Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

JanxSpirit
Posty: 3
Rejestracja: ndz 01.mar.2020 - 17:03
Moja broń: leworwer

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: JanxSpirit »

Na ich strzelnicy nie byłem,próbowałeś Rembertów?Kiedys było tam za 15 zł teraz są tam chyba zaraz za bramą przynajmniej 3 strzelnice,pewnie należace do jakichś klubów chyba też Legii ale w przypadku gdy nie są wykorzystywane myśle że z tymi leśnymi dziadkami z budy na wjeżdzie można się dogadać za flaszke.Bede tam w przyszłym tygodniu to dam znać jak to teraz wygląda.
rapidrake
Posty: 3
Rejestracja: sob 21.mar.2020 - 14:20
Moja broń: ....

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: rapidrake »

Czy w obecnych warunkach strzelnice będą w ogóle otwarte ?
Jak sobie radzicie jeśli zamknęli wam strzelnicę ?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: Zurek »

A jak sobie radzic? Siedzisz na dupie w domu i dajesz szansę lekarzom aby opanowali ten syf. Oni są w pracy dla nas, my zostańmy w domach dla nich. Nosz kur... jest pandemia i stan epidemii ogłoszony. Tak ciężko to zrozumieć?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mar_kow »

rapidrake pisze: sob 21.mar.2020 - 14:34 Czy w obecnych warunkach strzelnice będą w ogóle otwarte ?
Jak sobie radzicie jeśli zamknęli wam strzelnicę ?
U mnie na szczęście założone stowarzyszenie oferuje dwie strzelnice od października ubiegłego roku. Zrobiłem kurs prowadzącego strzelanie więc po wpisaniu się do kalendarza po prostu jadę i strzelam. Dzisiaj mimo chłodnej pogody nawet żona się skusiła... :piwo:
Każdy kto ma "plastik" i należy do stowarzyszenia ma indywidualną książkę prowadzącego i może korzystać do woli z dwóch obiektów...
mirwil
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22.mar.2020 - 17:55
Moja broń: brak

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mirwil »

Panowie, bez przesady - strzelanie nie należy do podstawowych potrzeb bytowych. To rozrywka i sport - owszem na świeżym powietrzu ale jednak w kontakcie z innymi ludźmi. Sam dojazd na strzelnicę to też przemieszczanie się i kontakt z innymi ludźmi po drodze. Darujmy sobie w obecnej sytuacji na te kilka/-naście tygodni.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mar_kow »

mirwil pisze: ndz 22.mar.2020 - 19:19 [...] ale jednak w kontakcie z innymi ludźmi. Sam dojazd na strzelnicę to też przemieszczanie się i kontakt z innymi ludźmi po drodze. Darujmy sobie w obecnej sytuacji na te kilka/-naście tygodni.
Taaaa... Wyjeżdżam ze swojej mieściny, jadę 7 km przez dwie wioski, wjeżdżam na malownicze pola, dojeżdżam do strzelnicy, otwieram bo znam kod do bramy i ...strzelam...
mirwil
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22.mar.2020 - 17:55
Moja broń: brak

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mirwil »

Taaaa - a ktoś inny ma strzelnicę u siebie na wsi i idzie na piechotę 500 metrów. Mówimy o ogóle a nie o szczególe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mar_kow »

mirwil pisze: ndz 22.mar.2020 - 19:59 Taaaa - a ktoś inny ma strzelnicę u siebie na wsi i idzie na piechotę 500 metrów. Mówimy o ogóle a nie o szczególe.
Prawisz mi o ogółach skoro jutro pójdę do pracy gdzie bramę przekroczy prawie 1,5 tys. ludzi ?? I mam się bać pojechać na strzelnicę jak tam nikogo nie ma??
A tego co ma strzelnicę za stodołą powinni zamknąć... Tak jak w ramach obywatelskiego obowiązku dzwonią bo ktoś naruszył kwarantannę tak trzeba powiadomić o nielegalnej strzelnicy...
mirwil
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22.mar.2020 - 17:55
Moja broń: brak

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mirwil »

