obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Tichy
Posty: 16
Rejestracja: śr 11.lis.2020 - 18:41
Moja broń: Rem.1858 Uberti-Hege .44, 8"

obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: Tichy »

Witam wszystkich posiadających Europejską Kartę Broni Palnej. Zachęcam do zamówienia prochu w FAM Pionki :-) Z tego, co się dowiedziałem dziś telefonicznie wynika, że od czasu do czasu przemieszczają się oni po kraju i realizują zamówienia na proch czarny. O terminach i trasach tej "obwoźnej sprzedaży" decyduje ilość zamówień z danego rejonu. Ja już u nich zamówiłem, więc w moim interesie jest, żeby z Małopolski spłynęło do nich w najbliższym czasie jak najwięcej ewentualnych zamówień - wtedy szybciej przyjadą :-D

Należy na adres: sprzedaz@fam-pionki.com.pl
wysłać następujące informacje:
1). skan EKBP
2). dane (nie skan) z dowodu osobistego: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, przez kogo wydany, adres.
3). numer telefonu (koniecznie!), najlepiej komórkowego
4). jaki rodzaj prochu zamawiamy i w jakiej ilości.

Jeżdżą zazwyczaj co kilka tygodni, ale – jak już wspomniałem – zależy to od ilości zamówień z danego rejonu. Ofertę możecie znaleźć na stronie internetowej:
http://fam-pionki.pl/pl/oferta,inne-wyroby,15,135
Cen tam nie ma, jeżeli ktoś jest zainteresowany, to musi się z nimi kontaktować telefonicznie lub mailowo. Dowiedziałem się tylko o cenę Szwajcara 3Fg - jest po 385 zł za kilogram.
alterjorge

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: alterjorge »

Jak już mają obwoźną sprzedaż, to pewnie niedługo FAM będzie z prochem jeździł po odpustach. Radzę Kol. Tichy zapoznać się z terminarzem odpustów w parafiach archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: zbiho »

No to fajnie, będą w Bochni na Św. Mikołaja w Bazylice, super.
Tichy
Posty: 16
Rejestracja: śr 11.lis.2020 - 18:41
Moja broń: Rem.1858 Uberti-Hege .44, 8"

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: Tichy »

alterjorge pisze: pt 20.lis.2020 - 16:43 Jak już mają obwoźną sprzedaż, to pewnie niedługo FAM będzie z prochem jeździł po odpustach. Radzę Kol. Tichy zapoznać się z terminarzem odpustów w parafiach archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej.
Eee tam, wystarczy krakowski Emaus ;-)
Tak serio to wszystko przez jakieś durne nowe przepisy - w Kraku nie da się już nigdzie kupić czarnego prochu, wszyscy się wycofali. Jedyna szansa to albo samemu jeździć po Polsce lub do południowych sąsiadów, albo sprzedaż "z Żuka", ew. "z Nyski" ;-)
alterjorge

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: alterjorge »

Nie ma co marudzić tylko cierpliwie czekać. Nie dalej jak we środę odebrałem zamówione prochy w Nowym Sączu. Rzecz w tym, że czekałem na realizację cztery tygodnie. Zresztą w strzelectwie cierpliwość jest potrzebna, a już w historycznym to konieczność. Wyroby południowych sąsiadów nadają się do najlepiej do fajerwerków, może za wyjątkiem A1 i nieosiągalnego póki co Vesuvitu LC Express.
P.S. Emaus to dopiero na wiosnę, więc liczcie na ten bocheński św. Mikołaja. Myślę, że to będzie Nysa, może nawet niebieska.
Tichy
Posty: 16
Rejestracja: śr 11.lis.2020 - 18:41
Moja broń: Rem.1858 Uberti-Hege .44, 8"

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: Tichy »

alterjorge pisze: pt 20.lis.2020 - 21:47 Nie ma co marudzić tylko cierpliwie czekać. Nie dalej jak we środę odebrałem zamówione prochy w Nowym Sączu. Rzecz w tym, że czekałem na realizację cztery tygodnie. Zresztą w strzelectwie cierpliwość jest potrzebna, a już w historycznym to konieczność.
W Nowym Sączu, ale od FAM Pionki właśnie kupowałeś czy od kogoś innego? Bo jeszcze jedna firma jeździ, ale obecnie tylko z Vesuvitem. Jeżeli od FAM, to możesz powiedzieć, jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o umawianie się na odbiór. Jeżdżą jak kurier pod wskazany adres czy jak?
Ależ ja nie marudzę, uprzedzili, że trzeba poczekać - i poczekam, nie ma problemu. Byle nie do wiosny, aż tak cierpliwy nie jestem ;-) Stwierdziłem tylko fakt, że w lokalnych sklepach z bronią, myśliwskich itp. w Krakowie nie ma już czarnego prochu (jak ktoś wie, że gdzieś jest, proszę pisać).
alterjorge

