Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Nduro »

8( Jprdl... Co się wyrabia w tych lasach
Mariuszczs
Posty: 25
Rejestracja: śr 06.sty.2021 - 10:11
Moja broń: brak

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Mariuszczs »

RedGuy pisze: pn 20.gru.2021 - 20:29
Mariuszczs pisze: sob 18.gru.2021 - 21:37 Po co tworzycie te mity że nie można się bronić - można postrzelić z CP napastników nawet na ulicy. Przypomnijcie mi Imię i Nazwisko Pana o którym ostatnio było głośno że postrzelił napastników. Niedawno oddano mu rewolwer którego użył w obronie.
Oczywiście że nikt ci nie może zabronić postrzelić na ulicy napastnika, jednak dla własnego dobra poczytaj jak w PL kończy się taka obrona i nie piszę tu o suchych przepisach a o życiu. Polecam wpisać w szukajce internetowej "kopnął psa i postrzelił". Tak na szybko jak wydano medialny wyrok bez sprawy. Potem chciano go posadzić a ostatecznie przekiblował kilkanaście miesięcy. Dużo, mało, warto było - zdecyduj sam.
Inna sprawa z baru gdzie gość z uprawnieniami (broń współczesna) po wstawieniu się za znajomą, wycofując się przed agresywnym tłumem postrzelił w łydkę naćpanego karka z nożem który do niego hulnął - też o ile się nie mylę w areszcie trochę posiedział i tylko cudem udało mu się z tego wybronić.
Następna sprawa:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... apastnika/
Wszystkie te sprawy coś łączy. Strzelający się bronili, strzelający coś tam odkiblowali, sprawy były bardzo głośne w mediach dzięki czemu po kilku - kilku-nastu miesiącach udało się tych ludzi wybronić, ale nie ma się co łudzić że każdy będzie miał tyle szczęścia. To tylko trzy przykłady, ale znalazłoby się jeszcze kilka.
Co do zamykania tego typu tematów czy blokowania rozmówców - chyba nie tędy droga. Internet jest pełen filmów jak to skutecznie i bez problemów można sobie zakupić "klamkę" do obrony ale o skutkach takiego użycia już nikt tam nie mówi. Odwracanie głowy nic nie zmieni a potencjalnych obrońców własnego miru jedynie upewni w przekonaniu że jest to ok i jak najbardziej skuteczne. Bo co za różnica czy pytanie padnie tu, na forum dla pampersów jak skutki dla wszystkich strzelców będą takie same? Swoją drogą które to "forum dla prepersów"?
naprawdę pytasz czy warto się bronić ? stanąć na baczność, czy wypiąć się trzeba ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Wycior »

Dąłączam się do apelu do MODERATORA o zamknięcie tego wątku.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Staszek L »

Słusznie, nie ma sensu tworzyć nowych bajek z mchu i paproci
Zablokowany