Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
RG_CP
Posty: 33
Rejestracja: sob 02.wrz.2017 - 20:43
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RG_CP »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 15.cze.2020 - 21:28 Tylko ze wszysko po lewej stronie od PISu pewnie prawa zaostrzy. Oni moze nie poluznia ale tez nie pogorsza sytuacji.
Jest też prawa strona od PISu... Czy "oni" nie pogorszą? Już raz pokazali, że chcą... teraz też nieźle się kryją... po co? Czy takie postępowanie daje szansę na to że "nie pogorszą sytuacji"?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ile posiadaczy broni czarnoprochowej jest wlasciwie w Polsce?
Zaloze sie ze zaden z nich by sobie dal chetnie zabrac swoj aparat.
Ile glosow to by oznaczalo?
(To jest znow dobra strona wielkiej popularnosci.)
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: jedna_brew »

przede wszystkim okazuje się, że jednak mimo wszystko nie jesteśmy takimi dzikusami za jakich uważamy swoich sąsiadów. piszę to z pełną samo-złośliwością, bo ile razy ktoś z nas pomyślał że nie dałby broni swojemu sąsiadowi bo to d...il choć wiemy że sąsiad myśli to samo w drugą stronę?

powtarzam to co pisałem z okazji szału na zakupy broni CP z okazji koronki - rozprzestrzenienie broni CP poza wąskie grono hardcorowych fanów prawilności historycznej odniesie pozytywny skutek, kultura strzelecka oraz kultura posiadania broni w naszym kraju się rozwinie, a tego właśnie potrzeba - żeby tzw. "zwykli" ludzie i politycy przestali traktować broń jak coś z gruntu złego.

puenta: jakoś wciąż nie zabijamy się wzajemnie z broni palnej, więc jako społeczeństwo zdajemy egzamin z odpowiedzialności. tak, wiem że są wyjątki - czytałem, ale mimo wszystko proszę - zachowajmy umiar w krytyce.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

Cyt:
" https://www.youtube.com/watch?v=H6wIB9DS57s - A że ministrant rządu Narodu Polskiego Płaszczak głoszący takie spicze ewidentnie honoru nie ma ("Honoru od dziada nie należy wymagać bo dziad nawet jak się nażre czekolady to i tak mu się kapustą odbija") wstydźmy się Polacy za tego niedościgłego Herosa krótkich bon-motów in gremio...Wstydu od tego pewnie Dumnemu Narodowi Królów rządzonemu przez Srulów na planecie przybędzie - wszak wstyd gremialny swoją masę ma! - ale tyle już razy nas zawstydzali wrogowie zewnętrzni (vide Ust. o IPN, Act 447 just/szast/pras/chlast wyciśniemy te miliardy z polskich wsi i miast) tyle razy robili to ex Camera nasi Ministranci-wrogowie wewnętrzni (jak San Antonio M., jak San Escobar i multum innych im podobnych i nie mniej w ośmieszy-niszczycielskiej materii nadobnych) że jak w "Samych swoich" powiada stara Kargulowa - "...był czas przywyknąć przecie". - k.cyt
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

jedna_brew pisze: pn 15.cze.2020 - 07:54
Czarnowidz pisze: sob 13.cze.2020 - 17:44 Ta wypowiedź przypomina mi pewną anegdotę popularną u schyłku PRLu: "Pewna gazeta napisała artykuł o trzech bohaterskich skinheadah którzy uratowali życie staruszce. Jak tego dokonali? Przestali ją kopać..."
tak by było, gdyby bohaterska pani prokurator z własnej woli przestała kopać, a tutaj mamy sytuację że dopiero ten czwarty nakazał zaprzestać. pytanie czy to źle? ;)

Tu nie chodzi o panią prokurator leczo prokuraturę jako całość. Jeśli Twoją córkę zaatakuje gwałciciel a ona w obronie"koniecznej" użyje klucza do kół i go zabije a potem trafi do więzienia za "przekroczenie granic obrony koniecznej" - no bo przecież niedoszły gwałciciel nie miał klucza do kół, on miał gołe ręce - i spędzi w areszcie 12lat (bo tyle wynosi niechlubny rekord jaki spędził bez wyroku w areszcie Polak) to czy wówczas bedziesz liczył na to że z aresztu wypuści ją miłościwie minister ziobro?

Facet z programu "Alarm" jest BOHATEREM! Obronił siebie i swoją rodzinę pomimo bezradności instytucji państwowych (Policji). Powinien dostać medal! A tym czasem zamiast tego trafia do więzienia... Co byś powiedział gdyby Adam Małysz po oddaniu rekordowego skoku zamiast dostać medal trafił by do więzienia za narażenie życia i zdrowia ludzkiego?

Co do PiS-u to nie jest i nigdy nie była to partia prawicowa! PiS to jak to powiedział Tadeusz Cymański w rozmowie z Moniką Jaruzelską to CHRZEŚCIJAŃSKA LEWICA!
Ta partia łączy katolicką obyczajowość (stosunek do aborcji, nadrzędna rola kościoła nad państwem itp.) z lewicową (socjalistyczną) ideą państwa (nad)opiekuńczego (rozdawnictwo publicznych pieniędzy, pozbawienie jednostki prawa do obrony itp.)

