prasa do ładowania bębna

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

w takiej prostej prasce jak na zdjęciu powyżej popychacz odchyla sie o jeden stopień od pionu, w zasadzie pomijalne. Aby temu zapobiec zrobiłem inną praskę. Z prowadzeniem.
https://imgur.com/a/YbzNQ
Ma ona jeszcze dodatkowe podstawki do ładowania różnych rewolwerów. Colt, Remington i RS.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

opracowana praska śrubowa 6 krotna. Czas na wykonanie wreszcie.
Za tydzień, dwa jakieś zdjęcia.
Patryk Rebeliant
Posty: 10
Rejestracja: pn 27.cze.2016 - 10:06
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Patryk Rebeliant »

Flash pisze: ndz 19.maja.2019 - 10:47 wciśnie pełnopłaszczowy ?
Myślę, że i taki ze stalowym płaszczem bez problemu ...
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

.44 pisze: ndz 19.maja.2019 - 10:25 oblicz jakie będzie odchylenie popychacza od osi komory do której wtłaczasz kulę.
Problem w tym, że odległość popychacza od osi bębna jest przy tym projekcie (tym prymitywnym, "sklepowym") zmienna. Z tego powodu gdyby było to na prawdę precyzyjnie wykonane/spasowane, to by nie działało.

W Twoim projekcie widzę to wyeliminowałeś, ale czy wyeliminowałeś naprężenia, przez wycięcie prostokątne/owalne w ramieniu, w miejscu gdzie przechodzi mocowanie tłoka (narysowałem kształt tego wycięcia na czerwono)? Tam powinna być możliwa praca w małym zakresie w lewo-prawo, o której pisałem wcześniej.
Obrazek
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Kyle pisze: ndz 19.maja.2019 - 16:35
.44 pisze: ndz 19.maja.2019 - 10:25 oblicz jakie będzie odchylenie popychacza od osi komory do której wtłaczasz kulę.
Problem w tym, że odległość popychacza od osi bębna jest przy tym projekcie (tym prymitywnym, "sklepowym") zmienna. Z tego powodu gdyby było to na prawdę precyzyjnie wykonane/spasowane, to by nie działało.

W Twoim projekcie widzę to wyeliminowałeś, ale czy wyeliminowałeś naprężenia, przez wycięcie prostokątne/owalne w ramieniu, w miejscu gdzie przechodzi mocowanie tłoka (narysowałem kształt tego wycięcia na czerwono)? Tam powinna być możliwa praca w małym zakresie w lewo-prawo, o której pisałem wcześniej.
Obrazek
To oczywiste że musiałem wykonać podłużny otwór. Policzyłem nawet o ile muszę zwiększyć otwór w osi poziomej, proste: odległość pomiędzy osią obrotu dźwigni a osią popychacza i cosinus kąta o jaki odchyla się dźwignia od kąta prostego i proste(dla mnie na pewno) obliczenie. Zadajesz dziwne pytania...
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

.44 pisze: ndz 19.maja.2019 - 17:50 Policzyłem nawet o ile muszę zwiększyć otwór w osi poziomej, proste: odległość pomiędzy osią obrotu dźwigni a osią popychacza i cosinus kąta o jaki odchyla się dźwignia od kąta prostego i proste(dla mnie na pewno) obliczenie.
... jestem z Ciebie taki dumny :kastro:
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Mam do ciebie przyjacielu prośbę: daj se na luz, doucz się i nie pieprz farmazonów i nie rżnij głupa. Powiem tylko tyle że po prostu, cytując Bogusia L. ze znanego filmu "nie chce mi się z tobą gadac". Skończ tą bezprzedmiotową do niczego dobrego prowadzącą dyskusję i zabłyśnij czymś to może i ja będę z ciebie dumny...

P.S.
Piszesz że jesteś ze mnie dumny bo co? Uczyłeś mnie toczenia, frezowania, projektowania prasek i trygonometrii???
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Flash »

wkurzenie losowej osoby przez internet nic nie kosztuje a niektórym daje satysfakcję :piwo:
wiem coś o tym :lol:
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Flash pisze: pn 20.maja.2019 - 21:05 wkurzenie losowej osoby przez internet nic nie kosztuje a niektórym daje satysfakcję :piwo:
wiem coś o tym :lol:
A to już wiem dlaczego pytałeś czy praska płaszczowy pocisk wdusi.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Flash »

:brawo:
fish
Posty: 11
Rejestracja: czw 26.mar.2020 - 19:40
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: fish »

.44 pisze: ndz 19.maja.2019 - 12:02 opracowana praska śrubowa 6 krotna. Czas na wykonanie wreszcie.
Za tydzień, dwa jakieś zdjęcia.
Kolego pokażesz? Please :piwo:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Czarnowidz »

A ja napiszę że kupiłem od Kolegi .44 Jego produkcji praskę sześciokrotną, śrubową. Udało mi się jej nieco poużywać przed zamknięciem strzelnic. Nie mam wobec niej krytycznych uwag. Jego praska bije na głowę, pod każdym względem wszystko co jest obecnie dostępne na rynku. Jeśli Twórca w przyszłości stworzy kolejny model jeszcze leprzej praski z pewnością ją od niego kupię.
Pozdrawiam! :D
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Ten 'dziadek do orzechów" nie wymaga, zdaje mnie się, modyfikacji. Działa poprawnie, jeszcze przed wykonaniem wiadomo było że nie będzie problemu. Przeliczona siła na stemplu wględem momentu na śrubie, nie chciałoby mi sie robić czegoś co morło by robić za przycisk do papieru. Dziękuję koledze Czarnowidzowi za uznanie i pozytywną opinię.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Czarnowidz »

.44 pisze: sob 30.maja.2020 - 17:13 Dziękuję koledze Czarnowidzowi za uznanie i pozytywną opinię.

Inna Drogi Panie być nie mogła. :D

P. S. Sam nie wiem co można by w niej ulepszyć ale gdyby kiedyś jakimś cudem to piszę się na taką. ;)
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: szczupi26 »

Witam wszystkich użytkowników. Odkopałem temat ponieważ od dłuższego czasu poszukuję porządnej praski do swojego Remika, zakupiona w sklepie jest a właściwie była o kant wiadomo czego rozbić. Przez przypadek trafiłem na model stworzony (i jak wnioskuję po co najmniej jednej wypowiedzi, sprzedawany) przez kolegę .44.
Czy szanownej braci wiadome jest gdzie mogę nabyć takową konstrukcję ? (wcześniej przekopałem najpopularniejsze i te mniej znane portale aukcyjne)
Będę wdzięczny za wskazówki i rady
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