Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Nie pierścień tylko bączek. Znaczy bezpośrednio po zakupie nie miał luzów - bączek? Może Ty lub w inny sposób został przesunięty i nie jest już w położeniu właściwym - sprężyna już nie trzyma go we właściwym położeniu?
Ty jesteś taki zdolny, że przy Twoim użytkowaniu Wszystko może się zdarzyć.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Miesiąc mija, jakieś nowe doświadczenia z karabinem?
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: ndz 28.lis.2021 - 20:56 Miesiąc mija, jakieś nowe doświadczenia z karabinem?
A czego oczekiwałeś? Jest inflacja kryzys finansowy więc oszczędzam i nic się nie działo a karabin cały czas spokojnie leży w drewnianej skrzyni i nawet nie zaglądam do niego.

No ale coś się udało w między czasie uzbierać i myślę o zakupie sejfu klasy s1.Tylko czy dla cp to trochę nie przesada?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: śr 01.gru.2021 - 16:50 [...]Tylko czy dla cp to trochę nie przesada?
Przesada...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

I to jest logika biednego, który kupił sobie drogi karabin: nie strzelam bo mnie nie stać ale kupię szafę na broń, która zupełnie nie jest potrzebna.
Zapytaj kolegów ile kilo ołowiu wyrzucają z luf w tej inflacji.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Apropo sejfu wiesz chodzi o to żeby policja się nie przyczepiła do tego ,że źle przechowuję broń albo coś takiego ale jak mówisz ,że to nie ma sensu to dobra nie kupię.

Jednak jeszcze o jednym sobie myślałem bo jak robiłem patent strzelecki to strzelałem z karabinu 22lr z zamkniętą muszką i to mi sie wtedy bardzo podobało.Pomyślałem sobie może taką zamkniętą sobie kupię do Sharpsa.
Znalazłem coś takiego https://saguaro-arms.com/product-pol-24 ... 469-R.html ale nie wiem czy będxie pasować oraz jak to zamontować.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: marekp »

.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: smith »

Irek M pisze: śr 01.gru.2021 - 20:37 I to jest logika biednego, który kupił sobie drogi karabin: nie strzelam bo mnie nie stać ale kupię szafę na broń, która zupełnie nie jest potrzebna.
Zapytaj kolegów ile kilo ołowiu wyrzucają z luf w tej inflacji.
Z całym szacunkiem do ciebie Irku M (mimo wszystko) ale twe wpisy czasem są trudne do strawienia. Już pominę zaprzeczanie oczywistym faktom i parcie na "ostatnie słowo" to co tu napisałeś wywołuje niesmak. Ja wiem, kolega Andy wprowadza tu specyficzny klimat. Ale nie jest to przesłanką aby wyrzucać mu niezamożność (faktyczną czy raczej przez ciebie domniemaną). Robi chłopak co uważa i jest to jego sprawa. Opanuj się człowieku...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Kolego Smith, pisząc to co napisałeś dowodzisz, że absolutnie nie zrozumiałeś mojego przekazu, może więc poćwicz na prostszych tekstach zanim znowu, tak znowu się ośmieszysz.
Absolutnie nie miałem na myśli ani celu w jakikolwiek ubliżania koledze Andy, w tym przypadku oczywiście. Napisałem , Smith - może teraz zrozumiesz - że to logika biednego, a nie że biedak kupił drogą zabawkę. dla Ciebie to zapewne to samo ale to nie moja wina, że zapewne wcześnie skończyłeś swą edukację szkolną.
I sprawa ośmieszania się - czuję, że z uporem maniaka chcesz podkreślić moją niewiedzę co do kokili niby Alojza, którą posiadam. Otóż niedawno rozmawiałem z kolegą rusznik, który potwierdził autentyczność mojej. Jak bardzo głupio będzie tobie gdy wkleję jego opinię? To jest pytanie retoryczne, sprawdź w słowniku co oznacza byś nie musiał odpisywać.

Kolego Andy, muszka tunelowa i do tego koniecznie diopter bardzo ale to bardzo poprawiają celowanie. Nie wiem tylko czy akurat do tej wersji - czyli wojskowej - pasują takie przyrządy. Chociaż ja też wstawiałem tam gdzie ich nigdy nie było. Wolałem dobry widok na lini szczerbina, muszka tarcza niż poprawność historyczna. więc jesli masz na to kasę to kupuj.
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: smith »

Irek M pisze: pt 03.gru.2021 - 09:51 Kolego Smith, pisząc to co napisałeś dowodzisz, że absolutnie nie zrozumiałeś mojego przekazu, może więc poćwicz na prostszych tekstach zanim znowu, tak znowu się ośmieszysz.
Absolutnie nie miałem na myśli ani celu w jakikolwiek ubliżania koledze Andy, w tym przypadku oczywiście. Napisałem , Smith - może teraz zrozumiesz - że to logika biednego, a nie że biedak kupił drogą zabawkę. dla Ciebie to zapewne to samo ale to nie moja wina, że zapewne wcześnie skończyłeś swą edukację szkolną.
I sprawa ośmieszania się - czuję, że z uporem maniaka chcesz podkreślić moją niewiedzę co do kokili niby Alojza, którą posiadam. Otóż niedawno rozmawiałem z kolegą rusznik, który potwierdził autentyczność mojej. Jak bardzo głupio będzie tobie gdy wkleję jego opinię? To jest pytanie retoryczne, sprawdź w słowniku co oznacza byś nie musiał odpisywać.