Zastosowali tym sposobem socjotechniczny trik: Mówią o sobie że są partią pawicową(choć nie jest to prawdą) bo dla nich najważniejsze rzeczy to przecież rodzina, naród, kościół, tradycja, walka z komunizmem, aborcją itp. Z drugiej strony socjalistyczna gospodarka, wielkie państwowe projekty (przekop mierzei wiślanej, budowa polskiego auta elektrycznego itp.) socjalistyczne rozdawnictwo w rodzaju 500+, emerytury dla matek itp. przyciągają życiowych nieudaczników uzależnionych od państwowej pomocy i tradycyjnie głosujących na lewicę. Dzięki temu trikowi mają głosy i ludzi o prawicowych poglądach i lewicowych. No i wygrywają wybory.

Antu ciekawy filmik:
Templariusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 01.lis.2017 - 23:02
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Templariusz »

Odpowiedź MSWiA na zapytanie A.Turczyna w sprawie prac nad nową "ubojką"

https://trybun.org.pl/2020/06/16/prace- ... -przepisy/
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Światek strzelecki powinien się jednoczyć i powinien dawać widoczny głos!
RG_CP
Posty: 33
Rejestracja: sob 02.wrz.2017 - 20:43
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RG_CP »

Czarnowidz pisze: czw 18.cze.2020 - 22:18 Światek strzelecki powinien się jednoczyć i powinien dawać widoczny głos!
I o to chodzi!
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Slonik »

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ ... ne/h9s7ycw

ZABRAĆ BROŃ PALNĄ POLICJI! UZBROJENI W BROŃ PALNĄ POLICJANCI TO ZAGROŻENIE DLA SPOŁECZEŃSTWA!
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Tu akurat popieram policję. Każdy złodziej, bandyta powinien czuć zagrożenie utraty zdrowia i życia jeżeli decyduje się na łamanie prawa. Powinni zmienić zakres prawa dając dla właściciela prawo obrony własności wszystkimi środkami przymusu...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Slonik »

Nie zgadzam się i powielam argumentację stosowaną przez MSWiA. Każda broń posiadana przez obywateli to zagrożenie. A skoro tak, to tym bardziej należy zwracać uwagę na to, w jakich okolicznościach i z jakim skutkiem broni używają policjanci. A znałem choćby takiego, który w stanie nietrzeźwym wyruszał samochodem na polowanie. W ogóle uważam, oczywiście powielając argumentację MSWiA, że największe zagrożenie dla społeczeństwa to policjanci, ponieważ są uzbrojeni. A przecież broń to ZŁO!
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Slonik pisze: pt 03.lip.2020 - 12:58 [...] A przecież broń to ZŁO!
To w takim razie pomyliłeś fora... :lol:
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: KUKUŁKA »

Niedawno czytałem że w jakimś mieście siedział sobie ma ławeczce 60 kilkuletni chłopina , podszedł do niego naćpany i nachlany debil i nożem podziabał go bez żadnego powodu -w normalnym społeczeństwie należy z całą bezwzglednością walczyć i ścigać patologię i skrzywienia- a nie narzędzia.Akurat rozbrajanie ludności nie ma na celu poprawy bezpieczeństwa-to oczywiste i nie ma o tym co debatować.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 803
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Slonik pisze: pt 03.lip.2020 - 07:49 https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ ... ne/h9s7ycw

ZABRAĆ BROŃ PALNĄ POLICJI! UZBROJENI W BROŃ PALNĄ POLICJANCI TO ZAGROŻENIE DLA SPOŁECZEŃSTWA!

Zgadzam się!
Broń palna to ostateczność. Używa jej się wyłącznie w obronie życia. W tym przypadku zagrożenie życia policjantów nie występowało bo złodzieje przecież nie atakowali policjantów tylko przed nimi uciekali. Po prostu policjant zastrzelił złodzieja bo mu się nie chciało go gonić. Zrobił to z czystego lenistwa... Ot tak... Nie można tu mówić nawet o przekroczeniu granic obrony koniecznej bo przecież w tym przypadku obrona nie występowała bo nie było ataku. Zginą młody chłopak przez lenistwo policjanta. :(
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1059
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Gdyby Wam notorycznie kradziono własność a złodziej wielokrotnie wychodził bez kary bo mała szkodliwość czynu to inaczej postrzegalibyście zagadnienie. Gdyby złodziej wiedział że może zginąć to zastanowiłby się chwilę czy warto. Znam przypadek że właściciel firmy transportowo-usługowej zbankrutował bo kradziono mu paliwo. I co z tego że zgłaszał na policję - zanim przyjechali to już uciekli albo złapali kogoś z dwoma kanistrami, spisali i puścili. Sam został oskarżony bo jednego przyłapał i przywalił mu pałką... Jawnie śmiali mu się w twarz że go "wydoją". Poddał się i sprzedał wszystko poniżej wartości... Sam bym takiego gnoja odstrzelił...Tak że nie brońcie patologii...
ODPOWIEDZ