Remington Desperado

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
ODPOWIEDZ
Motoguziec
Posty: 27
Rejestracja: pn 01.cze.2020 - 00:29
Lokalizacja: Legnica
Moja broń: Remington, Catelman,Hawken, Mortimer

Remington Desperado

Post autor: Motoguziec »

ktoś zapoznał się z tym nowym wyrobem i naskrobie kilka słów?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: slaw29 »

Motoguziec pisze: pt 12.mar.2021 - 13:27 ktoś zapoznał się z tym nowym wyrobem i naskrobie kilka słów?
Chętnie bym go zobaczył na żywo .
Obiecująco brzmi
Remington Desperado to jeden z niewielu rewolwerów w którym średnica komór jest równa średnicy lufy w bruzdach.

Dzięki temu kula wychodząca z komory jest doskonale dopasowana do gwintu.
To ważna kwestia i nie wiele osób o tym wie ;)
Zalecana amunicja : kule 454 , smar Lightning1 , kapiszony Remington No10 lub RWS 1075 ,15 grains prochu 3Fg , przybitki filcowe .44.

Producent: Pedersoli-Saguaro
To też ciekawe - 15 grains prochu . Musieli testować do strzelania tarczowego.
Jak jest wykonany jak Sharps Saguaro to może warto pomyśleć.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Desperado

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Dopiero dziś wstawili opis. Chyba oprócz załogi Saguaro jeszcze nikt go nie widział.
Co mnie trochę dziwi jest to że to jest polepszony Pedersoli, a tańszy niż standardowy Remington tej firmy.
Żeby zachęcić do zakupu i się słowo o nim rozprzestrzeniło? Bo inaczej było by to jakoś nie logiczne i budzi we mnie podejrzliwość.
Bass 77
Posty: 33
Rejestracja: pn 15.paź.2007 - 10:17
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Bass 77 »

Patrząc po szczegółach tego rewolweru zamieszczonego na stronie Saguaro to ten nowy Remington Desperado jest wykonany na bazie części Pietty która swoje rewolwery ma nieco tańsze, możliwe że to wyjaśnia niższą cenę.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Remington Desperado

Post autor: raguel »

Nie sądzę, wiele wskazuje że to zmodyfikowany, tańszy pattern, bez żadnej rewolucji. Świadczą o tym ten sam skok gwintu, ilość bruzd i średnica lufy w bruzdach (.450). Podobnie jak w patternue dostajesz "gratis" drugą parę okładzin. Różnią się na pewno wykończeniem (mat vs polerka) i średnicą lufy w polach (.440 desperado i .443 w patternie). Średnica komór jest zgodna z kalibrem, a nie taka "jak akurat wyszło" jak w innej włoszczyźnie. Generalnie takie parametry w patternie się sprawdzają więc to dobrze że tu postawiono na sprawdzobe rozwiązania. Rewolwer na pewno pozwoli strzelić dobre wyniki, lufa ewidentnie została przygotowana pod strzelanie tarczowe niewielkimi naważkami i kulą. O czułości spustu, wadze, użytej stali się nie wypowiem dopóki nie zobaczę. Nie wiem też jak wyglądają przyrządy celownicze (profil), muszka sądząc po wysokości ustawiona jest gdzieś w okolicy punktu trafienia ("w czarne").
Jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza że nie podoba mi się matowe wykończenie w patternie. Przy cenach kijowo wykończonych, wykonanych z g...olitu rewolwerów Benelli (uberti) oscylujących koło 2k kiedy możesz sobie pozwolić na ten 1k więcej nie ma się co zastanawiać.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remington Desperado

Post autor: Heron »

Skoro dyskusja...to zapraszam

https://blackpowder.pl/remington-desperado/
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remington Desperado

Post autor: Heron »

Mirvan
Posty: 16
Rejestracja: wt 18.cze.2019 - 23:59
Moja broń: Juz nawet nie pamietam

Re: Remington Desperado

Post autor: Mirvan »

Szkoda, ze nie pokusili sie o cos bardziej oryginalnego. Kazdy tylko 1858 i 1858.