Oczywiście, w świetle obecnego prawa masz do takich wypadów pełne prawo. Nikt (jeszcze) prawnie nie zakazał wychodzenia z domu - w tym na strzelnicę. Ile jest w kraju strzelnic, na których przeciętny użytkownik forum będzie sam i nikogo nie spotka po drodze? I proszę nie wywódź z faktu chodzenia do pracy prawa do nieprzestrzegania kwarantanny i uczestniczenia w każdym zgromadzeniu, w którym jest mniej niż te 1500 osób. Nie na tym to polega i nie o to tu chodzi. Mamy ograniczyć wszelkie kontakty i przemieszczenia które nie są konieczne - tyle w temacie. Posiadacze broni to zazwyczaj odpowiedzialni ludzie - bardziej odpowiedzialni niż przeciętna w społeczeństwie. Trzymajmy się tego i dużo zdrówka - w dzisiejszych czasach masz dużo większe szanse zostać zabitym przez kichnięcie niż przez ołowianą kulkę ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mar_kow »

mirwil pisze: ndz 22.mar.2020 - 20:32 [...] Posiadacze broni to zazwyczaj odpowiedzialni ludzie - bardziej odpowiedzialni niż przeciętna w społeczeństwie. Trzymajmy się tego i dużo zdrówka - w dzisiejszych czasach masz dużo większe szanse zostać zabitym przez kichnięcie niż przez ołowianą kulkę ;)
Tak, może nie dosłownie ale przekraczając bramę wymieniam broń czarno prochową na broń nitro... Moje poczucie odpowiedzialności nakazuje przeciwstawiać się nie tylko kulom, bez względu na okoliczności...
:piwo:
...zresztą - czekam na pozwolenie prywatnie...
rapidrake
Posty: 3
Rejestracja: sob 21.mar.2020 - 14:20
Moja broń: ....

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: rapidrake »

mar_kow pisze: sob 21.mar.2020 - 22:57
rapidrake pisze: sob 21.mar.2020 - 14:34 Czy w obecnych warunkach strzelnice będą w ogóle otwarte ?
Jak sobie radzicie jeśli zamknęli wam strzelnicę ?
U mnie na szczęście założone stowarzyszenie oferuje dwie strzelnice od października ubiegłego roku. Zrobiłem kurs prowadzącego strzelanie więc po wpisaniu się do kalendarza po prostu jadę i strzelam. Dzisiaj mimo chłodnej pogody nawet żona się skusiła... :piwo:
Każdy kto ma "plastik" i należy do stowarzyszenia ma indywidualną książkę prowadzącego i może korzystać do woli z dwóch obiektów...
Ciekawe rozwiązanie :P W tej chwili zrobienie kursu prowadzącego nie wchodzi w grę z oczywistych powodów ale na przyszłość to dobra opcja do rozważenia :-)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: Slonik »

Warsaw Gun Club w Michałowicach. Dla CP cztery tory 15-25m na powietrzu (stanowiska zadaszone i oświetlone). Prowadzący strzelanie to miłośnik broni również CP, więc jest o czym porozmawiać, jeśli ma czas.
piotr7
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02.lut.2020 - 22:50
Moja broń: Remington New Army, 1858, .44, 8", Pietta, black

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: piotr7 »

Slonik pisze: czw 04.mar.2021 - 11:27 Warsaw Gun Club w Michałowicach. Dla CP cztery tory 15-25m na powietrzu (stanowiska zadaszone i oświetlone). Prowadzący strzelanie to miłośnik broni również CP, więc jest o czym porozmawiać, jeśli ma czas.
50 zł/h lub 30 zł/0,5h - droższych w okolicy nie znam
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: Slonik »

50 zł za godzinę to przeciętna cena w Warszawie i okolicach. Wolę to, niż 40 zł i ścisk na stanowiskach na innej strzelnicy w pobliżu, do tego z możliwością dymienia wyłącznie późnym wieczorem, żeby nie przeszkadzać „poważnym” klientom od centralnego zapłonu. Poza tym ja mam zniżkę, więc za godzinę zapłaciłem ostatnio 35 zł.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelnica w Warszawie i okolicach jaką polecacie?

Post autor: mar_kow »

Slonik pisze: ndz 07.mar.2021 - 11:44 [...] Poza tym ja mam zniżkę, więc za godzinę zapłaciłem ostatnio 35 zł.
Mimo wszystko to drogo... Ale taka jest rzeczywistość, przed uruchomieniem strzelnic przez stowarzyszenie też płaciłem 30 zł/godz. z ograniczeniami. Teraz podnieśli do 35zł bo w okolicy nie ma innej komercyjnej konkurencji. Żeby postrzelać na spokojnie bez pośpiechu potrzeba 3-4 godz (przynajmniej w moim przypadku). Minimum to 2 godz. żeby rozłożyć "majdan" i postrzelać...
ODPOWIEDZ