Kolego Andy, muszka tunelowa i do tego koniecznie diopter bardzo ale to bardzo poprawiają celowanie. Nie wiem tylko czy akurat do tej wersji - czyli wojskowej - pasują takie przyrządy. Chociaż ja też wstawiałem tam gdzie ich nigdy nie było. Wolałem dobry widok na lini szczerbina, muszka tarcza niż poprawność historyczna. więc jesli masz na to kasę to kupuj.
Nie zrozumiałem, powiadasz.
Mówisz jak polityk.I nie chodzi o "autentyczność" twojej kokili a o zaprzeczanie jakoby kokila jednego z kolegów nie była od Alojza. Miała rzekomo różnić sie jakimś szczegółem. Zapytany o ten szczegół odpowiedziałes jak pewien znany pan pytany o cenę chleba. viewtopic.php?f=4&t=2344&start=120 dwa posty od góry, jest pytanie i jest odpowiedź.
Jesteś żenujący. Pouczasz, wypowiadasz się twierdząco w kwestiach o których nie masz zielonego pojęcia, na Youtubie twe filmiki są instruktażem jak nie należy robic. Pokazałeś choć jedną tarczę strzeloną z jakimś sensownym skupieniem? Pokazałeś choć jedną fotkę odlanego zgodnie ze sztuką pocisku wyglądającego jak pocisk a nie jakaś koslawa klucha? http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=54&t=196217 Ten maxibal to jakieś nieporozumienie. A strzelanie z karabinu w kalibrze .45 pociskiem od Smitha? Co chciałeś udowodnić? Że się da? Da sie równie dobrze oddać mocz do czajnika zamiast do pisuaru. Tylko nasuwa się pytanie, po co?

P.S.
Kończę dyskusję bo to nie ma sensu. Rozmowa z toba przypomina partię szachów z gołębiem. Gołąb wlezie na środek planszy, powywraca pionki, walnie kupę na srodku i dumny z siebie oznajmi że wygrał.
Miłego dnia życzę, bez odbioru...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: pt 03.gru.2021 - 09:51 Kolego Andy, muszka tunelowa i do tego koniecznie diopter bardzo ale to bardzo poprawiają celowanie. Nie wiem tylko czy akurat do tej wersji - czyli wojskowej - pasują takie przyrządy. Chociaż ja też wstawiałem tam gdzie ich nigdy nie było. Wolałem dobry widok na lini szczerbina, muszka tarcza niż poprawność historyczna. więc jesli masz na to kasę to kupuj.
No właśnie diopter byłem na głównej blackpowder.pl gdzie omawiali działanie dioptera za nic nie mogę tego zrozumieć co tam napisali, jak to ustrojstwo działa? Gdyby mi ktoś to wytłumaczył jakoś tak bym zrozumiał jak tego używać?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Andy, używanie dioptera jest bardzo proste i z całą pewnością pomożemy. Gdy zakładasz diopter to z reguły odkręca się szczerbinkę ale ja ją zostawiam bo wtedy łatwiej mi się ustawia diopter na daną odległość. W tej chwili w ogóle nie przejmuj się co to takiego MOA i jak to przeliczać Zanim jednak kupisz to zwróć uwagę na rozstaw śrub mocujących - 50 coś tam milimetrów - tyle ile śruby główne mocujące lub wkręty robaczkowe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pt 03.gru.2021 - 17:38 [...]
No właśnie diopter byłem na głównej blackpowder.pl gdzie omawiali działanie dioptera za nic nie mogę tego zrozumieć co tam napisali, jak to ustrojstwo działa? Gdyby mi ktoś to wytłumaczył jakoś tak bym zrozumiał jak tego używać?
No właśnie a propos "gołębia"...
Sorki ale nie mogłem się powstrzymać... :oops:
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Staszek L »

Irek pisze że MOA są nieważne.
Na przykład mamy trzy takie same karabiny ,takie same naważki, takie same pociski, proch na jednym kolega ma nastawy w MOA. Na 500m nastawia 50 MOA.
Drugi kolega ma na stawy w calach.
Trzeci kolega na karabinie ma zwykłą muszkę i szczerbinkę, korzysta z suwmiarki i podnosi w milimetrach. I wszyscy chcą strzelać na te 500 m, a tylko pierwszy kolega ma przestrzelaną broń na tym dystansie. Jeśli ktoś tego nie umie po przeliczać to tak naprawdę nic nie umie.
Dodam tylko że wszyscy mają broń dobrze przestrzeloną na 100 m
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Staszek L pisze: pt 03.gru.2021 - 22:12 Irek pisze że MOA są nieważne.
Tak, dla kogoś kto zaczyna zabawę z diopterem nie jest to istotne.
ODPOWIEDZ