Colt Rott 1855 to byloby np. cos.
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Skalski »

Witam wszystkich serdecznie.
Minęło już sporo czasu odkąd ten rewolwer trafił do sprzedaży, a opinii o nim w necie brak. Mam kilka pytań do osób które stały się posiadaczami tergo cacka. Napiszcie proszę jaka jest maksymalna naważka dopuszczalna przez producenta, oraz jaka jest maksymalna sensowna naważka - tzn taka przy której ten rewolwer w miarę celnie strzela? Bardzo mnie interesuje jaka jest jakość stali użytej w tym rewolwerze, taka jak w Uberti czy jest twardsza? Pytam o stal ponieważ kiedyś jeden z posiadaczy Remingtona Pattern Target od Pedersolego napisał mi że użyta w nim stal nie różni się od tej z Uberti, nie wiem ile w tym prawdy, ale byłem zdziwiony po tej informacji. @Heron sprawdzałeś może czy można użyć części od Pietty jako części zamiennych ( popychacz, blokada itp) bo wiem że bębenek nie pasuje.
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Skalski »

Niestety nie znalazłem innych opinii jak te w komentarzach pod tym filmikiem na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=uq1SeKA ... kMichalski
pisane przez: Denis K i nie są to pochlebne opinie niestety.
@Heron napiszesz nam o swoim egzemplarzu?
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Remington Desperado

Post autor: Nessel1 »

Mam Remingtona Mucho , czyli Desperado z lufa 6.5 cala ,posiadam też Remingtona 1858 Pietta . Porównanie ze standartową Piettą wypada zdecydowanie na korzyść Mucho a to za sprawą perfekcyjnego spasowania ( szczelina ok 0.08 mm , współosiowość bez zastrzeżeń ) , przyjemnej pracy mechanizmu , po oddaniu ok 300 strzałów brak jakichkolwiek rys czy wgnieceń na bębenku . Zalecana naważka to 18 gn maksymalnej dla tego konkretnego modelu producent nie określił. Sądzę ,że jest taka jak dla standartowej Pietty. Ja stosuję 21 gn i nie mam problemów z celnością . Twardości nie mierzyłem ale na podstawie pewnych pośrednich przesłanek , zapewnienia producenta o wyższych parametrach jakościowych materiałów użytych do produkcji tej broni wydają się zgodne ze stanem faktycznym.Broń posiada sportowy , czuły spust co dla niedoświadczonego użytkownika ,który nie wie gdzie palec trzymać , może być niebezpieczne . Ogólnie polecam tym co nie muszą liczyć każdej złotówki.
p.s. Dla osoby o , jak ja , dużej łapie przydatna będzie dodatkowa para grubszych okładzin. Znaczna poprawia to chwyt. Naprawdę bardzo .


















































9szczelina


































9
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 85
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Remington Desperado

Post autor: Johnny4401 »

Nessel1 pisze: śr 19.sty.2022 - 16:57 Mam Remingtona Mucho , czyli Desperado z lufa 6.5 cala ,posiadam też Remingtona 1858 Pietta . Porównanie ze standartową Piettą wypada zdecydowanie na korzyść Mucho a to za sprawą perfekcyjnego spasowania ( szczelina ok 0.08 mm , współosiowość bez zastrzeżeń ) , przyjemnej pracy mechanizmu , po oddaniu ok 300 strzałów brak jakichkolwiek rys czy wgnieceń na bębenku . Zalecana naważka to 18 gn maksymalnej dla tego konkretnego modelu producent nie określił. Sądzę ,że jest taka jak dla standartowej Pietty. Ja stosuję 21 gn i nie mam problemów z celnością . Twardości nie mierzyłem ale na podstawie pewnych pośrednich przesłanek , zapewnienia producenta o wyższych parametrach jakościowych materiałów użytych do produkcji tej broni wydają się zgodne ze stanem faktycznym.Broń posiada sportowy , czuły spust co dla niedoświadczonego użytkownika ,który nie wie gdzie palec trzymać , może być niebezpieczne . Ogólnie polecam tym co nie muszą liczyć każdej złotówki.
p.s. Dla osoby o , jak ja , dużej łapie przydatna będzie dodatkowa para grubszych okładzin. Znaczna poprawia to chwyt. Naprawdę bardzo .
Sprawdzałeś czy bęben z mucho wchodzi do pietty i jest osiowy? :D
ODPOWIEDZ