zdrowotnych lub niekorzystnej opinii miejscowego dzielnicowego.
Być może błędem było rozszerzenie okresu czasu - wcześniej granicą był rok 1850 i broń z okresu do 1850 to broń dla naprawdę pasjonatów. Odkąd bez pozwolenia można nabyć repliki Remingtona 1858, grono strzelców poszerzyło się o osoby poszukujące odpowiedników współczesnych, jak to nazywają, klamek.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: wyrzucony »

Panowie chyba pomylili fora za chwilę wszystko wyląduje w koszu :(

Jako, że kolega Dziechu wreszcie zdefiniował swój problem i dzięki kol. Mar-kow wie już, że to czego pragnie to pozwolenie kolekcjonerskie na broń scaloną to mogę kol. Dziecha poprosić by wypełnił swoją zapowiedź i opuścił nasze forum jako nieadekwatne dla jego zainteresowań i marzeń.
[...] Więc nie martwcie się zbytnio, ba zaraz zniknę z tego forum.
Na koniec tylko dodam, że kolega Dziechu nie bardzo rozumie pojęcia słowa "replika" bo odwracając jego wypowiedź
Bzdury piszesz Słonik, sam zajrzyj do słownika z pojęciem "replika". Kolimator, jak i szyna montażowa, to elementy zewnętrzne. Nie powodują one zmiany konstrukcji, żaden element rewolweru nie został zmieniony.
czy taki rewolwer z kolimatorem jest repliką ?
Oczywista oczywistość, że nie - tak chciejstwo nie uprawnia do pisania bzdur i przedefiniowania pojęć pod swoje widzi mi się :!:
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Co stało się z obraźliwym, żeby nie powiedzieć chamskim, prostackim i prymitywnym wpisem autorstwa niejakiego dziechu i czy nadal jest tutejszym forumowiczem?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: wyrzucony »

Ów wpis zaliczył niebyt a autor jego 30 dni urlopu i miejmy nadzieję, że już nie wróci.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Magua »

Kurna, nie zdążyłem przeczytać.
Awatar użytkownika
Elektron
Posty: 34
Rejestracja: pt 20.lis.2020 - 08:43
Lokalizacja: Głubczyce
Moja broń: Colt navy 7,5" 36

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Elektron »

Temat stary, ja na forum nowy..Ale się wypowiem. O gustach i guscikach się nie mówi. Kolega zamontował kolimator... Mnie się nie podoba, ale ma uzasadnione walory użytkowe. Porównując miłośników klasycznych aut to jakby włożył radio mp3 i bt do starego shelby. Profanacja, ale do normalnej jazdy nie tylko na złoty to duża wygoda :).
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Czarnowidz »

Panowie po to stworzono repliki by nie tykać oryginałów. Jeśli ktoś by zamontował kolimator na oryginalnym Remingtonie np. wiercąc w nim jakieś otwory to bym się krzywił ale replika? Po to są repliki by sobie z nimi robić co się chce.

Chcecie by ludzie przestali montować kolimatory na CP to lobbujcie za dopuszczeniem broni bocznego zapłonu do wolnej sprzedaży. Polska to dziwny krak gdzie bronią pierwszego kontaktu jest wiatrówka a po niej przychodzi broń CP. Nic więc dziwnego że ludzie na CP montują to co znają z pneumatyków. Uwolnijcie boczny zapłon to przestaniecie oglądać kolimatory na Remingtonach. :pomysl:
ODPOWIEDZ