XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: Miner »

Pojawił się regulamin "Niedźwiadka" we Wrocławiu.

Zwróćcie uwagę, że organizatorzy wykluczają z udziału w zawodach sporą część strzelców czarnoprochowych?
W regulaminie z 2021 roku napisano:
5. Uczestnicy zawodów
Z uwagi na rangę zawodów Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia zaprasza do udziału w zawodach wyłącznie zawodników posiadających aktualną licencję PZSS.
W regulaminie edycji z 2019 roku było:
Ze względów bezpieczeństwa do zawodów będą dopuszczone jedynie osoby umiejące sprawnie obchodzić się z bronią, a więc należące do Bractw Kurkowych, PZSS, LOK, PSSH, Klubów Strzeleckich, Stowarzyszeń i Grup rekonstrukcyjnych oraz strzelcy czynnie uczestniczący w dotychczas rozgrywanych zawodach z broni historycznej – czarnoprochowej.
DO TEJ PORY NIE BYŁO TAKICH PRAKTYK - WSZYSTKIE RUNDY PUCHARU POLSKI I MISTRZOSTWA POLSKI BYŁY OTWARTE DLA WSZYSTKICH STRZELAJĄCYCH (zachowujących zasady bezpieczeństwa)

Co takiego się dzieje i z czego to wynika? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: Slonik »

Jeden związek, jedna rzesza, jeden prezes? 😉 Można to oczywiście potraktować jako żart, ale myśliwi również nie mają w Polsce wyboru - albo wstąpią do PZŁ, albo nie będą myśliwymi. Polacy bardzo lubią tworzyć podziały i snobować się.
Można spytać korespondencyjnie organizatorów o przyczynę dyskryminacji zawodników, którzy nie należą do PZSS. Można również zbojkotować zawody, nawet będąc członkiem PZSS.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: Willie357 »

Możnа jeszcze zаbrаć kаrаbin,licencję i zаmiаst miаukolić pojechаć nа zаwody.
ODPOWIEDZ