Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Moda przyszła. Moda wśród elementu. Kupujesz remika i jesteś gość na dzielni. A to prędzej lub później odbije się szykanami na pasjonatach. Może przesadzam, bo mieszkając w okolicy o bandyckich tradycjach jestem przeczulony, ale nie do końca podoba mi się np. tegoroczny boom na broń CP 😕
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Magua »

Przecież jesteś zwolennikiem obowiązkowej rejestracji, więc co ci tam jakieś szykany.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB. Ale wymóg posiadania pozwolenia na broń CP uderzyłby mnie dodatkowo po kieszeni i w efekcie, po uzyskaniu zezwolenia, spowodowałby moje przejście na broń współczesną, bo z pozwoleniem w kieszeni mógłbym kupić młodemu AR bocznozapłonowy, a sobie np. Colta 1911.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Kolejny debil

Post autor: Brayan »

Slonik pisze: sob 21.lis.2020 - 12:35 Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB. Ale wymóg posiadania pozwolenia na broń CP uderzyłby mnie dodatkowo po kieszeni i w efekcie, po uzyskaniu zezwolenia, spowodowałby moje przejście na broń współczesną, bo z pozwoleniem w kieszeni mógłbym kupić młodemu AR bocznozapłonowy, a sobie np. Colta 1911.
Proponuję rozejrzeć się w temacie na poważnie i wtedy się rozjaśni co jest drogie a co nie.
Całkowity koszt wyrobienia pozwolenie wyszedł mnie ok 2 tyś pln łącznie z dojazdami itp.
Najtańsza pukawka 9x19mm dająca mnóstwo frajdy to koszt ok 2tyś (nowa) czyli niedużo droższa od przyzwoitego rewolweru 8" tylko do scalonej nie trzeba całego tego osprzętu.
Z karabinami podobnie. Bo w scalonej żeby strzelać celnie na 50-100m wystarczy używany karabinek .22lr za 2-3tyś (Shull, Vostok) a jakie trzeba pieniądze wydać na karabin czarnoprochowy + nauczenie się go ? Dopasowanie amunicji i reszty ?

Cp jest dla ludzi majętnych i mających mnóstwo czasu na zajmowanie się tym na poważnie.

U mnie to przeważyło czas i peniądze. Czas potrzebny na jako takie ogarnięcie tematu.

Z nitro jest tak że 15 min po tym jak mam ochotę nastrzelanie siedzę w samochodzie, wracam wrzucam sprzęt do szafy. Co najwyżej przecieram lufę a gruntownie czyszczę po kilkuset strzałach, bez względu na to czy to karabin, strzelba czy pistolet.
Dzięki pozwoleniu w domu pojawiła się broń .22lr co dało możliwości strzelania rodzinnego chociaż mój 9 letni syn i tak najbardziej lubi strzelać z AR-a .223.
Sprzedałem czarnoprochówki i na razie nie zamierzam do tego wracać, może jak będę na emeryturze :D
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Zgadzam się z Tobą. Jednak póki co nie dysponuję wolną kwotą, którą mógłbym przeznaczyć jedynie na swoje hobby. Ten rok nie jest łatwy. Wszystkie plany finansowe wzięły w łeb.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Magua »

Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB.
Hm. A co ma piernik do wiatraka?
Nie wiem jak sobie wyobrażasz rejestrację, ale potrzebne są wszystkie badania, jak na palna. Wiec i koszt ten sam.
po uzyskaniu zezwolenia, spowodowałby moje przejście na broń współczesną, bo z pozwoleniem w kieszeni mógłbym kupić młodemu AR bocznozapłonowy, a sobie np. Colta 1911.
I wszyscy byliby szczęśliwi.
Ja w szczególności.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

A dlaczego Ty?
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Slonik pisze: sob 21.lis.2020 - 12:35 Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB.
Masz EKB? - no to czuj się zarejestrowany...Co prawda nie jest to "pozwolenie" ale już "nitkę" twojego "swetra" na bębnie mają raz jeden okręconą, a jak mają - wystarczy uruchomić bęben... :-D :-D :-D
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

A tak poza tym w domu wszyscy zdrowi?

Jeżeli coś się zmieni, to tacy „zakonspirowani” posiadacze broni CP jak Ty będą mogli postrzelać co najwyżej gumką w majtkach, bo na strzelnice nikt was nie wpuści. Do tego narazicie się na kilka lat odsiadki i stosowny wpis w rejestrze skazanych. Więc jaki sens ma ta Twoja „konspiracja”?
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: .44 »

PosiadaczProcy pisze: ndz 22.lis.2020 - 23:11
Slonik pisze: sob 21.lis.2020 - 12:35 Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB.
Masz EKB? - no to czuj się zarejestrowany...Co prawda nie jest to "pozwolenie" ale już "nitkę" twojego "swetra" na bębnie mają raz jeden okręconą, a jak mają - wystarczy uruchomić bęben... :-D :-D :-D
Jestem zarejestrowany. I co z tego?
A to że co jakiś czas uruchamiam bęben. Bęben SAA1873.
Takiego prawdziwego, 45LC.
Myślę kolego posiadaczu procy że paranoikiem jesteś i na procy poprzestaniesz.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Kolejny debil

