Strzelba gładkolufowa

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

Tu masz wszystko co trzeba:
https://saguaro-arms.com/pol_m_Bron-_Cz ... e-291.html
Ceny są jakie są, wymarzony sprzęt możesz kupić nawet na raty z dostawą kurierem do domu. Wielokrotnie kupowałem bez żadnego problemu. I przynajmniej nie będziesz się bał każdego pukania do drzwi...
Piston61 pisze: sob 09.sty.2021 - 02:06 :piwo: Kolego kup najlepiej sobie hawkena on wyjdzie najtaniej , a frajdy sprawi wiele :-D
To też jakieś rozwiązanie całkiem sensowne...
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

Ile trzeba położyć za taki sprzęt może masz do sprzedania a mnie będzie stać :(
[/quote]
tu masz jedna wersję taką jak moja z jednym spustem i jedna lufa ze stałym czokiem
https://saguaro-arms.com/product-pol-10 ... S-652.html

a tu klasyczna z gwintami pod czoki ( mi to nie leży )
https://saguaro-arms.com/product-pol-26 ... rsoli.html
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

Piston61 pisze: sob 09.sty.2021 - 02:06 :piwo: Kolego kup najlepiej sobie hawkena on wyjdzie najtaniej , a frajdy sprawi wiele :-D
To też jakieś rozwiązanie całkiem sensowne...
[/quote]


Hawken nie daje tyle frajdy co strzelba :-P wiem bo mam Hawkena :-P
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Piston61 »

Hawken nie daje tyle frajdy co strzelba :-P wiem bo mam Hawkena :piwo: Mimo tylu zabawek hawkena masz do innych po prostu trzeba dorosnąć :lol: a kolega dopiero zaczyna i na czymś trzeba się uczyć :-D
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

Kolego Benek może warto rozważyć pytanie tylko jak daleko musiał byś do kolesia jechać bo zakup zdalny bez przestrzelenia odradzam

https://www.olx.pl/oferta/bron-strzelba ... bfaa71ab88
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

Skoro przy temacie znów to pokopałem trochę neta i to jest firma Szwecka huskvarna a to ta broń co pokazałem która produkuje nie wiem czy jeszcze czarno prochowce w tym dubeltówki może ktoś ma inne informacje ja łynąłem gila napisanego przez kogoś choć brzmiało to sensownie wie ktoś coś na ten temat ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

Benek pisze: sob 09.sty.2021 - 16:17 [...]jest firma Szwecka huskvarna [...]
- przerobiona z broni pozwoleniowej poprzez wymianę iglicy na kominki...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: zbiho »

Nie było żadnej strzelby łamanej rozdzielnego ładowania w historii.
Te wszystkie wynalazki to przeróbki i konwersje wsteczne, ale nieuprawnione i nielegalne.
Jak strzelba to tylko ładowana od przodu i nie ma żadnych wyjątków.
Wielokrotnie tłumaczone, ale każdemu trzeba osobno udowadniać, no bo on sobie kupi.
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

zbiho pisze: sob 09.sty.2021 - 16:45 Nie było żadnej strzelby łamanej rozdzielnego ładowania w historii.
Te wszystkie wynalazki to przeróbki i konwersje wsteczne, ale nieuprawnione i nielegalne.
Jak strzelba to tylko ładowana od przodu i nie ma żadnych wyjątków.
Wielokrotnie tłumaczone, ale każdemu trzeba osobno udowadniać, no bo on sobie kupi.

niech kupi i zaspawa baskile będzie ładowana odprzodowo :brawo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Wycior »

zbiho pisze: sob 09.sty.2021 - 16:45 Nie było żadnej strzelby łamanej rozdzielnego ładowania w historii.
Dla ścisłości: były, aczkolwiek stanowiły raczej wyjątek potwierdzający regułę. Przykładem może być karabin Maynarda z jego fenomenalną łatwością wymiany luf. W wariancie cywilnym występowały zestawy z dwoma lub więcej wymiennymi lufami, z których jedna mogła być gładka do strzelania śrutem:
Obrazek
W tym wykonaniu lufy mają osobne dźwignie, co przyśpiesza wymianę luf, zwłaszcza w warunkach polowych.

Nie podważa to jednak ogólnej słuszności twierdzenia @zbiho, że dedykowanych, łamanych dubeltówek myśliwskich rozdzielnego ładowania w praktyce nie było i napotkany egzemparz czegoś takiego zdrowy rozsądek nakazuje uważać za konwersję wsteczną.
Bass 77
Posty: 33
Rejestracja: pn 15.paź.2007 - 10:17
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Bass 77 »

zbiho pisze: sob 09.sty.2021 - 16:45 Nie było żadnej strzelby łamanej rozdzielnego ładowania w historii.
Jak strzelba to tylko ładowana od przodu i nie ma żadnych wyjątków.
Nieprawda. Jeśli się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj i nie wygłaszaj kategorycznych sądów. Dubeltówki łamane Lefaucheux na nabój scalony zaczęły być produkowane na szerszą skalę w latach 30 tych XIX wieku, obok nich przez kilkadziesiąt lat produkowano odprzodowe kapiszonówki - oczywiste że musiało w takiej sytuacji powstać coś pośredniego między tymi dwoma systemami. Dubeltówki łamane z zapłonem kapiszonowym z kluczem Lefaucheux, czy "Lancaster" były produkowane w mniejszej liczbie, ale nie są to też jakieś skrajne rzadkości, na renomowanych aukcjach trafiają się od czasu do czasu. I piszę tu o dubeltówkach produkowanych od podstaw jako kapiszonowe odtylcówki, a nie jakiś konwersjach czy pokątnych przeróbkach
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Magua »

Pyknij jakies zdjątko, skoro to nie rzadkość.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: zbiho »

Też jestem ciekaw tego zagubionego ogniwa w teorii ewolucji strzelb gładkolufowych, tak jak u Darwina, powinno być, tylko nikt nie może odnaleźć. Na pewno na aledrogo nie ma szans się pojawić.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Wycior »

Miałem kiedyś w ręku myśliwską dubeltówkę kapiszonową ładowaną odtylcowo - wyjątkowo luksusowy egzemplarz, robiony na zamówienie zamożnego myśliwego, a może i według jego własnego projektu. Strzelbę można było ładować zarówno odprzodowo, w sposób tradycyjny, jak i papierowymi patronami od tyłu. Była to broń tak wyjątkowa że uznałem ją za wyjątek potwierdzający regułę. Dlatego dla wzbogacenia mojej wiedzy byłbym bardzo wdzięczny za link do jakiejś aukcji z łamaną kapiszonową dubeltówką.
Ostatnio zmieniony pt 22.sty.2021 - 20:15 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: wyrzucony »

Dołączam do Wodza i czekam na fotkę tej nierzadkosci :P
ODPOWIEDZ