Trójmiasto i okolice

Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Ale ja jestem z Gdańska blisko Wrzeszcza gdzie znajduje się strzelnica na Jaśkowej Dolinie. Ale do Gdyni też mogę się wybrać. Jak już postrzelasz trochę to okaże się, że samotne strzelania nie ś takie złe :-)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja bym wtedy tam pojechal do ciebie. W Marcu bylem ostani raz w Polsce i z kuzynka w pociagu mialismy Wrzeszcz, jak sie nie myle, bo ona musiala w Gdansku cos zalatwic. To wiem przynajmniej tak na okolo gdzie to jest. Ale pierw musze gdzies proch zalatwic, bo wtedy kupilem tak powiem ´fainy samochod´a nie mam do niego paliwa.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

A tam u was na miejscu też nie da rady kupić i postrzelać? I nie wiem czy wiesz ale tam u Ciebie Twój rewolwer jest nielegalny jeśli nie masz na niego pozwolenia!!!
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja wiem. Dlatego on lezy w Polsce u mojej kuzynki. Tu trzeba miec pozwolenie jak na wspolczesna bron, razem z szafka. Chyba nawet dwoma, jednej do broni i jednej do amunicji. Trzeba miec zaswiatczona ´potrzebe´, co znaczy w praktyce nalezenie do klubu strzeleckiego i obowiazek regularnego chodzenia na treningi. Po prostu to juz by nie bylo hobby, tylko...obowiazek za ktorego sie jeszcze grubo placi. Dziekuje...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

A ja myślałem, że "tylko" pozwolenie jeśli jest 6 komór nie rozwierconych. Ale jest też bardzo fajny " rewolwer" Tingle - jednostrzałowy :-)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Chyba tak. Jedno-strzalowa bron CP mozna kupic od 18stu lat. Ale prochu znow nie. Aby dostac pozwolenie do kuopwania prochu trzeba zdawac jakies examiny i chyba trzeba te inne warunki jak do broni tez spelniac. Ale tu juz nie jestem pewien. Nie informowalem sie dalej. Po prostu brzmi dla mnie na zbyt duzo klopotow. A niemieckim politykom prawa dotyczace legalnego posiadania broni jeszcze nie sa dosc ostre i po karzdym przypadku z jakims wariatem, probuja srube jeszcze troche dokrecic. A wjec nakupujesz sprzet, zrobisz examiny a jutro ci itak zabronia.
Ze na tureckich slubach wala z pistoletow maszynowych w powietrze...tym sie nikt nie zajmuje, bo tu posprzatac jest wrecz nie mozliwe bez wywolania wojny domowej, i wogole ´rasizm´ :lol: .
Europejczykow gnebic to sie jeszcze oplaca, a wiec to robia.
Niemcy to kompletny cyrk i narod klaunow. Powaznie.
Ostatnio zmieniony śr 08.kwie.2020 - 18:33 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 2 razy.
kargull007
Posty: 2
Rejestracja: wt 07.kwie.2020 - 20:51
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: kargull007 »

Szanowny panie Irku M. W new army 44 upatruje arki Noego, która to w razie polemiki z jakimś nieprzychylnym mi człowiekiem naruszającym mój mir domowy, pozwoli mi bezpiecznie dopłynąć na suchy ląd. W razie wymiany argumentów w takiej sytuacji powszechnie wiadomym jest, iż dysputę zazwyczaj wygra ten retor który dysponować będzie argumentem mocniejszym od swojego adwersarza. Oczywiście z zaproszenia na Jaśkową z miłą chęcią skorzystam wraz z żoną kiedy tylko skończy się lockdown. Pozdrawiam
Mazut
Posty: 2
Rejestracja: wt 14.lip.2020 - 07:00
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Mazut »

Przede wszystkim chciałem się przywitać. Jestem z Gdyni
Jako że właśnie leci do mnie pierwsza sztuka broni z Francji to pewnie niebawem dołączę do grona trójmiejskich miłośników CP. Mam też kilka pytań do bardziej doświadczonych

Wcześniej ze znajomymi bywałem w Czapli w Lublewie. Jakie byście polecali przystępne cenowo miejsca w Trójmieście?

Przed odebraniem rewolweru powoli kompletuję całe niezbędne wyposażenie (BHP, narzędzia, amunicja itp). Problem na starcie będę miał tylko z prochem. Czy jest ktoś w trójmieście kto pomógłby w organizacji prochu komuś bez EKB?

Pozdrawiam
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Cenowo wygląda to tak: Lublewo 35 zł, a Jaśkowa Dolina 20 zł. Teoretycznie na Jaśkowej płacisz za godzinę ale praktycznie za cały czas strzelania. Nigdy nie siedziałem dłużej niż 2, 3 godziny. Niedawno otworzono strzelnicę gdzieś w Kolibkach ale nie byłem tam jeszcze. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to pisz do kolegi Mazi, sprowadza z Czech różne artykuły.
Mazut
Posty: 2
Rejestracja: wt 14.lip.2020 - 07:00
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Mazut »

Irek M pisze: wt 14.lip.2020 - 10:34 Cenowo wygląda to tak: Lublewo 35 zł, a Jaśkowa Dolina 20 zł. Teoretycznie na Jaśkowej płacisz za godzinę ale praktycznie za cały czas strzelania. Nigdy nie siedziałem dłużej niż 2, 3 godziny. Niedawno otworzono strzelnicę gdzieś w Kolibkach ale nie byłem tam jeszcze. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to pisz do kolegi Mazi, sprowadza z Czech różne artykuły.
Dzięki za pomoc
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Jak zwykle święto Edukacji uczczone należycie i w właściwym miejscu :-)
Obrazek
Wydawało mi się, że strzelam z Sharps :-) :-)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: wyrzucony »

Ależ spektakularne zdjęcie :brawo:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Przyznam, że często na strzelnicy fotografuje/filmuję. Ale tylko co jakiś czas trafiają się takie foty.
Aż strach stać obok :-) ale stojąc obok nie widać tego w realu.
solotion
Posty: 1
Rejestracja: wt 13.paź.2020 - 16:21
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: solotion »

Hej,
nie chcę zakładać nowego tematu.
Od niedawna jestem posiadaczem remika 1858.
Czy ktoś w trójmiasto i okolice jest w stanie poratować odrobiną czarnego proszku do czasu wyrobienia EKB? Pisałem do Mazi maila (PW nie przyjmuje).
Za jakiś czas będę chciał się przejść na strzelnicę przetestować sprzęt, fajnie byłoby pójść z kimś doświadczonym.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

@Irek M
Jak byłem teraz w sierpniu w Polsce i na strzelnicy, to w Lublewie jak dobrze pamiętam. To jest tam trochę poza miastem i paręset metrów w lesie, tak? Bardzo mi się podobało, zwłaszcza trener przy którym korzystałem z vouchera na współczesną broń, był śmieszny i jednocześnie bardzo profesjonalny. Tylko że dojazd był trochę trudny i długi. Bez rodziny, autobusem bym z Gdyni nie chciał tam jeździć.
Ale ja myślałem że do strzelania z CP będzie odkryta strzelnica potrzebna. Następny raz pojadę na Jaśkową Doline.
ODPOWIEDZ