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: alterjorge »

Trzeba złożyć zamówienie w FAM i czekać. Zadzwonią i powiedzą, kiedy i gdzie można odebrać.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: Brayan »

alterjorge pisze: pt 20.lis.2020 - 16:43 Jak już mają obwoźną sprzedaż, to pewnie niedługo FAM będzie z prochem jeździł po odpustach. Radzę Kol. Tichy zapoznać się z terminarzem odpustów w parafiach archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej.
Przecież to tak działa odkąd pamiętam, sam tak zamawiałem proch ze 2 lata temu.
Tylko że dostarczają do większych miast. Dla mnie było to spoko rozwiązanie bo najbliższy sklep z prochem to Warszawa albo Białystok.
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: compass200 »

Można też osobiście ,będzie taniej.
https://zlotystok.com/prochemist/proch- ... amowienie/
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: PosiadaczProcy »

Nieźle sobie winszują jeśli chodzi o "dane osobowe", bym się nie zdziwił gdyby ktoś kiedyś na te dane czegoś-tam po parabankach nabrał...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: .44 »

PosiadaczProcy pisze: ndz 22.lis.2020 - 23:18 Nieźle sobie winszują jeśli chodzi o "dane osobowe", bym się nie zdziwił gdyby ktoś kiedyś na te dane czegoś-tam po parabankach nabrał...
Rejestrując numer telefonu też te dane udostępniasz.
I co? Przyszedł już sądowy nakaz spłaty kredytu w Providencie?
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: compass200 »

telefon kontaktowy
numer EKB
Zamawiane ilości
Przewidywany termin odbioru
Do zamówienia trzeba dołączyć skan EKB
nie udostępniasz każdemu, tylko fabryce prochu.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: PosiadaczProcy »

.44 pisze: pn 23.lis.2020 - 09:41
PosiadaczProcy pisze: ndz 22.lis.2020 - 23:18 Nieźle sobie winszują jeśli chodzi o "dane osobowe", bym się nie zdziwił gdyby ktoś kiedyś na te dane czegoś-tam po parabankach nabrał...
Rejestrując numer telefonu też te dane udostępniasz.
I co? Przyszedł już sądowy nakaz spłaty kredytu w Providencie?
Zależy jaki masz telefon - jeśli taki który zastępuje ci przeglądarkę internetową, kartę płatniczą, bankomatową, Bibliotekę Narodową a od "jutra" również dowód osobisty, prawko, dowód rejestracyjny itp. dane nad wyraz osobowe, wręcz osobiste - masz rację, wszelkie te dane po udostępnieniu numeru tu, tam i owam (nie mam na myśli Operatora Sieci gdzie kartę Sim rejestrowałeś bo on może te dane udostępnić jedynie Służbom "W Służbie Narodu"(qrde...skąd ja to znam?) czyli dla UBW, ABW, SKW, SWW, CBŚP jeśli chce...i te de i te pe!) możesz już uważać za udostępnione jakobyś czasu wiatrów na'halnych dmuchnął w dojrzały kwiatostan mniszka lekarskiego... :-D
Jacek1953
Posty: 10
Rejestracja: ndz 18.lip.2021 - 12:29
Moja broń: brak

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: Jacek1953 »

Witam.
Czy ktoś z Państwa wie, czy dalej FAM Pionki prowadzi dostawę obwoźną prochu czarnego do odbiorcy?
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: obwoźna dostawa prochu z FAM Pionki

Post autor: marekp »

To nie jest sprzedaz obwozna tylko przy okazji dostawy amunicji kurier moze wziac 20kg prochu i umowic sie z tymi, którzy zamówili zeby im dac ten proch i zabrac pieniadze. To dziala od bardzo wielu lat i nie widac powodu zeby przestalo dzialac. W razie watpliwosci mozna zawsze zadzwonic do Pionek i zapytać. Skad tutaj ktos ma wiedziec jak to wyglada? Rzetelnej informacji udzieli FAM Pionki. Bardzo uprzejmi zreszta i zawsze odbieraja telefon wiec nie widze powodu zeby pytac na forum czy fabryka amunicji dziala i jak dziala.

MarekP
ODPOWIEDZ