Post autor: Brayan »

.44 pisze: pn 23.lis.2020 - 09:45 Jestem zarejestrowany. I co z tego?
A to że co jakiś czas uruchamiam bęben. Bęben SAA1873.
Takiego prawdziwego, 45LC.
Myślę kolego posiadaczu procy że paranoikiem jesteś i na procy poprzestaniesz.
Dokładnie, można mieć wtedy wszystkie możliwe fanaberie (no może po za bronią automatyczną i sygnałową).
Ja mieszkam w cudownym miejscu, jeśli chodzi o WPA, Przy jednym ambarasie pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie do sportu - 9 + 30 promes.
Tylko ilość kasy i miejsca ogranicza.

A koszt pozwolenia przy kosztach dobrej broni czarnoprochowej też nie taki straszny, szczególnie ze nie trzeba wszystkiego robić na raz. Ja zrobiłem najpierw patent/licencja a o pozwolenie wystąpiłem dopiero po 9 miesiącach.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

.44 pisze: pn 23.lis.2020 - 09:45
PosiadaczProcy pisze: ndz 22.lis.2020 - 23:11
Slonik pisze: sob 21.lis.2020 - 12:35 Rejestracja mi nie przeszkadza. Mam EKB.
Masz EKB? - no to czuj się zarejestrowany...Co prawda nie jest to "pozwolenie" ale już "nitkę" twojego "swetra" na bębnie mają raz jeden okręconą, a jak mają - wystarczy uruchomić bęben... :-D :-D :-D
Jestem zarejestrowany. I co z tego?
A to że co jakiś czas uruchamiam bęben. Bęben SAA1873.
Takiego prawdziwego, 45LC.
Myślę kolego posiadaczu procy że paranoikiem jesteś i na procy poprzestaniesz.
Myślę kolego Sloniku że mnie kompletnie nie zrozumiałeś - mój wtręt o "miętkim" rozmywającym różnice przejściu pomiędzy faktem posiadania EKB a rejestracją (przecież wiesz że to może nie de jure, ale na pewno de facto jest to samo a jam tylko na to zwrócił uwagę - i dostałem lagę... :-( ) nie ma nic wspólnego z paranoizmem jaki często-gęsto wyskakuje gdy człek intencyj człeka ni w ząb pojmuje, jedyne co - to złośliwość która w nim buzuje... :-D :-D
To, że jesteś zarejestrowany i że "nic z tego" mnie ani ziębi ani parzy...natomiast co stanu mojego CP-posiadania nie będę się wypowiadał ni przedtem ni potem - czyż gadka nie jest srebrem a milczenie złotem...? :-D :piwo:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: wyrzucony »

PosiadaczProcy pisze: sob 28.lis.2020 - 00:26 ... - czyż gadka nie jest srebrem a milczenie złotem...? :-D :piwo:
Zastosuj wreszcie tę sentencję do siebie i odzywaj się jak masz coś istotnego i merytorycznego do przekazania. Wolę Twe "złote milczenie" niż pusty brzęk Twych "srebrnych słów'. :!:
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Derek pisze: ndz 29.lis.2020 - 15:54
PosiadaczProcy pisze: sob 28.lis.2020 - 00:26 ... - czyż gadka nie jest srebrem a milczenie złotem...? :-D :piwo:
Zastosuj wreszcie tę sentencję do siebie i odzywaj się jak masz coś istotnego i merytorycznego do przekazania. Wolę Twe "złote milczenie" niż pusty brzęk Twych "srebrnych słów'. :!:
Zastosuję się, ale...z wzajemnością - pozwól że ja, o ile czas i zima dadzą mi tę szansę, pozwolę sobie definiować Twoje "srebrne pobrzęki", każdorazową konsultację pod kątem istotności/merytoryczności z Tobą na priva. Mając imprimatur Takiego Doradcy przynajmniej uniknę publicznego obciachu który oblewa mnie :ops: pąsem :ops:/serce dręczy pląsem skąd już krok do piachu... ;(
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

PosiadaczProcy pisze: pn 30.lis.2020 - 18:20 Zastosuję się, ale...z wzajemnością - pozwól że ja, o ile czas i zima dadzą mi tę szansę, pozwolę sobie definiować Twoje "srebrne pobrzęki", każdorazową konsultację pod kątem istotności/merytoryczności z Tobą na priva. Mając imprimatur Takiego Doradcy przynajmniej uniknę publicznego obciachu który oblewa mnie :ops: pąsem :ops:/serce dręczy pląsem skąd już krok do piachu... ;(
Skoro Twe serce tak udręczone admina pobrzękiwania pląsem, chce uniknąć publicznego obciachu,
swe czcze zapiski umieść w księdze nienawiści, nikomu nie pokazuj i zakop w piachu.
Przyniesie to korzyści obecnym i potomnym co czytać ciekawi,
Nie będą bujać w obłokach i nikomu się "klapka" nie przestawi...
Ostatnio zmieniony pn 30.lis.2020 - 19:52 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